Mars-kutatás, titkos marsraszállás, élet

Megdöbbentő Rover-képek!

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

2006.04.28. 02:39

Megdöbbentő Rover-képek!

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 03:53

Sziasztok! Kedvesemmel nemrég találtunk rá Laci honlapjára, és nagyon megfogott a dolog. Mondhatnánk, hogy elég fogékonyak vagyunk az ilyen témákra, minden jobb mint a hazugság! Mi inkább hiszunk Lacinak mint azoknak akik tagadnak mindent, és félrevezetnek mindenkit.
Tehát elhatároztuk hogy jó alaposan végignézzük az összes képet amit csak találunk. Az egyik Spirit képen a Kedvesem talált valamit amitől megfagyott bennünk a vér. Az alakzat egy nagyon eldugott helyen van és csak nagyon kinagyitva látszik az amúgy is nagy felbontású képen. Hogy hogy vette észre? A közelben lévő kerekded "sziklát" akarta közelebbről megnézni, és ahogy a szin és a felbontás lassan normalizálódott egyre láthatóvá vált a megdöbbentő alakzat.
Az eredeti kép fent van a NASA honlapján, próbálkozhat vele mindenki ha kételkedik.
Érdekelne minket ki mit gondol erről a képről.

Kép

Kép

Kép
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.04.28. 11:44

Köszönöm a méltató sorokat és a képeket.

Az már eleve "érdekes", hogy ugyanaz a fotó miként lehet meg két színben? Melyik az igazi? Esetlegegyi ksem...

Nekem a bekeretezett rész bal oldalán a szinte gömb alakú "szikla" keltette fel a figyelmemet első ránézésre és nem is annyira a további - a kisebb - bekeretezett rész.

Persze, a következő pillantással már nekem is sikerült kiszúrnom - már csak a keret miatt is :) , valamiféle "roncsnak" tűnik. Jó lenne, ha beírnád az archiválási számot, jobban rá lehetne keresni.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.04.28. 12:27

ez a kép hamisitvány

nagyításnál körkörösek a pixelek, egy igazi fényképnél ilyen nincs...

+ egykét sziklán az árnyk irányok se stimmelnek

ez nyilvánvalóan retusált kép...
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 12:32

A mi figyelmünket is a gömb alakú szikla keltete fel,így találtunk rá. Nem vagyok különösebben olyan, aki mindent mindenbe belemagyaráz, de ha jobban megnézed, ez egy nőnemű humaniod lényre hasonlít. Az érdekesség az,hogy ezen kívül még 2(!) db hasonló, humanoid szerű alakot véltünk felfedezni ezen a képen, de azokat nem sikerült még ennyire kitisztázni, ha gondolod körberajzolom a fotón.

Egyébként képszerkesztéssel elég régóta foglalkozunk, és teljes bizonyosságal kijelenthetem,hogy a képet 90%-án szinte kontárnak tűnő simításokat találtunk úgy 500-600%-os nagyításnál. Olyan egyenes vonalú törlések találhatóak a képeken, amiket természet nem alkothatott....Akár még patak szerű vízfolyás is lehet némelyik képen, (aminek partján a kis zöldek sütkéreznek kedves amerikai kollégáinkkal.:) Szinte hihetetlen, mennyire félre vagyunk vezetve:(
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.04.28. 12:36

nyilvánvaló h nagy alakítgatásokon esett átt. teljes mértékben lehetségesnek tartom a 90%-os alakítást a kép felületei miatt.

igen, lécci rajzold körbe
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 12:41

Ami meglepő,az a hivatkozási szám. Sehol nem talátam rá a hivatalos oldalon, csak 400*300-as felbontásban.Kutakodás után talátam a meg nagy felbontásban a NASA oldalán is, ennek linkje:
http://images.google.co.hu/imgres?imgurl=http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/image/mera_p2302.jpg&imgrefurl=http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/mars/mars_exploration_rovers/mera_images.html&h=3851&w=3498&sz=2557&tbnid=jsVcEzp7zGMnzM:&tbnh=150&tbnw=136&hl=hu&start=15&prev=/images%3Fq%3Dmars%2Bsurface%2Bgusev%26svnum%3D10%26hl%3Dhu%26lr%3D%26sa%3DN

"First Color Mosaic From Gusev Crater, Mars" ezt a képet keressétek. A körkörös dolgok a nagyítás miatt a a tömörítés miatt vannak, mert a tetűk direkt jpg-ben rakják ki, még a nagy felbontásű fotókat is. Maga a kép attól még nem feltétlenül hamis.

max fél óra múlva küldöm a körberajzolt másik alakot.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 13:39

Dolgozunk az ügyön...
Amúgy nagyon furcsak hogy épp a kerek "kő" környékén találtuk meg ezeket az alakokat, nemcsak úgy a semmi közepén.

Van még egy rakás furcsa részletünk, és kettő a holdról egy keresztet jól ki lehet venni, és 3 párhuzamos vonalat ami merőlegesen össze van kötve egy vonallal.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 13:41

Kép

Az eredeti képen bejelöltem, merre található ez a részlet.Keresgélünk tovább:)
no avatar
User

payne

Rang

UFO kutató

UFO kutató
542

2005.06.23. 09:35

Szerző: payne » 2006.04.28. 15:32

Bocs srácok hogy beleszólok de ezen a képen én nem látok semmit.Főleg nem humanoidot.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 15:47

Ezt az alakot pár pere találtam, és talán egyértelműbb mint az előzőek.
Ez az alak is egy olyan gömb forma környékén van.

