Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete

Távoli bolygók

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Re: Távoli bolygók

Szerző: ARHUN » 2015.02.26. 22:24

Kedves Curro!

Köszönjük a cikket. Én is folyamatosan követem a Ceresről szóló híreket.
Először is ebben a formában ezt az erős fényt már nem lehet letagadni innentől kezdve, mivel már jó messziről is látszott. Tehát a márciusi pályára állás során valamiféle magyarázatot kell adni a nagyközönségnek, lehetnek érdekes fordulatok még.
Olvasva a magyarázatokat, több kérdésem is van:
Szemmel láthatóan elég erős a fény, ha jégről lenne szó, ennél is erősebbnek kellene lennie 46 ezer km távolságból??? Csak kérdezem, lehet hogy nem értek hozzá.
A vulkanikus aktivitás gyakorlatilag kizárható. Sajnos a cikkben itt nem írták, hogy ezt a fényfoltot már a Hubble is látta a 90-es években. Huszonéve aktív egyfolytában???
A perdöntő dolog pedig a forgó Ceres animáció során derül ki. Ha jégről lenne szó, akkor halványodnia kellene, mihelyst a Nap nem olyan szögben vetül rá. De a fényesség intenzitása forgás közben is változatlan. Gyanítom, hogy saját fényforrása van ott valaminek.
Egyéb ötlete van valakinek?
Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.27. 10:30

Szerintem jég a kráter alján. Lapos szögben aztán még tükröződik is, ezért látszik kettő belőle az újabb felvételeken.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2015.02.27. 21:52

elég szabálytalannak tűnik, szóval nem hinném, hogy mesterséges eredetű. hacsak nem a zománc kopik...
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Zola40

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2016.01.01. 21:11

Szerző: Zola40 » 2016.01.01. 23:07

A gázbolygokról szeretnék egy-két saját elméletet felállitani, hogy a négy nagy bolygot valoban gáz alkotja-e?
A példa a saját földünk, aminek csak nagyon vékony légköre van, pontosan azért mert a föld gravitácios ereje
csak ennyit bír megtartani. A holdnak a tömegéből adodoan nincs, vagy csak elenyésző a légköre.
A naprendszer egyensúlyát a nap gravitácios ereje és a bolygok keringési sebességének a kiegyenlitése
adja. Vegyük a jupiter kialakulását, egy gázfelhő hogyan képes keringési sebességre gyorsulni, és idővel
bolygová nőni? A keringési sebesség eléréséhez a naprendszeren kivülről érkező szilárd testre van szükség
vagy egy bolygoval való ütközés, ami szilárd részek kicsapodását hozza létre, így elérve a megfelelő
sebességet. Bármilyen külső behatás egy gázfelhőt nem felgyorsít, hanem szétfujja. Ha a jupiter kialakulásakor
szilárd bolygo volt, akkor viszont csak annyi gázt képes megtartani amennyit a gravitácioja enged, a föld, a hold,
és a mars példáját tekintve. Szerintem szilárd kőzet és légkör arányában a nagy bolygok is ugy épülnek fel mint
a föld, a mars, és a többi kis bolygo.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2016.01.06. 19:35

Egyetértek a felvetéssel. A Neptunusz esetében szinte biztosra veszem a szilárd felszínt.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2018.02.10. 22:56

Szerintem a gázbolygóknak kell, hogy legyen szilárd felszíne, hiszen valaminek kell ott lennie, ami maga köré vonz nagy tömegben gázokat légkört és légköri viharokat alkotva, holdakat maga köré pályára állítani, egyes esetekben a törmelékből gyűrűt alkotni.

Ha a gázok önmagukban képesek lennének gömbformában összeállni és hatalmas gravitációs teret generálni pl. Jupiteri méretben, tömegben, akkor azok az iszonyatosan hatalmas nagy kiterjedésű csillagfelhők/csillagködök, amik akár több fényév kiterjedésűek, hogy nem álltak össze bolygóvá?
"Éta Carinae átmérője nagyjából 300 fényév"
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2018.02.12. 14:39

De akkor mi van a Nappal?