Mars-kutatás, titkos marsraszállás, élet

Megdöbbentő Rover-képek!

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

2006.04.28. 02:39

Szerző: SimonTower » 2006.05.01. 21:26

Arról nem is beszélve,hogy tudjuk, a gravitáció nem a felszínen fejti ki hatását, hanem a tömegközéppontban, és a test tömegétől és távolságától függ. Feltételezve,hogy a tömege arányosan lehet kisebb a Földnek, és az átmérője mondjuk fele akkora, akkor a gravitációs hatás a felszínen NAGYOBB,mint a földi fele, mivel a Mars tömegközéppontjához közelebb vagyunk.Mondjuk ennek ellent mond a NASA hivatalos állítása mely szerint a Mars sűrűsége tizede a földnek.Ez mondjuk érdekes, mi ez, "gáztörpe"?:)

Elnézést,ha átsüt a laikusságom,de azon kívül,hogy érdekel a téma, Laci lapjára való rátalálás előtt nem foglalkoztam behatóbban a dologgal:)
Úgy hiszem,hogy ha valaki kicsit is tud logikusan gondolkozni, szinte kiverik a szemét az ilyen ellentmondások.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.05.02. 13:53

Nem a Mars sűrűsége tizede a Földének, hanem a tömege, De mivel az átmérője fele, így jön ki nagyjából a feles gravitáció. A Mars sűrűsége - ha jól emlékszem - 3.5 gramm/köbcenti körüli.

Abban teljesen igazad van, hogy a hatékony ejtőernyős fékezéshez viszonylag sűrű magaslégkör is kell..... És kiterjedt, hogy legyen idő lelassulnia a szondának, mielőtt becsapódna.
no avatar
User

SimonTower

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
38

2006.04.28. 02:39

Szerző: SimonTower » 2006.05.02. 18:45

Köszönöm,hogy kijavítottál, és elnézést az eszmefuttatásért. Remélem egyre több dologra derül fény.Ha találunk valami érdekeset, beírjuk ide, hogy tovább elemezgessétek.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.05.03. 09:57

Semmi gond. Sajnos sok helyen szerepelnek téves adatok. A Mars esetében ez ugye mág ráadásulszándékos is.

"Eszmefuttatások" nélkül nem jutunk előre, tehát abba ne hagyd!

Aranylaci
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.05.04. 19:52

ugyebár elégg nyilvánvaló hogy hazudoznak a marsról
de azt nme tudom h miért...
van ott élet?
van valami ami nme publikus...
szal hogy ennek mi lehet az oka???
no avatar
User

CsillagÉn

Szerző: CsillagÉn » 2006.05.31. 21:23

van élet ott is!, amit az amcsik kihasználnak ...
bármilyen műholdat le tudnak szedni már az odaúton is ...
no avatar
User

SZZS

Szerző: SZZS » 2006.06.02. 16:06

Üdvözlet Mindenkinek!

SimonTower Linkjében (http://images.google.co.hu/imgres?imgur ... D%26sa%3DN)
szereplő képeken elég érdekes dolgokat lehet kinézni, melyeket bekarikáztam:
Kép
Kép
Kép
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.06.02. 16:31

Kedves Zsolt(?)

Az utolsó képen a bal szélső karikásról olvashatsz a Mars-enigmák cikkemben. Letöltöttem egyébként a teljes, cirka negyven megás gif képet, természetesen színesben. Azon alaposan meg tudod vizsgálni az általad is bekarikázott dolgokat.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

SZZS

Szerző: SZZS » 2006.06.02. 18:04

Köszönöm szépen!
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.06.03. 06:33

JAJJJJJJJJJ!!!!! DE ARANYOS!!!!!!! :D :D :D :? :D :wink: :D :D
Nekem tetszik!!
no avatar
User

CORTI24

Szerző: CORTI24 » 2006.06.03. 09:59

Most nem mondjátok, hogy ez egy lény? :D

Én ebbe a pacába egy beefsteaket sültkrumplival is bele tudok képzelni. :)

Van ott elég látnivaló és furcsaság... sztem nem kéne belelátni ilyesmit ebbe a fotóba...

de szóljatok ha nincs igazam.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.06.03. 11:36

Nekem annak tűnik. Miért ne lehetne az? Te is mondtad, hogy abba a pacába. :D

Amúgy meg szerintem mindegy. Találkozni kéne vele, ha az egy lény.
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.06.04. 07:40

engem egy csípőre tett kezű fej nélküli grillcsirkére emlékeztet.
amugy az ott a jobb felső sarokba micsoda?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.06.04. 08:49

