Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete

Amerikai űrrepülés

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Mac

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
48

2009.06.03. 23:46

Re: Amerikai űrrepülés

Szerző: Mac » 2011.02.25. 09:50

Laca írta:A nasa dicső útja...se holdrepülés se Mars küldetés, se semmi, marad a hadászat...amatőröket buzdítanak hold küldetésekre, jaj már hagyjuk ezt, mint a víz olyan átlátszó.

:D
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2011.05.19. 11:44

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.05.19. 19:59

A pénzért csinálják, nem az űrkutatásért...
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2011.05.28. 18:03

Biztos lejárt szavatosságú PUR habot használtak már megint.
no avatar
User

misx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
110

2006.05.24. 22:30

Békés megye

Szerző: misx » 2011.07.07. 12:23

http://www.sg.hu/cikkek/83150/veget_er_az_urkorszak

Hát ha csak a fele igaz annak, amit a Laci oldalain olvashatunk, akkor meg sem lepődök. Így könnyű lesz titkolózni a Holdról és a Marsról, ha lassan már űrszondák sem mennek majd oda, nemhogy emberek.
no avatar
User

macinista

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
104

2010.02.24. 21:29

Nagyvenyim

Szerző: macinista » 2011.07.07. 14:54

Szia misx!

Ez sajnos így van. Eldobtuk a régi tudósaink gondolatait, filozófiáját, helyette a média-maszlagot kapjuk.
Keveset tudunk a Világról, de (haszonlesés érdekében) úgy állítják be, mintha mindent tudnánk.

Érdemes elolvasgatni (sajnos csak angol) David Pratt honlapját (http://davidpratt.info/), bár Ő a Teozófia 'vallás' hívője,
de a mai tudományos ismereteinket korrektül leírja. Az pedig nagyon kevés. Kis vitaindítónak: nem tudunk semmit a Föld belsejéről, pedig itt élünk! :D
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2011.09.23. 09:34

"Műhold zuhan a Földre
Péntek este zuhan le egy régóta használaton kívüli műhold, kövesse velünk pályáját!
Még mindig nem tudni, hová fog esni (péntek, 8:00): a NASA legfrissebb közleményében még mindig azt olvashatjuk, hogy továbbra sem mondható meg a pontos becsapódás helye és ideje, ám egy biztos: a 2005 óta működésképtelen szerkezet nem Észak-Amerika felett fog Földet érni..."
Forrás:
http://www.idokep.hu/hirek/muhold-zuhan-a-foldre
Marha jó azt nem tudják hová fog leesni a közel 6 tonnás dög, de abban biztosak hogy nem észak Amerikára! És akkor a népek azt hiszik hogyha jön egy meteor vagy valami akkor majd kilövik hogy ne essen ránk! :mrgreen: :conf: :O
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2011.10.25. 16:52

Közeleg a Challanger katasztrófájának 25.-ik évfordulója. Az OMEGA ZENEKAR méltó emléket állított. Ime a dal szövege:
-
''Fekete doboz (a Challanger
emlékére)
A gép lefelé hull
Szél fúj az utastérben
A többi egy percig sem tart
Egy füstfolt marad az égen
A lángok pokoli fénye ragyog
Ezüst fáklya, vakító
Aztán csend lesz, amikor robban
A fekete dobozban ez lesz a végszó
Egy hulló fekete tárgy
Az égből zuhan a mélybe
A zár töretlen még
Magában rejti a vég történetét
A víz eleven hó
A felhők magasan úsznak
De az élet birodalmán
A fejszék sebeket zúznak
Nézik, ahogy a láng elvadul
Tehetetlen milliók
Örök csend lesz, ha egyszer robban
A fekete dobozban az lesz a végszó
Szél fúj, viharos szél
Élünk zuhanófélben
Lezárt haláldoboz: velünk forogsz
és ha kell, majd emlékezel''
300px-Challenger_flight_51-l_crew.jpg
300px-Challenger_flight_51-l_crew.jpg (27.54 KiB) Megtekintve 6353 alkalommal.
Török Zsolt
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.12.18. 09:45

