Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete

Távoli bolygók

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Távoli bolygók

Szerző: intricate » 2009.01.15. 14:47

Hali!

Nem tudom tud e valaki bovebb infot adni a grize 581 nevű csillag bolygoirol? Igazabol lehet nem jol irtam le, de hallas alapjan irtam! Rakeresve nem talaltam semmit. A lényeg hogy neki van 1 bolygoja ami teljesen a fold hasonmasa, rengeteg viz, szarazfold, legkor, homerseklet a foldevel megegyezo! Errol szeretnek tobbet tudni

Az infot 1 National Geographic musorbol vettem "Utazas az univerzum peremére"

Előre is köszi

Ja ezt nezzetek meg :)

http://www.youtube.com/watch?v=4CHLSI6SFj0

Erdekes ez a Cephei, de ebbol is miert van 2? O.o
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Re: Távoli bolygók

Szerző: Laca » 2009.01.15. 15:00

Az a Gliese 581 lesz

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gliese_581c

A Cephei kettős óriás csillag lehet...
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2009.01.15. 15:02

User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2009.01.15. 15:25

Ez az :) Köszi szépen :)

Azert kicsit elgondolkodtam higy iagazabol mi emberek mekkorak is vagyunk!

Meg ha földönkivuli elet szempontbol nezzuk, akkor 1 cephei meretü "Föld"-nezopontjabol mi nem is letezunk :) illetve valoszinu atsiklanának felettünk :) Már a lények meretére célzok, hogy miert hisszuk azt hogy velunk nagyjabol egymagassagu idegenek vannak csak!

Na jol hulyen fogalmaztam bocs :)
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2009.01.15. 15:59

Nincs mit, Cephei méretű bolygó nem létezik, mert akkora lenne a gravitáció hogy saját súlya alatt fel izzana és nappá válna. A mi napunkon is atomjainkra lapulnánk, de előbb elpárolognánk a hőtől. A nap felszine kb. 5000 Celsius fok. A Cephei sok ezerszer nagyobb mint a napunk, elképzelhetetlen körülmények uralkodhatnak ott! A gravitációs mezeje akkora hogy elég "hamar" össze roskad magába és egy fekete lyuk lesz a helyén ami elnyeli még a fényt is. A napunk is sok milliárd év múlva kitágul felperzselve a naprendszerünket, beleérve a földet is!
User

mjjbaba

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
37

2010.04.13. 14:09

Marosvásárhely

Szerző: mjjbaba » 2010.05.14. 20:10

Eltűnt a Jupiter egyik öve
Forrás: gabonakor 2010, May 13 - 15:02

Egyszerűen eltűnt a Jupiterről a bolygó jellegzetes látványát adó egyik, több tízezer kilométer széles, az egész bolygón körbefutó sötét felhőcsík. A csillagászok egyelőre nem tudnak magyarázatot adni a jelenségre, ami az elmúlt negyven évben már kétszer előfordult.

A Jupiter a naprendszer legnagyobb bolygója, kinézetét látványos, vörösesbarna légköri jelenségek teszik jellegzetessé: az egyenlítőjétől délre és északra található övek, illetve a Nagy Vörös Folt, ami egy legalább 180 éve (más számítások szerint akár 350 éve) tartó vihar a bolygó légterében.

A Jupiter és a Föld a Nap körüli pályáin 2009 végén a Nap két ellenkező oldalára kerültek, és csak most került újra egy oldalra a két bolygó. Amikor a csillagászok újra meg tudták figyelni a Jupitert, azt vették észre, hogy az egyik öv, méghozzá a legjellegzetesebb, több tízezer kilométer széles (a Föld átmérőjének többszöröse) Déli Egyenlítői Öv egyszerűen eltűnt

