Mars-kutatás, titkos marsraszállás, élet

A Marsi Arc

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

falcoop

A Marsi Arc

Szerző: falcoop » 2005.07.11. 22:59

Vajon tényleg csak furcsa árnyék játék? Véletlen képződmény? Vagy üzenet?
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.09.04. 02:26

A marsi arc egyértelműen mesterséges alkotás.
Célját az építőktől kell megkérdezni.Talán egyszerű üzenet,mint a Nasca
vonalak,v.egy tiszteletnyílvánítás istennek.
Az is elképzelhető,hogy azért készítették,hogy jókat nevessenek azokon a találgatásokon amiket az emberek kitalálnak. :D
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.05. 16:33

Kedves Juzo!

POntosan igazad van! A másik napszakban készült képről ugyanis számítógépesszakemberek kimutatták, hogy nem hozható fedésbe az eredetivel. Pech, a NASA képhamisítói lebuktak. Azóta bölcsen hallgatnak az esetről, s az európai keringő marsszonda még csak véletlenül sem fényképezi le az arc környékét, pedig megtehetné. Helyesebben, csak mi nem tudunk róla, hogy lefényképezte...

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Milán

Szerző: Milán » 2005.09.05. 21:04

Ilyenekről, én is hallottam, még annó egy ufós magazinban irták, hogy szándékosan teleszórják szemcsékkel a mars arc fotókat, és rengeteg hamisított képet csináltak, amelyen egy tanúhegyként ábrázolták a marsot. De az az alakzat amit állítólag "az igazi alakzat" lenne oylannyira nem hasonlit rá hogy a vak is láthatja, hogyha ugyanolyan szögből menne rá a fény akkor sem lenne olyan hatása mint az igazi mars arcnak, ebből következik, hogy szándékosan tusolnak el bizonyítékokat, azzal akarnak megetetni, hogy az csak egy tanúhegy, vagy valami más, természeti képződmény. Még egyet nem értek...vajon a legelső hiteles mars arc fotót vagy szándékosan hozták nyilvánosságra,(bár ennek nem sok értelme van, ha később meg már tagadják), vagy pedig ez is amolyan kiszivárgot képecske.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.06. 13:55

Kedves Milán!

A legelső marsarc fotót szerintem tök véletlenül hozták nyilvánosságra. A NASA-nál nagy a trehányság, rendszeresen kerülnek olyan képek is a marsroverek honlapra, ahol az ég kék, pedig az hivatalos honlapjuk. Olykor, pár nappal később kicserélik a képet vörös égboltot mutatóra, ugyanazzal a hivatkozási számmal, mint a korábbi kék égboltú volt, dé néha még ezt sem teszik...

Nos, az első marsarc fotó tehát 1977-ben jelent meg. Akkor a tévé is bemutatta, Magyarországon a Delta. Hogy, hogynem, a másnapi ismétlésből már hiányzott.... De én meg olyan ügyes voltam, hogy lefényképeztem a tévé képernyőről, azzóta is őrzöm. Aztán a kép eltűnk úgy 15 évre, amikor megjelent róla az olasz számítógépes-grafikusok elemzése. Nyomtatásban is akkor jelent meg először Magyarországon. Tudtommal. No persze évekkel korábban és is leközöltem...

Aztán csönd, majd elindult valamikor öt éve a "nagy leleplezés", ami szokás szerint visszafele sült el, azóta még súlyosabb csönd.

Mivel az Europa Express nyíltvizű tavat fényképezett le, meg erdőket, a NASA most már nem is kommentálja a híreket. De nem is kell, hiszen azok a képek önmagukért beszéélnek. Az ESA pedig legalább olyan hiteles forrás mint a NASA, bár szerintem sokkal de sokkal hitelesebb.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Milán

Szerző: Milán » 2005.09.06. 17:34

Ezekről a képekről hol lehet pontos linket találni, mert én nézegetem a roverek honlapján a képeket, de a többszáz kép közül nemtom hogy melyiken mi van mert még nem néztem végig. JA és ezek a fotók az erdőkről meg tavakról szinesek?
no avatar
User

Zlatan

Szerző: Zlatan » 2005.09.07. 15:00

Aranylaci! Erdőket fényképeztek le? Ez nekem még új. Erről hol lehetne képeket találni?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.07. 17:16

Kedves Kutatátórsaim! (Ugye mondhatom így?)

A MArs Express honlapja ex:
http://www.esa.int/SPECIALS/Mars_Express/

Nagyjából tíznaponta tesznek fel egy hosszabb fotófeldolgozási sorozatot.
Bele kell menni a News archivumba, és ott meglehet találni valamelyik oldalon a tavakat. A tavak ezen a képnéven vannak:
ob_22_reull_v

A hozzá tartozó dátumot nem tudom. A kép, ami nekem megvan 1.3 mega.