Most nézem éppen a NASA DVD-sorozatát. Mercury-program, Freedom-7. Shepard megy felfelé jó gyorsan, közli a gyorsulás 4g és lazán beszélget tovább. Azt hittem, legalább a Mercury-program hiteles volt. Egészen addig, amíg meg nem néztem ezt a filmet. Ugyanis.
Nekem, amikor a centrifugában ültem, már 3g-nél "leesetrt az állam". Erre egyébként a kísérlet megkezdése előtt figyelmeztettek is, de azt hittem, félreértettem, mert olyan hihetetlennek tűnt. Pedig, bekövetkezett. 3g-nél nem tudtam csukva tartani a szám, a fejem megmozdítani sem, mintha odaszögezték volna a fejtámlához. Kezem és lábam mozgott (erős gyerek vagyok...). 4g-nél tátott szájjal bámultam bele a világba. miként már 3-nál is. Úgy gondolom tehát, tartós, azaz folyamatos 4g terhelés mellett képtelenség beszélni.
no avatar
User

jamb58

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2012.01.10. 18:12

Szeged-Algyő

Szerző: jamb58 » 2012.01.10. 19:02

Sziasztok!Arra lennék kiváncsi,véleményetek szerint miért fejezték be az űrrepülős programot és miért térnek vissza az Orion programmal a kapszulás,tengerre való leszállási módhoz?Nem visszalépés ez?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.01.11. 17:20

Ez természetesen hatalmas visszalépés. Hiszen ott állnak sorban a majdnem kész űrrepülőgépek, pl. az X-33-as.

Az én véleményem szerint a NASA pénztemető. Nem céljuk semmi komoly felfedezés, vagy kutatás végrehajtása, csak elkölteni "kirakatra", agyament mennyiségű pénzt. Ha valóban az űrt kutatnmák, akkor nem 50 éves módszerekkel és eszközökkel tennék, ráadásul, mindez sokkal olcsóbban is megvalósítható lenne.

A cél, a hazugság fenntartása a világűr és a Naprendszer égitesteinek valódi természetét illetően. Meglehetősen bosszantó a dolog, mert igencsak kíváncsi vagyok rá, mi van "odakint"?
no avatar
User

farkas77

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
145

2011.06.20. 19:31

Berettyóújfalu

Szerző: farkas77 » 2012.01.11. 18:56

"Meglehetősen bosszantó a dolog, mert igencsak kíváncsi vagyok rá, mi van "odakint"?" Tudod Te azt, hogy mi van odakint. A végtelen űr, csillagokkal és bolygókkal! :)
Mondjuk az engem is érdekelne, hogy milyen körülmények uralkodnak egyes bolygókon.
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2012.01.11. 19:28

jamb58 írta:Sziasztok!Arra lennék kiváncsi,véleményetek szerint miért fejezték be az űrrepülős programot ...?

El se kezdték... :)))
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.01.12. 12:16

Ez csúcs volt!!!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.03.02. 09:37

User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2012.04.29. 23:02

Ez a NASA engem mindíg összezavar. Nagyon ellentmondásos a ténykedésük. Van amikor professzionális,komoly intézménynek látszik, és van amikor egy pancser brigádnak.
Már kezd a meggyőződésemmé válni,hogy valójában nagyon is profik, és valamilyen oknál fogva szándékosan ''hintik szerte'' az ellentmondásokat.
Ez az ok sokminden lehet, pl. elterelni a figyelmet valamiről,ami talán olyan természetű,amiről még sejtelmünk sincs.
Török Zsolt
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.04.30. 07:00

Nem profik. Hallatlanul ostobák és primitívek. Aki köztük okosat mond, az "külföldi" vendégmunkás, azt meg lehurrogják.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2012.04.30. 10:03