A Jupiter színes külsejét az okozza, hogy a légkörében különféle magasságokban rendeződnek felhőkké az egyes kémiai vegyületek. A gázóriás gyors forgása miatt a felhőket állandó, 5-600 kilométer per órás szél éri, ezért alakultak ki az egész bolygót körbeérő felhőövek. A világos részek a Jupiteren a légkör legfelső rétegeiben található, fagyott ammóniakristályokból álló felhők, a felszínhez közelebbiek pedig a kén- és foszfortartalomtól kapták sötétebb színüket/
Csatolmányok
1458803_d413d62fbade9b400baed3dca3d18c3c_wm.jpg
1458803_d413d62fbade9b400baed3dca3d18c3c_wm.jpg (47.18 KiB) Megtekintve 7584 alkalommal.
"Az Univerzumban az- az érthetetlen ,hogy megérthető" ...Einstein
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2010.06.10. 21:36

no avatar
User

criminalheadz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
42

2009.09.02. 18:09

Szerző: criminalheadz » 2010.07.06. 08:44

Él a bolygó. A velejáróra, hogy változik a légkör.
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

Szerző: chuck norris » 2011.01.11. 07:29

http://index.hu/tudomany/urkutatas/2011/01/10/fold_tipusu_bolygot_talalt_a_kepler-urteleszkop/

"A NASA szerint emiatt egészen biztosan nincs élet a bolygón." :)
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

Szerző: chuck norris » 2011.05.19. 15:39

User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2011.10.10. 05:06

Egy kis érdekesség: Az AndroidMarket-ről letölthető egy alkalmazás (Exoplanet Catalog),mely több mint 500 exobolygó részletes adatait tartalmazza! :O
Török Zsolt
no avatar
User

turul

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
14

2011.12.13. 04:57

Szerző: turul » 2011.12.13. 05:05

Azt hiszem ezen a honlapon találtam ezt a sky-map.org linket. Nézelődtem és találtam járatféleségeket (űrlift...), ezekről valaki valamit? Van egy kisebb csomópont, gondoltam innen el lehet indulni. Ahogy véget ér az egyik, egyből következik egy másik, bár lehet csak valami "hiba" én meg képzelődök itt...

http://server5.sky-map.org/snapshot?ra=17.79487334769016&de=28.45092750315608&zoom=9&show_grid=1&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&img_source=DSS2
A koordináták:

17h48m12.00s,+28°25'16.4" (herkules)

Mondjuk egyik másik vége elég érdekesen ér véget, de tele van barna és kék csíkokkal ez a szektor.

http://www.sky-map.org/?ra=17.50040759197881&de=40.75463765400292&zoom=4&show_grid=1&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&img_source=DSS2

Gyanús, hogy valami képszerkesztési folyamat eredménye, de nem tudom...
http://www.sky-map.org/?ra=14.970638836237906&de=47.39019465202106&zoom=6&show_grid=1&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&img_source=DSS2
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.12.13. 09:46

Üdv Turul!

Nem tudom mi okozza ezeket az anomáliákat, valószínűleg valami szoftver hiba. Itt is található jó pár érdekes kép: http://www.bookofresearch.com/sky-map-anomalies.htm Vagy valami egészen más...
no avatar
User

turul

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
14

Szerző: turul » 2011.12.14. 02:34

Gondoltam egyet, beírtam a keresőbe a Siriust, hát nem jópofa a képe? :D Amatőr vagyok a témában, de ez meg mi?!?... :D Ezt egy általános iskolás rajzolhatta?... Ha ez valódi, akkor mesterséges (vagy valamit ki kellett takarni), ha kamu, akkor meg minek tépjem a szám... Nem lehetséges, hogy a ténylegesen készített képek, csupán töredékét képezik az itt megtalálható "puzzle"-daraboknak? A másik fele, pedig a csíkozások, kék árnyékok, amiből különböző formák is akadnak. Főleg a vonalak... Nem lehetséges, hogy rosszul rakták össze szándékosan a darabokat és a vonalak lényegében összeilleszthetőek? Túl sok darab van, a térkép hatalmasra lett szerkesztve, az életben nem tudnám összeillesztgeti, még ha úgy is lenne. Kösz laca a linket, ilyesmiket már láttam linkelve, de vonalasat nem, azért lesem most ezt a témát.

