Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete
no avatar
User

Lighter444

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

2013.03.09. 00:00

Re: Relativitáselmélet kontra Murguly György

Szerző: Lighter444 » 2013.03.09. 00:42

Kedves Aranylaci!

egy észrevételem lenne az időparadoxonos elméletedről. az egyszerűség kedvéért jelöljük a 3 űrhajót a b c betűkkel.
a indul balra 30km/sec-mal
b a középső
c a fénysebesség közeli

a relelm szerint, "a" szemszögéből: b ideje lassul, c ideje lassul
b szerint a és c ideje lassul,azonos mértékben
c szerint a és b ideje lassul.
én így értelmeztem az idődilatációt,de javíts ki,ha tévedek,mert te máshogy érted :)
a két egymás mellett repülő fotonnál pedig ne az egyik szemszögéből vizsgáld az ütközést,hanem az atom szempontjából,amibe beleütközik. ha így nem érthető,leírom bővebben.
érdekes kérdés viszont a fényre gyakorolt hatása a gravitációnak. a gravitáció a tömegekre hat,ugye. a fénynek olyan nincs. itt jön valami magyarázat,ami szerint az energiáját tömegnek tekintjük,nem mondom hogy értem,de valahogy elfogadom :) de ha a gravitáció elhajlítja a fényt,akkor nyilván hat rá,ergo gravitációs erővel szemben lassabb,azonos irányban gyorsabb kell legyen.(silvertooth kísérlet igazolta) ez viszont azt jelenti,hogy a fény terjedési sebessége ugye közegekben változó,gravitációs térben változó. akkor mitől is állandó? és hol? gravitáció tudtommal mindenhol van,ahol van tömeg. és még valami. ha az energiát megfeleltetjük a tömegnek,és azt mondjuk,hogy ezért van hatással a gravitáció a fényre,akkor nem logikus,hogy a fénynek is rendelkeznie kellene tömegvonzással? remélem nem írtam túl nagy hülyeségeket :D szép napot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.03.09. 08:34

Ebben az esetben, amikor az űrhajó a Földet elhagyja, és a Föld szempontjából az űrhajó ideje "lassul", akkor az űrhajó szempontjából vajon a Föld ideje, miért nem lassul, ellenkezőleg, "gyorsul" - mármint Einstein agyréme szerint...

Pont azért vetettem fel ezt a gondolatkísérletet, hogy megmutassam, el lehet szórakozni különféle helyzetekkel, teljesen feleslegesen és alaptalan módon, merthogy idő nem létezik. Csupán az elmélet teljes zagyvaságára és önkényességére kívántam felhívni a figyelmet, ahogy sokan mások is már réges-régen megtették, 100 évvel ezelőtt is.

Semmiféle bizonyíték nincsa gravitációs "fénygörbítésre". Az esetek többsége betudható a fénytörésnek. Továbbá, mint kiderült, Einstein bácsi érdekében kőkeményen meghamisították az adatokat, a legkorszerűbb műszerekkel végzett kínai mérések semmiféle "gravitációs fényelhajlást" nem mértek és nem is tapasztaltak.

A fény sebessége nem állandó. Tökéletes megállapítás! És nagyon, de nagyon nem abszolút - ez utóbbi csupán Einstein agyréme, amit ő maga is tagadott fiatal korában.

A dinamikus Michelson-Morley kísérlet is ezt igazolja.
no avatar
User

Lighter444

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

Szerző: Lighter444 » 2013.03.09. 19:56

"Ebben az esetben, amikor az űrhajó a Földet elhagyja, és a Föld szempontjából az űrhajó ideje "lassul", akkor az űrhajó szempontjából vajon a Föld ideje, miért nem lassul, ellenkezőleg, "gyorsul" - mármint Einstein agyréme szerint..."

Einstein agyréme szerint a Föld ideje is lassul.

"idő nem létezik"

az idő fogalom. :) csak a gondolataidban létezik,de ilyen a tér is,tér sem létezik. nyilvánvaló,hogy ha csak a gondolataidban létezik,akkor csak ott tud görbülni,ebben igazad van. viszont amit látsz,vagy műszerekkel érzékelsz,az nem a valóság,ilyen értelemben a "tér" görbül. itt "tér"=anyag (vagy energia,ahogy tetszik)

"a legkorszerűbb műszerekkel végzett kínai mérések semmiféle "gravitációs fényelhajlást" nem mértek és nem is tapasztaltak."

erre tudnál valami linket mellékelni? ez nekem logikátlannak tűnik, pont a silvertooth kísérlet miatt. ha lassítja,gyorsítja a fényt a gravitáció,akkor logikus,hogy oldalirányban is hat rá,tehát "hajlítja".a téridő-görbületet ne úgy képzeld el,hogy az egyenes görbe lesz :) inkább úgy,hogy ha ábrázolod a testeket amiket látsz egy koordináta-rendszerben,azok a valóságban nem ott vannak ahol látod.ilyen formában a tér és idő "görbül". valójában nem a valóságot érzékeled,de arra vagy kiváncsi,nem? az érzékelésedhez képest a valóság "görbe" ,de igazából az érzékelésed "görbe".

