Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete

Naprendszerünk holdjai

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

DenverStar

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2011.12.07. 17:07

Naprendszerünk holdjai

Szerző: DenverStar » 2011.12.07. 17:13

Naprendszerünkben található holdakon lévő érdekességek, enigmák, amit esetleg elhallgatnak.Ezek a dolgok érdekelnének, magyar oldalakon nem sűrűn találtam ilyesmiket sajnos, hátha valaki tud érdekességekkel szolgálni, esetleg valami meghökkentő dologgal.Előre is köszönet =)
no avatar
User

Painkiller

Re: Naprendszerünk holdjai

Szerző: Painkiller » 2011.12.07. 19:42

Szia, jó topiknak ígérkezik, remélem beindul:)

Ez régebbi hír, de biztos van, akinek új lehet http://sf.blog.hu/2010/10/12/a_nasa_manipulalt

Ez pedig magáért beszél http://www.youtube.com/watch?v=16PcEBgg ... ideo_title !:)
no avatar
User

DenverStar

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2011.12.07. 17:07

Szerző: DenverStar » 2011.12.10. 11:41

Szia!
Első hírhez már volt szerencsém =)
A videó érdekes, erre a "jelenségre" mi a "hivatalos" válasz, illetve mik azok valójában?
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.12.18. 17:33

Talán ideillik a videó valamennyire:) Idegen Objektumok a Naprendszerünkben/Holdunknál http://www.youtube.com/watch?v=Vb0D-MgeqVc
no avatar
User

Parasite

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

2012.06.05. 20:00

Szerző: Parasite » 2012.08.26. 17:30

azt nem tudja valaki, hogy hivatalosan kiadott képeket hol lehet találni a Titánról? sajnos hivatalos lapon (http://www.esa.int/esaMI/Cassini-Huygen ... Y3E_0.html) lévők eléggé rossz minőségűek (időutazás a 60-as évekbe).
no avatar
User

Parasite

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

2012.06.05. 20:00

Szerző: Parasite » 2012.08.26. 17:39

végül is lehet találni, bár sajnos fekete-fehérek.
http://saturn.jpl.nasa.gov/photos/raw/i ... dQ=2480514
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.08.27. 19:25

User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2013.03.10. 18:47

Udv .mindenkinek :mrgreen:

Hat nem eppen Holdrol van szo , hanem egy ustokosrol ...pontosabban a "Pan-STARRS (C / 2011 L4). "
Egy Hawai-i megfigyelorol neveztek igy ...
Napjainkban kellene , hogy latszon , ha nem lesz borult az eg ...
Naplemente utan haromnegyed oraval az Uj Hold folott ...kb .igy:

Pan-STARRS.jpg
Pan-STARRS.jpg (110.78 KiB) Megtekintve 3964 alkalommal.

Nagysaga megfelel a "Nagy-Medve " csillagjai nagysaganak ...
Novemberben jon a masik ...
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

2014.02.07. 22:12

Szerző: obelix1 » 2014.04.05. 19:11

Ime egy új felfedezés, amire mindnyájan vártunk és gyanakodtunk:
Hatalmas óceánt találtak a Szaturnusz holdján:
www.facebook.com/Enigmatv
A bolygót kutató tudósok április 3-án jelentették be, hogy Szaturnusz Enceladus nevű holdjának a jégkérge alatt hatalmas kiterjedésű, 8-10 km mély, folyékony vízből álló óceán terül el. Az új kutatások megerősítik, hogy akár életre is alkalmas lehet ez a közeg - írja a Space.com.
Az óceán feletti jégpáncél körülbelül 30-40 kilométer vastag. A hold felszíni hőmérséklete körülbelül mínusz 180 Celsius fokos, de ez alatt a felszín alatt folyékony víz található. A víz pedig sziklás talajjal érintkezhet, amiből azt gyanítják, hogy a földihez hasonló élet kialakulása is lehetséges lenne itt. A római Sapienza Egyetem tudósa, Luciano szerint a legfontosabb következtetés, hogy a világűrben akár teljesen váratlan helyeken is felbukkanhat életre alkalmas terület.
Úgy vélik, legalább akkora területet foglal el az óceán, mint a Felső-tó (Lake Superior), ami a Nagy Tavak öt tavából a legnagyobb, de ennél sokkal mélyebb, ezért sokkal több víz lehet benne.
A Szaturnusz holdjának déli sarkán található gejzírekből jégdarabok és óriási vízgőzfelhők törnek fel, így sikerült rátalálni a nagy mennyiségű vízre.
A NASA által közreadott képeket a Szaturnusz körül keringő Cassini amerikai űrszonda készítette a az Enceladus jéggel és a jégmezőben kráterekkel borított felszínéről, a déli pólus környékén a 2005-ben felfedezett "tigriscsíkokkal".
forrás: index.hu
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.04.07. 19:53