Kép
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.28. 15:50

Na! Nem sikerült...

Kép
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2006.04.29. 07:06

Hát én is nekiugrottam képszerkesztővel.
Az az erős kontur vonal a horizonton az ég és föld ( bocs Mars ) közt már lelombozott, hogy széllyel retusált a kép..
Inkább én azt láttam, hogy a kerek sziklánál egy függőleges képződmény van. Növény vagy antenna vagy mifene lehet. A bal oldalán.
De ha kiengedem a fantáziámat akkor a kerek szikla, ami egyébként szerintem meglepő, mivel csak kis kövecskék vannak a felvételen.
Na a szikla lehet egy sisak , mellette a kögyűrűben jobbra akár egy kéz is lehet.

:( De én nem látom azt a humanoidot.

Ha netán felraksz még képet, rajzold már körbe légyszi, hogy tulajdonképpen mit is nézzümk és hogyan.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.29. 10:15

Nekem is az a kéz tűnt fel, csak nem is foglalkoztam vele, mert itthon mindenki hülyének nézett. Engem leginkább egy olyan kesztyűre emlékeztet, ami valamilyen merev anyagból van, és karimás (talán fém) a vége, ezért is tud függőlegesen állni. Viszont nem tudom hogy ez mekkora lehet....De akkor is kézszerű.
Azokat az alakokat szerintem mostmár hagyom is ha ennyire nem látjátok, a körülötte lévő tárgyak sokkal érdekesebbek... :)
Egyébként mi nem retusáltunk semmit, nem is lennénk olyan ügyik, mi csak az élességen javítottunk, és a vörös színt vissza. Különben is mi a hazugságot ellen vagyunk, értelmetlen lenne hozzányúlni a képekhez, főleg hogy nem is látjátok amit mi. :)
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.29. 22:18

Kép

Ez egy érdekes kép a legfrissebbek egyike, Opu küldte Sol 803-on. Hasonló,mint mikor nem tölti le normálisan a netről az egyik képet. De ilyet még nem láttam, egyátalán ilyet miért teszenek közzé?

Jah, és tessék nézegetni a kamerák képeit, úgy vettem észre, hogy ugyanazon napon az első+hátsó+panráma kamera képei nem összeegyeztethetőek. Pl első hátsó kb hasonló domborzati viszonyokat fotóz, de a panoráma már csak kopár sivatagot.Nem hiszem,hogy egyetlen nap alatt megtett volna több km-t, és a panoráma este fénykézett, a többi kamera meg reggel..Szal még abban sem lehetünk biztosak,hogy azok a képek akkor, és ott készültek.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.29. 22:33

ESA által készített "felszín" közeli 3d-s video-t találtunk!!! A videó utolsó mp-eiben EGYÉRTELMŰEN látszik egy háromszög alakú tárgy, ami akár nyíl, vagy bármi más lehet, de semmiképpen sem természetes jellegű. Check this:
http://www.esa.int/esa-mmg/mmg.pl?b=b&type=V&mission=Mars%20Express&single=y&start=2
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.04.30. 06:50

Szép Munka!
Köszönöm!
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.04.30. 07:36

Igen, én is gratulálok barátaim.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.04.30. 07:43

Igaz 3D-s kép a felszínről, azért szivesen megnéztem volna az égboltot is.
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.04.30. 15:44

SimonTower írta:háromszög alakú tárgy, ami akár nyíl, vagy bármi más lehet, de semmiképpen sem természetes jellegű.

ismerős volt a forma, de aztán seszembe is jutot hogy hol láttam. Itt a homokbányánál van egy olyan forma, az eső mosta így körbe az egyik a környezetéhez képest meglehetősen kemény agyagos talajdarabot. A fomra ugyan ilyen. Onnan tudom mert az fölötti dombon szoktunk piknikezni. Az sztm ugyan ilyen jelenség lehet, de persze nme lehetek bizos. Az igazat valsz úgyse tudjuk meg.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

Szerző: SimonTower » 2006.04.30. 22:13

Tegyük fel, hogy tényleg az eső mosta ki...Milyen eső?Az "ismert" légnyomás, és légköri adatok alapján tudtommal nem igazán lehet bármiféle eső. Láttál Te bármilyen felhőt az égen?:)

Apropó...Azt mondják, az földi légköri nyomás 1%-áról van szó.Ebben az esetben szerintem vékony a légkör> hogyan szálltak le ejtőernyővel a roverek? > ha tényleg ilyen vékony, miért nem csillagos eget látunk a képeken, és miért vöröset? > Ha tényleg képes elszínezdőni a légkör, akkor elég vastag ahhoz, hogy valamiféle üvegház hatást kifejtsen, ebben az esetben nem annyi a felszíni hőmérséklet, ahogy állítják.

Lehet,hogy én vagyok dili, de ezek nekem teljesen ellentmondanak.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.05.01. 10:18

Nagyon jól gondolkozol. És ráadásul az ég mégcsak nem is vörös, hanem kék, az Európai Mars Express nyiltvizű tavakat fényképezett le, ahogy az MGS is, de ők nem adták közzé színesben.
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.05.01. 21:17

nos ez az 1% duma baromság, mivel a földi légnyomásnak legalább a kétharmada kell hogy az ottani gravitáció melett lehessen ejtőernyőt használni...

amúgy biztos vagyok benne hopgy volt eső már a marson
Következő