A jobb felső sarokban látható csillógó akármiről bőven olvashatsz a honlapomon a Mars-enigmák közt.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2006.06.12. 17:46

Na, most kipróbálom a kép berakását. Ne röhögjetek, ha nem sikerül.
Az első:
Kép
Az eredeti képet a Spirit készítette, a marsrovers.... weblapon a képtárban a 2P17199... kezdetű azonosítóval taláható.
Ezt a részletet kivágtam, a kétszeresére nagyítottam (pixelsimítással) és az egyes részleteket szabadkézi kijelöléssel kiválasztva kontraszt és élességnövelést végeztem Az eredmény elég meglepő volt: a kép balszélén, 1-essel jelölve egy szinte hibátlan, kövön levő igen plasztikus profil-arc látható, elég szigorú tekintettel. Ennek egy fekvő kövön levő relief-szrű alakja látszik a 3-as jelölés alatt. Mindenesetre a helyszínen fura dolgok vannak, pl. a 2-es tárgy, ami nem is egy tárgy és tuti nem kő. Sőt ez alatt van egy igen egyenes fehér vonal is, ami nem valószínű, hogy terepalakulat (kábel? egy tárgy éle?)
A második:
Kép
Szintés Spirit felvétel, érdekes helyszín. Azt mondja a NASA, hogy szivacsos lávadarabok vannak szétszórva. He-he. Nézzétek meg jól. Ez az alak, ami fekvő helyzetben van, a kép közepén látható, érdekes figura. Nekem afféle sci-fi képregények rajzolt alakjai jutnak eszembe, két homlokdudorral, izmosan, stb stb. Elég jól látszik, hogy a szeme le van hunyva, még a füle is jól látható. Deréktól nincs, torzó (?). Hogy ez kő-e vagy sem, nem tudom. Az mindenesetre a kő mivoltát kétségessé teszi, hogy az alak bal oldalán (a "szíve" tájékán) egy egyáltalán nem kő valami áll ki az alakzatból, továbbá az alján (a "dereka" alatt) valami félgömbölyűnek látszó izé van.
Jó fantáziálást!
yupiter
P.S. Ha a webmester nem tilt ki, és a képbeillesztés megy, akkor tudok még jópár izgi képet közzétenni.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

Szerző: yupiter » 2006.06.12. 17:49

Bocsi, az első képen a 2-es és a 3-as részletet összecseréltem a leírásban.
Helyesen:
A 2-es részlet az arc fekvő relief-szerű képe, és a 3-as részlet az a két fura tárgy.
yupiter
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.06.12. 18:00

Hát szerintem ezek csak kövek, hacsak nem szándékosan torzítoták őket.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

Szerző: yupiter » 2006.06.14. 15:55

Helló ascsca!

Ne becsüld le a köveket, igen beszédesek tudnak lenni! Az alábbi képeket a Spirit fényképezte a Marson (a NASA szerint).
Figyeld csak:

Kép

Ilyen virágmintázatot teljesen valószínűtlen, hogy a természet hozott létre..

Kép

Ilyen alakzat értelmes és ügyes lény keze munkájára vall..

Kép

Ezen a képen határozott (írás)jelek láthatók a kövön. Ez sem a természet munkája, hacsak a Marson a természet eltérően nem viselkedik a földihez képest.

Kép

Ez a forma és kimunkálás szintén nem a természet műve: én csak hornyolt szegletkőnek nevezném az 1-est A 2-es kő pedig valami hasonló, csak a sarkával áll ki a talajból..

Kép

Ezen a kövön határozottan egy nyíl van bevésve. Ha megnézed az eredeti nagy képet, akkor látható, hogy ez a nyíl egy mélyedésből kivezető irányba mutat, egy perem felé.

Kép

Ezt jól nézd meg! EZT A KÖVET IDERAKTÁK! Mintha csak froclizni akarták volna a fényképeztetőket. Így, ilyen helyzetben (egy igen kis felületen támaszkodva, teljesen instabilan) a természet nem tudja idedobni, pláne nem évmilliókkal ezelőtt... Kíváncsi vagyok, hogy arról, aki idetette, készült-e fotó?