Szondát mégsem terveznek oda küldeni. Vajon miért?...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2014.04.08. 13:14

Vagy nem publikus hogy küldtek...
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

Szerző: obelix1 » 2014.04.08. 17:16

Az lehet hogy már küldtek titokban és onnan az info, de az biztos hogy ahhol óceán van ott különböző élőlények is kialakúltak, lehet már régebben is mint a földön. Szerintem egy csodálatos, életben gazdag világ van ott, csak még nem kötik az orrunkra. Az a sok mühold amit felküldtek, és mai napig kutatnak, rengeteg információt adthat a benfekteseknek nap mint nap, de ezekhez mi csak sokára fogunk hozzájutni, ha minden jól megy.
Viszont ha az Enceladusra még nem küldtek szondát, annak lustaság lehet az oka, vagy hanyagság, mert ez a felfedezés igazi szenzációt hordoz magában. Mit nem adnék ha láthatnám hogy mi van abban az óceánban.
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2014.04.15. 17:21

no avatar
User

Dark

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

2014.02.26. 23:17

Szerző: Dark » 2014.04.15. 21:10

Nézzétek meg az Európa jelentés-t nekem tetszett.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.04.17. 19:16

Érdekes és látványos film volt, tele (űrhajós) szakmai balfogásokkal. Bár az amerikai űrhajósok (is) tényleg ennyire gondolkodás-képtelenek.
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

Szerző: obelix1 » 2014.05.14. 19:47

Kedvess aranylaci.
Egy újabb érdekes videót találtam, amelyben a Titán holdon lévő lehetséges 2 idegen bázist vélnek látni Nasa fotók alapján.
Tágúl a kör? Lehetséges hogy az ismertebb bolygókon kivül akár a Titánon is legyen bázis, vagy akár az egész naprendszerünk tele van nyomokkal?
Nyilván nem elképzelhetetlen, de igy felmerül a kérdés hogy mely földönkivüli fajnak volt érdeke bázisokat telepiteni bolygókra és holdakra, és miért?
Szerinted lehet valóság alapjuk ezeknek a képeknek? Te már sok hasonló képet láttál.
http://www.ufosightingsdaily.com/2014/0 ... ssini.html :shock:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.05.16. 13:47

Köszönöm szépen, a videót néhány nappal ezelőtt megkaptam. Igen érdekes, és nem tűr mellébeszélést. Valóban, a Naprendszer tele van bázisokkal és idegen űrhajókkal. Az egész Világegyetem lakott. Még a nyílt világűrben is nyüzsög az élet. Csak észre kell tudni venni. Szerencsére, ez egyre többeknek sikerül.
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