Ebben teljesen egyetértek Lacival!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2012.04.30. 11:05

Laci,bizonyára igazad van.
De az számomra tényleg érthetetlen,hogy egy akkora ''kaliberü'' intézmény, mint a NASA, miért csinál magából bohócot? :)
Török Zsolt
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.04.30. 19:52

Akkor csinálnának magukból bohócot, ha képesek lennének felfogni mi az, hogy "bohóckodás". Mivel még erre is képtelenek, náluk ez az alap viselkedési forma...
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2012.05.23. 15:06

Elgondolkodtató írások az Apolló csalásról (magyarul is olvasható) :
http://www.erichufschmid.net/Apollo_NASA.html
Török Zsolt
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Szerző: Blase Von B » 2012.05.24. 23:17

hát amugy nem is tagadják h NASA pénztemető, túlméretezett állami fos, amerikában ennek érdekében építik is lefelé! Ha amerikai állampolgár lennék, támogatnám is! Valamint ha jol tudom mostanában dokkol a Dragon a nemzetközivel, valamint kisbolygók bányászatát tervezik megánszektori cégek! Én alapvetően hiszek kapitalizmusba mível ugyan bankrendszer rabszolgová tesz viszont folyamatos gyarapodás, növekedés, profitmax/ktg minimum elveknél jelenleg nincs jobb rendszer (szerintem) - ez talán idővel áttranszformálodik tudás/techno alapú gazdaságra - de ha még nem is, viszont avval h magánszektor meghódítja az űrprogramokat újabb gazdasági bumm következhet és feloldódhat egy-két gazdasági tényező erőteljes szűkössége. Egészen új iparágak jönnének létre.

Szóval én nem siratom űrsiklót se NASA-t, itt az idő h a gonosz bajszos Schultz gyártulajdonosoké legyen az űr, ha kibírjuk szerintem ezt a 10-20 évet vh. nélkül ezek a folyamatok akár egy újabb történelmi jelentőségű konjukturát okozhatnak, újraindulhatnak a kolonizációk - új gyarmatépítés kezdődhet. - Én ezért nem siránkozok már annyira azon h mindenki el akarja hagyni az országot, sőtt támogatnám is egy erős unió kialakulását mert így mi is részesei lehetünk ennek! - csak azabaj h ez az europai unio jelenleg nagyon nem usa-sodás felé halad, és szerintem amíg ilyen szétagoltan ennyi szabadságot adnak sok országnak nem is lesz semmi! kéne egy igazi központi kormányzat anélkül csak ezcsak bohockodás, és iylen viktor féle kormányzatokat nem is engednék hatalmon maradni. Namind1 kezdek eltávolodni az űrtől :D és aztis tudom hogy itt sok a nemzeti érzelmű van szóval nem nagy sikerem van evvel! Amugy énis mélyen globalizmus ellenes vagyok és evvel is inkább "mezzo szinten" gondolkodok mint europa és kulturálisan nemkell összeolvasztani itt mindent, viszont lényeg h ezek a folyamatok elkezdődtek és a magányos államok ebbe nemfognak részt venni, sajnos tartozni kell egy nagyobbhoz. Nekünk is mível lassan több magyar fog magyarországon kíüvl élni kikéne tanálnunk vmi nemzetösszetartó erőt mint a holokamu h ne essük szét, és nemzetudatunk megmaradjon, csak szakítanunk kéne nacionalzmus 200éves formájával és vmi újfajta nemzetiségre alapozni és irány az űr :D

Szóval lényeg ha magánszektort kiengedi usa az űrbe és tényleg elindul vmi akkor kifog derülni h mivan a holdon és marson mert onnantól egy érdek lesz a tőke, és minden ami tőkésíthető annak a kapitalizmus nekimegy. Szóval nagyonis támogatom a dolgot.
ElőzőKövetkező