A sirius:
http://www.sky-map.org/?ra=6.7524724&de=-16.71611&zoom=5&show_grid=1&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&show_box=1&box_ra=6.7524724&box_de=-16.71611&box_width=50&box_height=50&img_source=DSS2

A sirius közelében tele van az űr fekete objektumokkal, még "x" alakú is akad: (USNOA2 0675-03770397-keresőbe, utána majdnem teljes nagyítás)

Még egy kis "hiba", 4 darab derékszög:
http://www.sky-map.org/?ra=23.19558892198526&de=-14.404221410935862&zoom=4&show_grid=0&show_constellation_lines=1&show_constellation_boundaries=1&show_const_names=0&show_galaxies=1&show_box=1&box_ra=18.289242060238962&box_de=-25.253910344165664&box_width=50&box_height=50&img_source=DSS2
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.12.14. 07:36

Nincs mit! Ahogy látom eléggé komolytalan program ez a sky-map. Kivágás lehet a Sirius helyén.
no avatar
User

turul

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
14

Szerző: turul » 2011.12.15. 01:44

Ez nem skymap (elvileg), hanem ha jól tudom a google sky. Elvileg google earth sorozat, de a vonalak itt is itt vannak, más objektumokkal, nem tudom ez mennyire szerkesztett. Ha valaki tudja hogy a skymap és a google sky között mi a kapcsolat, annak köszi a + infóért. A videón már látszik, hogy a vonalak mentén hatalmas, különböző színű objektumok "legelésznek". Tehát lényegében válasz a vonalakra, olyan mintha meghosszabbították volna az objektumokat két irányban...vagy abban lifteznek, ahogy pl a saturnus gyűrűiben. (ki tudja) Még annyit, hogy a skymap-on ezeket a objektumokat nem találtam a vonalaknál.

http://www.youtube.com/watch?v=Dd4MnTOVHF8&feature=player_embedded

Laca, hát igen, ez a sirius böki az ember csőrét rendesen, nem tudom mire vélni. Ekkora objektum esetén igen feltűnő a "jelenség"...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.12.15. 07:19

Valóban két program a kettő de szerintem ugyanazokkal a képekkel dolgoznak, és itt van a bibi. Egyébként fogalmam sincs mik azok a vonalak és "objektumok".
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.03.01. 19:55

Remélem jó topikot választottam az exbolygók témakörének. Laci, Yupiter, Laca és többiek akik aktív részesei a fórumnak és úgy általában az űrkutatásnak légyszi világosítsatok fel egyértelműen arról, hogy mi ez az exbolygó őrület. Aranylaci álláspontját ismerem valamennyire de az nem elég. Kezdésnek egy videó http://www.youtube.com/watch?v=qiyvKEV0 ... re=related itt tényekről beszélnek. Meg olyanokról, hogy olyan bolygók is léteznek fixen, amiket óceánok borítanak. Ahol víz van, ott életnek is KELL lennie, ez TÉNY nem debár? Fél éve még nem szabadott kiejtenünk a szánkon, hogy lehet máshol is víz az unierzumban, különben azonnal sarlatánnak neveztek...most meg konkrétan AQUAWORLD-öket fedeznek fel:D Akkor ez most hogy van? Oké, hogy egyfajta elterelő hadműveletnek is lehet venni, mivel a Mars és Hold elméletek a nasa oldalról már tökéletesen kimerítik a hülyeség és nevetséges magyarázkodások témakörét:) De akkor bevállalnak ilyeneket, mint az exobolygók közzététele? Ráadásul a római katolikus álszentegyház ehhez mit szól vajon? Ez nekik is keresztbe tesz nem igaz? Valaki világosítson fel! Káosz a köbön:)
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Szerző: Blase Von B » 2012.05.25. 13:22

hát igen érdekes paradoxon. Hát kénytelenek vagyunk elhinni azt h értelmes élet, vagy sejti szintű életnél komplexebb a közvetlen szomszédságunkban (belső bolygóövbe) - titán és az europa kicsit messze van azokról sokat nem tudunk.