Szerző: obelix1 » 2014.05.17. 13:00

Kedves aranylaci.
Sokat tünődöm a világegyetemben létező életről. Az elmúlt időszakban számos ehhez hasonló videó, kép, információ került napvilágra, ha csak szük körben is, hogy nem csak élet van oda kinnt hanem olyan inteligens lények, akik bázisokat épitenek ki, illetve épitettek, és számos nyomot hagytak maguk után amiket rejtegetnek előlünk és amikhez mi innen a főldről zömében csak másod kézből juthatunk hozzá.
Már jó ideje nem is kérdés számomra az hogy a világür lakott, és vannak benne nálunk jóval okosabb, fejlettebb lények, de egyszerübbek is. Hacsak a földi élet diverzitását nézem, ami még nincs is teljesen feltárva, főleg az óceánok szintjén millió és millió más fajt tudok elképzelni a világürben, vagy akár végtelen számút is. A mi naprendszerünkben is vannak, kell legyenek különböző létező vagy már letünt civilizációk. A világürben is láttam lefotózott parányi élőlényeket amelyek képesek megélni és közlekedni a zord környezetben, és amit láttam a képeken az nem lehet csak lencse hiba, ahogyan azt állitják néhányan. Úgy tudom elképzelni őket mint a planktonokat a tenger vizében.
Néha az az érzésem, a különböző bázisok felfedezése kapcsán, hogy amellett hogy a Nasa ködösit valószinü hogy még ők sem mernek mindenhova elmenni, kutatásokat végezni, legalább is egyenlőre. Az is igaz hogy az emberiség jó része valóban nincs felkészülve egy esetleges találkozásra még, jobban mondva nem készitik az emberiséget kellően fel rá, főleg nem az iskolákban. Néhány dokumentum film, mozi film lásd Star Trek, Stargate SG-1,stb megpróbálkozik ilyen feladattal, de még ezekhez is bizonyos fokú ismeret szükséges hogy az embernek leessenek a dolgok.
Én alapból úgy gondolom hogy mi magunk is földönkivivüli származással rendelkezünk és számomraa pánspermia egy nagyon komoly lehetősség arra hogy idekerült az élet a földre és kialakúlt a mai formájában. Sokak szerint más idegen civilizációk hozták ide az éltetet, de a lényeg akkor is egy: a világegyetem gyermekei vagyunk nem pedig a kitatlált mitoszoké.
Viszont azt nehezen értem hogy amellett hogy a Nasara, Esara, más ürügynökségekre vagyunk utalva információ szempontjábol, az idegen civilizációk miért nem mutatják meg magukat nyilvánosan, mniért nem veszik fel direkt, láthatóan a kapcsolatot velünk, hiszen ha ők ezt meg akarnák tenni akkor sem a Nasa sem mások nem tudnák ezt szerintem megakadályozni. Azt nem tudom hogy hány féle civilizáció létezik csak a közelünkbe, de én rokonokként tartom számon azokat akik hasonló piamisokat, arcokat, obeliszk szerü épitményeket készitettek. Igaz vannak idegenekkel való találkozásokról szóló beszámolók szépszámmal, de ennek csak viszonylag kevesen voltak tanúi és nem mindig könnyü megállapitani, hogy az illetők valóban találkozás részesei voltak, álmodtak vagy hallucináltak.
De remélem, hogy ezen a fórumon is és más kutató oldalon is találunk folyamatosan további információkat, érdekességeket, amelyek előrébb visznek a kutatásban.
Kedves aranylaci, gratulálok a fórumhoz és a mögötte álló nagyon komoly és terjedelmes információs bázishoz, amit létrehoztál. Örülök hogy ennek a csoportnak én is tagja vagyok és hogy én is hozzájárulhatok új információk felkutatásához.
Tisztelettel,
obelix1 :D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.05.17. 13:49

Kedves Obelix!

Minden gondolatoddal egyetértek. Elismerő szavaidat köszönöm.

A "nyilvános" kapcsolatfelvétellel az a problémám, hogy személy szerint "kivel" vegyék fel a kapcsolatot? tömeggyilkos politikai-katonai vezetőkkel, hazug egyházi emberekkel, hazug "tudományos" emberekkel, megszállott spiritisztákkal, fantaszta ufókutatókkal, közemberekkel, intelligens állatokkal, stb.? Kivel hát?

Be sem avatkozhatnak az emberiség fejlődésébe. Semmi más nem marad számukra, mint amit eddig tettek. Itt-ott röpködnek egyet, leszállnak, nyomokat hagynak, leveleket küldenek, telefonhívásokat ejtenek meg, para-jelenségeket idéznek elő, stb. Aki ezekből ért, az elkezd a témával foglalkozni, és akár odáig is juthat az eset, hogy személyesen megkeresik. Volt már rá példa, nem is egy.

A sötét üzelmek leleplezése, amit a NASA és a többi űrhatalom tesz, ugyancsak járható út. Itt van pl. ez a Titán-bázispár esete. Az USA-ban be lehet perelni a NASA-t, hogy hozza nyilvánosságra a különböző fotókat. Már többen éltek ezzel a lehetőséggel.

Üdvözlet!
Aranylaci
no avatar
User

Jensen2

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
18

2018.01.10. 17:35

Szerző: Jensen2 » 2018.07.17. 21:37