Kép

Ezt egyszerűen korlátkőnek titulálom, de lehet, hogy oszlop része volt. Látható, hogy a közepére valami hengeres dolog csatlakozott, rúd, cső vagy efféle.. A másik "kő" igen szögletes , nem is biztos, hogy kő...

Kép

Ez meg itten egy szépen faragott kő, nem tudom, mire szolgált. Az látszik a megmunkálási felületen, hogy nemrég is dolgoztak rajta. Egyébként virágszirom minta látható.
Egyelőre ennyit néhány kőről.
yupiter
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2006.06.19. 15:18

A marsképeken az tűnt fel,hogy úgy vörösítik be, hogy a teljes kép olyan lesz és ettől a sziklák színe is eltolódik,meg minden egyébé.
Ezt a marsi porral magyarázzák,de a képeken jó a látótávolság,tisztán kivehető minden,semmi nem utal arra,hogy sok por lenne a levegőben és még a kamera lencséjén sincs egy apró porszem.

Ez csak úgy azé,me láttam egy marsfotót egy cikben és ott tűnt fel ez nagyon és olyan műhatást nyújtott.
Nagyon gagyi munkát végeznek.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.06.20. 21:30

amúgy a gond h a természet a legnagyobb szobrász, nagyon meglepő és természetellenesnek tűnő doglokat tud létrehozni. és szerintem ezek a kövek tényleg csak kövek. Jobban olda kellene fogyelni inkább a műholdképekre....
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

Szerző: yupiter » 2006.06.21. 17:25

Gagxy1-nek:
(biztos azonos vagy Gagxyval, a nagy pesszimistával)

Én sem vagyok túlzottan optimista, de direkt azért tettem be ezeket a kövekről készített képeket, mert a természetellenesek.
Az igaz, hogy a természet nagy szobrász, de csakis a mi fantáziánkkal kiegészülve. A természet sziluett-szobrász, burkológörbe és burkolófelület szobrász, csak sokszor mi látjuk bele a műveibe azokat a részleteket, amik nincsenek benne, de nem is lehetnek, mert az természetellenes lenne. A természetben energiaminimumra illetve egyensúlyra való törekvés érvényesül, ezért vannak a kémiai vegyületek, ezért nincs tartósan instabil energiaállapot, legyen az helyzeti energia, mozgási energia, belső (hő) energia, elektromos vagy mágneses erőtér vagy részecske energia stb. Ezért nincsenek tartósan mechanikai feszültségek, tartós nem-egyensúlyi állapot stb. Arról nem is beszélve, hogy a természet esetleges, véletleszerű állapotokat és formákat hoz létre, nem pedig egy adott, ember számára értelmes, rendszerezett szerkezeteket.
Ha ilyennel találkozunk, akkor mindenképpen értelmes lény jelenlétére gondolunk, ha pedig sok ilyennel, akkor szinte bizonyosak lehetünk benne.
Nézd meg, Gagxy, az utolsó képet! Azon láthatod, hogy a "virágszirom-mintás" kövön FRISS lepattintások vannak. NEM EGY, hanem sok, egy sávban a mintázat alatt. Ezért nem a természet műve.
Vagy a második kép: azt a formát természet nem tudja létrehozni, mert az láthatóan egy tálszerű alakzat letört darabja. A "tál" fala hengerpalást, amelynek alkotója merőleges a tál fenékskjára. Ezért nem tudja létrehozni, mert ez rendellenesen nagy mechanikai feszültségű forma. El is tört.
Vagy ott a "korlátkő". Tegyük fel, hogy a természet hozta létre. De a nagyjából négysögletes keresztmetszetű kőnek mint mértani értelemben vett hasábnak a metszet-lap középponjára merőleges egyenes körül mint tengely körül 3 DARAB körszimmetrikus, egymásba skatulyázódott forgástest van, ami a természet esetlgessége miatt teljesen valószínűtlen, hogy a természet műve.
Szóval ilyen szemmel nézegesd a többit is.
A műholdképekkel óvatosan kell bánni. Sok megtévesztési lehetőséget rejt magában a kép felbontása, a szemünk felbontóképessége, no, meg a fantáziánk is. Mindenesetre, azokból is próbálok néhány csemegét közreadni, van egynéhány.
yupiter
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.06.21. 20:41

jó, én nem azt mondtam h nem kell nzni ezeket hanem azt h az igazat tól jól titkolják

szal ha tényleg nagyon durva jönne átt akor azt egyszerüen eltüntetnék
ElőzőKövetkező