egyébként a relativitáselmélet szerintem is hülyeség,"görbülést" talán a hozzád érkező információ késése okozhatja.
érdekes pl,hogy amikor a relativitáselméletet alkalmazzák,úgy tudom,a c értékhez nem nyúlnak,az mindig 300000km/sec,annak ellenére,hogy levegőben,vagy egyéb közegben más.

a valóságot szerintem ediig legjobban leíró modell pedig - ne kövezzen meg érte senki :D - R.János "Astorjan" nyomógravitációs modellje. :) szép napot
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.03.10. 09:09

Kérhetnénk részleteket az említett elméletből?
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2013.03.10. 17:06

Kedves Lighter444!

Véletlenül nem arra az elméletre gondolsz, amiben azt tárgyalják, hogy a gravitációt a világűrben a fény nyomása okozza? Azaz minden test azért igyekszik fölvenni a gömb formát, mert akár a vízben a gázokat, úgy a világűrben a testeket is a fény "nyomása" arra kényszeríti, hogy ezt a tökéletes formát vegyék föl, amely ugye minden oldalról egyenlő terhelést képes fölvenni. A gravitációt pedig egyszerűen a fény árnyékolása okozza.

Bővebben itt olvashattok erről (Az Olvasók írták menüpont bal oldalt, majd mindjárt a legelső "Ingyen energia mindenkinek" (Fulgur) címmel. Azon belül pedig a "Negyedik rész" :

http://fenykapu.free-energy.hu/

Szerintem érdekes okfejtés mindenképpen! Olvassátok el! Most kezdem el a bővebb számításokat hamarosan és egy kísérletet is jó lenne ezzel kapcsolatban összedobni. Ha valóban igaz az elmélet, akkor a fizikát igencsak megrengeti...

A fényelhajlásról még annyit, hogy mivel a fény kettős természetű és részecske állapotban nincs tömege (így nem hathat rá a gravitációs sem), ugyanakkor hullámtermészetűként pedig eltéríthető, polarizálható (pl.: visszaverődés, interferencia). Ezt csinálja a Föld mágneses mezeje is. Tehát a fény nem elhajlik, hanem a foton útja változik meg a mágneses/elektromos erőtér hatására. Mintegy kikerüli a bolygót, vagy elnyelődve hullámként átadja energiáját a környező atomoknak.
Nagyon sok a talány még a fénnyel kapcsolatban. Rengeteget tanulmányozom és kutatom jelenleg is. Ami a fizika könyvekben olvasható, az csak egy töredéke annak, amire a "fény" valójában képes. Ugyanakkor az is talány még, hogy miért kettős a természete... Miért viselkedik így?

Üdvözletem!
no avatar
User

Lighter444

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

Szerző: Lighter444 » 2013.03.10. 17:46

Kedves Tyrael,kedves Aranylaci!

nem,nem erre gondoltam,de megnézem majd bővebben a linket,érdekesnek tűnik.
itt megtalálod,miről is van szó: http://astrojan.hostei.com/dvag.htm
az nekem furcsának tűnik,hogy maga a fény okozná..de megnézem,gondolom részletesen le van írva,hogyan,miért.
a kínai linkkel még adós vagy,Aranylaci! :) előre is köszönöm!
szép napot!
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

2013.01.19. 21:59

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2013.03.12. 20:30

Kedves fórumozók!

Nem nem... Nem vagyok olyan okos, mint önök, csak van olyan infóm, ami a témához kapcsolódik. Teller EDE könyvében olvastam, hogy 2 Hidrogénbombára elegendő víz van egy átlag emberben. Késöbb ezt úgy módosította, hogy az akkori technikai szinten alapuló elméleti számításai nem pontosak. (Az ember 70 %-a víz) A Hidrogénbomba is néhány százalékos hatásfokkal működik. Bosszant amikor azt olvasom, hogy a belsőégésű motor 30 %-os hatásfokkal nyeri ki az energiát, miközben a 0,1 %-ot sem éri el.
Einsteinnek igaza lehetett.. részben
Kérem írjanak arról, hogy 1 g anyagban mennyi energia van. Pl.: 1 g urán 235 izotópot, ha 750 000 évig bomlasztok, akkor hány MW vilamosáramot tudnék elméletileg termelni. Nem a mai hivatalos technikával, hanem Földönkívülivel. Persze csak elméletben..
Szerintem Einstein találkozhatott olyan emberrel, (Pl. Szilárd Leó) aki mondott neki olyat, ami igazabb volt, mint a mai hivatalos dogma. Kérem küldjenek olyan anyagot, amiben ez szakszerűbben le van írva. bokenyb@citromail.hu
Üdv. B. ügynök :ugeek:
Előző