A marsroverek honlapján ezt a részt javaslom:

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/newsroom/pressreleases/

A Marsról pedig ezt, minden fotó konkrét lajstromozással:

http://www.marsanomalyresearch.com/

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Milán

Szerző: Milán » 2005.09.07. 21:34

Őszintén szólva teljesen elállt a lélegzetem a képek láttán. :shock:
Itt kettő dolog játszódik le szerintem.
Vagy az hogy ezeket az erdőket már maga az ember csinálta, tehát már megkezdődött a mars terraformálása, és azért titkolják annyira mert, akár háború is kirobbanhatna azért, hogy ún. az USA megszerezte a marsot. Bár a marsraszállás videón van valami orosz akcentusú ember...tehát akkor másak az okok ami miatt halgatnak.
A másik magyarázat sztem az hogy olyan ökoszisztémát (ha lehet igy mondani) találtak a marson meg olyan élőlényeket, amelykkel ún. nem tudnak mit kezdeni, semmit nem tudnak tróluk, és talán még veszélyesek is. De itt sem értem a titkolózás okát :(
Ezt a szöveget este irom, úgyhogy lehet azért nem jövök rá iylen hirtelen hogy miért kell ezt titkolni, mi benne a haszon vagy mi ebben a jó?
Mi történne ha kitudódna? Mi miatt vagy kik miatt hallgatnak, és pontosan kik?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.08. 10:34

A 62-es marsraszállást amerikaiak és oroszok közösen hajtották végre. Lehet, egy kínai is volt köztük. Nem tudom. Úgy tűnik.

A 62-es sikeres marsraszállást már több sikertelen is megelőzte, az informátoraim háromról beszélnek.

Igen, a marsi élet lehet ránk veszélyes.

Egy része valóban lehet földi eredetű.

"Dolgozunk az ügyön"....

Aranylaci
no avatar
User

payne

Rang

UFO kutató

UFO kutató
542

2005.06.23. 09:35

Szerző: payne » 2005.09.09. 11:04

milán az erdőket ha léteznek nem hinném hogy a mi bolygónkról származó emberek telepítették.ha 1923-ban a földön több helyen is fogtak a marsról vészjeleket, ami valószínű hogy nem nekünk szólt hanem a földön levő egy két föld alatti bázis lakóinak akkor mi minek telepednénk oda?bolygót cserélni?
amilyen városok és építmények vannak a marson nem valószínű hogy azt a földről származó emberi kéz alkotta.
mi célja lenne annak hogy kolóniákat hozzunk létre egy olyan bolygón ami már lakott?az ottaniak biztos nem hagynák hogy egy náluk fejletlenebb társadalom megszállja a bolygót főleg ha ők figyelik-felügyelik az emberi tevékenységet.
az is érdekes hogy az ESA oldalán milyen nagy felbontású képek vannak,mikor minden kérdéses felvételt teleszórnak pixellel hogy ne láss semmit.fel lehet tenni a kérdést:igaziak?
a PROJECT:REDSTAR címü dok.filmben is megmutatják nekünk hogy milyen felbontású képeket lehet készíteni itt a földön.ahhoz képest a marsi és a holdi felvételek elég gyengék.talán az UFO-GATEWAY TO HELL-ben elmagyarázzák számunkra hogy mi a lényeg itt a naprendszerben.ez 3 cd-s film.torrenten megtalálod.
nem hinném hogy véletlenül történik minden ezen a bolygón.letünt civilizációk,illuminátusok stb.
marsraszállásban hiszek csak az alternative3 tartalmában nem.
no avatar
User

Zlatan

Szerző: Zlatan » 2005.09.09. 13:01

Juzo írta:LAci: ha erdők vannak, akkor a mars miért piros, miért nem zöld, vagy kék mint a föld?

Nem piros. Mellesleg attól, hogy a Földön egy erdő zöld, egy másik bolygón még nem kell feltétlenül annak lennie.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.09. 15:23

Kedves Juzo!

Egy bolygó színe főleg a felszínről visszaverődő fény színétől függ. A Föld ezért kék, mert a földi légkör a ozonmolekulái a Nap fényét a kék felé törik, ezt a kéket verik vissza az óceánok, és látszik a Föld az űrből kékesnek.

Mivel a Marson is van ózonpajzs - a marsi légkörhöz képest arányaiban nagyobb tömegű mint a földi - a Nap fénye ott is kékbe törik, ezért a felszínről az ég kék. (Ha sok benne a por, akkor szürkés.) De mivel a Mars felszínén nincsenek óceánok, csak kisebb tavak, ezért a marsi alaptalaj - pl. vashidroxid -, színe érvényesül. Viszont, ha egyes területeket nézünk, pl. a Hellas régiót, az bizony zöldeskék!