Én pl scifi irodalmakból összeérett elméletembe kezdek hinni, hogy anno lehetett itt élet (Föld, Mars, Vénusz) csak történhetett vmi nagyobb kataklizma/háború ami lezúzott mindent és csak a Földiek élték túl, az is meglehet h jégkorszak miatt Föld még nem volt benépesítve-kolonizálva / vagy ekkor még kezdeti fázisban volt. Amúgy sok teologiai anomáliát ez magyarázna.
Tehát ennek következménye h köröttünk kihalt minden, az exobolygó kutatáson meg nem csak usa dolgozik hanem rengeteg ország, ... amugy mível nagy munka gondolom nem is érdeke usa-nak h kisajátítsa azért h x-aktás összeesküvés elméletekkel titkolja el őket.
Viszont környező bolygókon ha én lennék usa helyében én is először körbe szimatolnék mielőtt odaengedem "közembert" ... nehogy véletlenül Doom legyen belőle ;)

Amúgy meg lassan végképp ateistákká vállunk szóval az a félelem - h összecsuklik a világ ha megtudja h nem mi vagyunk isten egyetlen okos teremténye - kezd elmúlni lehet ennek a következménye az exobolygó kutatás is.

Viszont lehet az én érdeklődésem a scifi felé, vagy h túl sok Daniken művet ismerek, de nekem a Darwin historia mindig is sántított. (és nem a mély keresztény vallásom miatt, mert amugy megvagyok keresztelve és hiszek egy felsőbbrendű individumban, viszont valásosságom ennyiben meg is áll, templomlátogatást sem tartom számon életem részeként)
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2014.12.01. 23:16

Painkiller írta: Fél éve még nem szabadott kiejtenünk a szánkon, hogy lehet máshol is víz az unierzumban, különben azonnal sarlatánnak neveztek...most meg konkrétan AQUAWORLD-öket fedeznek fel:D Akkor ez most hogy van?

A NASA ilyen kijelentést nyugodtan bevállalhat. Állíthatja, hogy tucatnyi exobolygón viruló élet lehet. Ennek egyetlen oka van: Úgyse tudunk oda menni. /Rakétákkal nem is, tértechnológiával igen./
Maradjunk csak a Gliese 581c-nél /és akkor még közelit is mondtam, 20 fényév/. Ha erről a nagyközönség olvassa, hogy életet hordozhat, mi a reakció? „ Hű, micsoda dolgok vannak, ja de hát ez marha messze van.” És innentől kezdve érdektelenné válik a dolog. Ezek csak mérés szintjén maradnak. Vagy azt mondja a NASA, hogy ez az elmélet, a helyszínen kéne meggyőződnünk róla, hogy biztosat állíthassunk. Ezek után majd elküldenek 20 fényévre egy szondát, hogy körbefényképezze? /Ha odaér./ Mire értékelhető eredményeket jönnek,/ a rádióhullámok időbeli terjedését tekintetbe véve/ kihal egy generáció. Mert az a szonda nem 20 év alatt ér oda, /csak ha fénysebességgel menne/, hanem jóval tovább tart. Akkor még nem kalkuláltuk bele, hogy akár hintamanőverekre is szükség lehet, hogy az adott irányba tudjon haladni, ez további időbeli késedelem /akár évek/. Ha minden rendben megy és küld képeket, amin mondjuk látszik, hogy turisták sütkéreznek a Gliese 581c tengerpartján, akkor se vagyunk előrébb, mert emberes űrexpedíciót már végképp nem tudnánk oda küldeni.
Mindent a szemnek, semmit a kéznek.
A nagyközönséget a közvetlen környezete érdekli /Hold, Mars/, de azokról meg megmondta a NASA, hogy nincs rajtuk élet és punktum.
Painkiller írta:Ráadásul a római katolikus álszentegyház ehhez mit szól vajon?

A Vatikánt ez nem zavarja. Olvastam régebben egy nyilatkozatukat /már nem tudom melyik hírportálon/, hogy a földön kívüli élet összeegyeztethető a katolicizmussal.

Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.12.02. 17:30

Igen, ez a NASA politika. Helyezzük minél messzebb a lehetőséget, és akkor hátha senki sem fog a Mars vagy a titán és az Europa iránt érdeklődni.
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2015.02.26. 13:07

http://index.hu/tudomany/2015/02/26/titokzatos_fenyeket_fotoztak_egy_torpebolygon/

Én a vulkanikus tevékenységet kizárnám, ahogy a cikk említi, mint lehetööséget. Akkor már inkább jég.
Következő