Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

A Világegyetem és a Tudat

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

Létezhet több Univerzum (Világegyetem)?

Igen
11
55%
Nem
5
25%
Talán
4
20%

Szavazatok száma : 20
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

A Világegyetem és a Tudat

Szerző: Gabe » 2007.12.14. 00:08

Létezhete több világegyetem?
A tudat irányít mindent?
Mi az összefüggés a tudat és az univerzum között?

És még sok kérdés ami eszetekbe jut e két szóról!
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.12.14. 00:23

Én úgy gondolom,hogy nem létezhet több univerzum.
Ez az egy van,ebben élünk. Az univerzumban esetleg lehetnek párhuzamos világok,amik nem külön világok,hanem más idősíkok jobb szó híjján.
Az idő működését nem ismerem de lehetséges,hogy vannak olyan idővonalak amiben máskép történtek dolgok és az alapján megy tovább párhuzamosan a mi időnkkel.
Mostanában eléggé megváltozott a világképem, amit még nem sikerült teljesen összeraknom,de mostmár nem igen tartom valószínűnek a Sliders féle párhuzamos világok létezését,de a lehetőséget fenntartom,hiszen nem tudom az igazságot. Ha mégis léteznének akkor a fent leirtak alapján tudom elképzelni.

Én úgy gondolom,hogy a tudat az ami irányít, amely szervezi és teremti az életet. Az,hogy mi is a tudat teljes valójában és, hogy mire is képes nem tudjuk. A tudat egy komplex dolog és amit mi észlelünk belőle,elsősorban magunkon,hogy kik vagyunk mi,az a tudatunk parányi része.
Az egó a lélek apró összetevője. A lélek értelmes és tudattal rendelkezik.
Aki szellemileg,lelkileg olyan fejletté válik,hogy tudata teljes erejét ki tudja használni,az szerintem mindenrre képes. Végtelen tudás,bölcsesség és hatalom,tér,idő és anyag fölött,és még ki tudja mi mindenen.

Az univerzum egy tudatos valami. Kérdés egy önálló felsőbb tudat (isten),vagy annak a megszámlálhatatlan léleknek a kollektív tudata,mely benépesíti a világot?

Én a kollektív részre tippelek!

Gabe
User

bhalaaz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2007.11.26. 14:05

Debrecen, HUN

Szerző: bhalaaz » 2007.12.14. 09:07

Kedves Gabe!

Univerzumok: Szerintem létezhet több univerzum is. Miért ne? Bár a kérdés megválaszolásához szerintem "tökéletesen" ismernünk kellene a világegyetemünket és annak működését. Beszélhetünk-e egyáltalán úgy az univerzum(ok)ról --(elnézést a hülye hasonlatért) -- mint egy kosár ami gyümölcsökkel van tele, úgy mint univerzumunk csillaghalmazokkal, feketelyukakkal..stb. Mert ha ez így van és véges, tehát vannak határai a világegyetemünknek, akkor gondolatban miért ne lehetne rögtön "őt" is egy olyan térbe helyezni ahol más univerzumokkal együtt létezik?
Párhuzamos világok létezéséről osztom a véleményed, én is elképzelhetőnek tartom, de nem bírom megmagyarázni hogy miért is :) Ennek kutatása vajon hol tart? Érdekelne. Elméleti síkon biztos vannak már eredmények.

bhalaaz
„Amit a cél elérésével kapunk közel sem olyan fontos, mint amivé válunk, amíg azt elérjük.” Zig Ziglar
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.12.14. 15:59

Azért gondolom,hogy nem létezhet több univerzum (világegyetem), mert a szó jelentése szerint az univerzum az az egész mindenség ami van,és ezen belül van a mi 3D-s világunk,+ még kitudja hány dimenzió,meg síkok,meg idővonalak,meg amiről még fogalmunk sincs.

Gabe
User

bhalaaz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

Debrecen, HUN

Re: A Világegyetem és a Tudat

Szerző: bhalaaz » 2007.12.17. 14:48

Találtam egy érdekes dolgot. Ez egy részlet az "eseményhorizont"-t oldalról:
De ha ismered az arvisurákat, ott még bővebben és a "nagy terembura" néven emlegetik :)

Tehát a részlet:

„A Naprendszert egy rugalmas felületű, áthatolhatatlan védõpajzs, dimenzióbuborék övezi, mely a Plútó pályavonalán túl húzódik. Terembúrájának is hívjuk, mivel elválasztja a benti három dimenziós téridõt a kinti négy dimenzióstól. Ezt a Solariát fenntartó istenségek működtetik hosszú évmilliók óta, s feladata igen sokrétű. Visszatartja a test nélkül bolyongó (bilokációt végző vagy halott) lelkeket, mint valami kerítés, s egyben megakadályozza, hogy idegen lelkek hatolhassanak be ide. Megfogja a nekirepülő kisebb porszemeket, aszteroidákat, üstökösöket, létrehozva ezzel az Oort-felhőt a dimenzióhatárnál. Jelentős mértékben tompítja a kintről érkező fényt, s emiatt sötétnek látjuk a kozmoszt magunk körül. Mindkét irányban szűri a gravitációs hullámok információs hatását, részleges árnyékolóként akadályozva a telepatikus kommunikációt a kinti civilizációkkal és rontva a csillagközi távolbalátás hatékonyságát. Ennek fő célja az, hogy az emberiség primitív, kollektív telepatikus zsibongása ne zavarja a környező fejlettebb világokat és õk se tudjanak ránk hatni. A pajzs sem képes azonban bármekkora nyomásnak ellenállni. Egy bolygó vagy csillag átszakíthatja a felületét, ami komoly következményekkel jár. Többször történt már ilyen az elmúlt évtízezredek során, főként a Marduk bolygó ciklikus betörései 3600 évenként, amit a sumér krónikák részletesen feljegyeztek. Égszakadásnak nevezzük a pajzs sérülését, amikor a résen át betör a kinti 4D-s univerzum fénye, komoly téranomáliák kíséretében. Az égszakadás a Földről nézve felér egy közeli szupernóva robbanással.”