Továbbá, amerikai csillagászok - a hír az Élet és Tudományban is megjelent - kimutatták a klorofill színképét a Mars visszavert fényét elemezve. Márpedig a zöld színtest jelenléte egyértelműen növényi életre utal, ha a növény maga esetleg nem is zöld, vagy nem mindegyik, hanem vöröses, barnás vöröses. Szép számmal vannak nálunk is vörös, barnásvörös levelű növények, pedig nem is a Marson vagyunk.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Zlatan

Szerző: Zlatan » 2005.09.11. 07:49

Juzo írta:A lényeg, hogy én egyetlen zöld pixelt sem láttam még. Persze biztosan "kiretusálták":D

Nem pixelről pixelre szineznek át egy képet.
no avatar
User

payne

Rang

UFO kutató

UFO kutató
542

Szerző: payne » 2005.09.11. 13:32

sima távcsővel igaz nem sokra jutna.de mi van a HUBBLE-val és az ilyesfajta távcsövekkel az űrben.ezekkel ha akarnák simán bizonyítanának mindent.a holdon és a marson egyaránt.
http://hubblesite.org/gallery/
érdekesen rossz a minősége egy két bolygóról készült képnek.
no avatar
User

payne

Rang

UFO kutató

UFO kutató
542

Szerző: payne » 2005.09.11. 17:23

fényképezik a közeli bolygókat is.a linken amit beraktam található a marsról is kép csak zavar hogy túl gyenge egy-kettő a távolabbi galaxis képekhez képest.nasa bejelentette hogy küldeni akar majd egy szondát bebizonyítani hogy jártak a holdon.erre mi van halasztják halasztják és megint csak halasztják.olcsóbb lenne képeket készíteni a nyilvánosságnak.persze ugy hogy nem egy valótlan képet adnak az emberek kezébe.bár ugyse lesz belőle semmi.csak az időt huzzák.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.11. 18:44

Kedves Payne!

A NASA majd "lefényképez" a Hold felszínén valamit. Ki fogja tudni majd bizonyítani, hogy amit lefényképeztek az tényleg a Holdon van, tényleg ott, ahol mondják, és tényleg akkor szállt le, amikor mondják? - szóval, semmit nem tudnak bizonyítani.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

payne

Rang

UFO kutató

UFO kutató
542

Szerző: payne » 2005.09.11. 20:28

tudom.épp ezt írtam.szerepel a valótlan kép és az ugyse lesz belőle semmi az írásomban.már nem adok az olyan kijelentésekre amiket a nasa és az ilyesfajta szervezetek tesznek a médiában.csak utána kell járni hogy egyes cégek mögött kik állnak és akkor tán rájönnek az emberek hogy mégis csak megvezetnek minket az élet minden területén.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.26. 13:12

Kedves Normális!

Onnan tudom, hogy nem resteltem elolvasni azt a húszoldalas tanulmány, amit az olasz csillagászok kiadtak az üggyel kapcsolatban. Csak persze ismerni kell a megértéshez némi fraktálgeometriát, és akkor meg is érti az ember.

Röviden összefoglalva a cáfolat eggyik lényeges pontját: ha valaki a felszínt fotózza, és a fényképet fraktálanalízisnek veti alá, akkor a fraktálfüggvények felhasználásával tökéletes biztonsággal ki lehet mutatni egy képről, hogy a rajta ábrázolt dolgok közül melyek a mesterségesek és melyek nem (katonáék ezzel a módszerrel azonosítják az álcázott rakétasilókat...) De azt is ki lehet mutatni, ha a kép pixelezettsége sérült - azaz hamisították.

Ha a cikkemet jobban elolvastad volna, akkor nem írtál volna ilyen butaságot. Az a helyzet, nekem jobb távcsövem van, mint az Uránia bemutató csillagvizsgálónak..... Ismét öngól....

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

falcoop

Szerző: falcoop » 2005.09.30. 18:55

Vendég!
Van, aki önmaga készíti távcsövét! Megveszi a lencséket, és ennyi! A többit el lehet készíteni otthon is, már ha annyira ért hozzá valaki! (Persze CCD-kamerát azt venni kell!) OP
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.10.13. 14:34

A 19.század vége felé kutatók teleszkópjaik segítségével a Marsot lázassan vizsgálgatták.Hatalmas csatornákat fedeztek fel,melyek túl szabályosak voltak ahhoz,hogy természetes képződmények legyenek.Ezek után már rengeteg kutató kezdte figyelni a Marsot és kék,zöld foltokat vettek észre,melyeket tavaknak és erdőknek véltek.
Állítólag a NASA által készített képeken nincsenek se gigantikus csatornák,se kék-zöld foltok.A NASA ezen bizonyítékokkal próbálja a buzgómócsingokat nyugtatni.Csakhogy nem egy kép kijutott a NASA-tól amelyek ezen állításoknak ellentmondanak.
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

vaxx

Szerző: vaxx » 2005.10.14. 18:40

Gabe írta:Csakhogy nem egy kép kijutott a NASA-tól amelyek ezen állításoknak ellentmondanak.

Hol lehet ilyeneket találni?
Marmint ugy ertem, hogy (kvazi)normalisan, amin nem csak egy "elmosódott folt" látható?
Következő