Üdv:
Balázs
„Amit a cél elérésével kapunk közel sem olyan fontos, mint amivé válunk, amíg azt elérjük.” Zig Ziglar
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.12.17. 16:28

Olvastam ezt az írást azon az oldalon és Lacinak is megemlítettem.
Laci természetesen hülyeségnek tartotta,de erről majd ő mond véleményt, főleg mert már rég volt erről értekezés. :mrgreen:

Gabe
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.17. 17:04

Gabe! Ez tetszik! Most már árnyalnom sem kell. Hát igen, a "hülyeség", az még messze pozitívabb annál, amit gondoltam, és kicsit keményebb annál, amit írtam volna rá. A napszél által keltett lökésfrontot (kicsiben minden bolygó körül ott van, ahol mágneses tér és ionoszféra van) ilyesminek beállítani, ez meredek, de hát Kisfaludytól nem...., Még ez sem.
User

bhalaaz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

Debrecen, HUN

Szerző: bhalaaz » 2007.12.17. 18:37

Kedves Laci és Gabe!

Hiszek Nektek, ez tényleg abszurd, csak kiváncsi voltam a véleményekre! :mrgreen:
Meggondalatlanul tördeltem be ezt a részletet, de már nem törlöm, mert így van értelme az utána következő hozzászólásoknak... :)

Üdv.
bhalaaz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.18. 08:38

Óh, semmi gond. Arról az oldalról már többen beidéztek, és aztán csatlakoztak ehhez a fórumhoz. Vagy nem. Húsz éve ismerem Kisfaludy tevékenységét, s ha azt mondom "ellentmondásos", akkor ezzel sokat mondtam. Saját neve alatt adja ki mások munkáját, pl. a Tamana-elméletet, aztán olyan egetverő dolgokat jelent ki, mint ez is. Nem is tudom mi a célja. Talán a káoszteremtés. Abban nagy. De nem tudom, szándékosan csinálja ezt, vagy tényleg csak ennyi telik tőle. Nem is érdekes. Ennél több szót nem ér a dolog.
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.11.29. 22:05

Dienes István- Mi az a holografikus univerzum? http://www.youtube.com/watch?v=pB4taOlbai (ÚJ)
"Különböző tudományágak képviselői jutottak arra a meggyőződésre, hogy ez érzékszervek által tapasztalt világ csupán egy szelete a valóságnak. A mélyebb szinteken a teljes világegyetem összefügghet, és az elme nem csak vetítheti, de alakíthatja/alakítja is a valóságot.
Mondhatni a Világmindenség egy egységes mezőként mind az Anyagot, mind a Tudatosságot magában foglaló hatalmas hologram."
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2011.11.30. 09:06

Heló!

Valami "bibi" van a video címével ! :roll:
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.11.30. 10:28

Lemaradt egy "c" :D köszi! http://www.youtube.com/watch?v=pB4taOlbaic itt a jó
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2011.11.30. 20:47

Köszi !
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2014.05.02. 21:43

Hááát azért... Én a 90-es évek közepe óta ismerem Kisfaludyt, és az elméleteire nem igazán találtam cáfolatot. Mert azt rámondani az egészre, hogy hülyeség, az nem cáfolat. Nagyon is logikusan építette fel az időhullám elméletét.
Emellett ne felejtsük el, hogy Ő fedezte fel a gravitációs hullámokat, /láttam a teljes szakmai leírását, még videókazettára is kiadta anno, ahol be is mutatta a kísérletet/. Erről a hullámvilágról előtte nem tudott a tudományos világ, csak sejtései voltak, hogy kell még lennie egy erőnek, ami a megmagyarázatlan jelenségekre választ tudna adni.
Előfordul, hogy némely kijelentése hihetetlenül hangzik, de ettől függetlenül az alapmagot alkotó teremtésfilozófiája nagyon korrekt és logikus.
Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.05.03. 18:13

Egyetértek. Kisfaludy nagyon sok dolgot és nagyon jól tud. Egy dologgal van probléma - szerintem - a nevezéktanával.
Teljesen önkényesen használ fel (ismert) fogalmakat jelenségekre, részecskékre, egyebekre, s akik a fogalmak másféle jelentését is ismerik, ettől teljesen bekavarodnak. Pl. Amit ő "gravitációs hullámnak" nevez, az egészen más. Nem léteznek a "standard elmélet" által leírt gravitációs hullámok, és az egyetlen elvégzett kísérlet nyomán talált, szánt szándékkal félremagyarázott "isteni részecske" sem.

Mellesleg, mivel idő nem létezik, ezért "hullámokat" sem vethet. Mivel foton sem létezik, (csak egészen magas hullámhosszokon sűrűsödik össze oly mértékben az "energiacsomag", hogy az már részecskének tűnik!), ezért a "saját múltjába forduló, önteremtő részecskének" megjelölni, eléggé meredek. És téves is. Mert ha idő nincs, akkor múlt sem. Állapotfüggvények vannak. Ezen állapotfüggvények bármelyikének "idő" megjelölése, szintén nem helyes.

Gondolom én.
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2014.05.04. 01:04

Kedves Laci!

A gravitációs hullám elnevezés az valóban önkényes volt Kisfaludy részéről, de abban az időben ez volt az a keresett hullámvilág, ami a gravitációra magyarázatot adhatott volna. Mert azt be kell látnunk, hogy a gravitonok, amik igazából virtuális részecskék /senki sem látott még olyat/, nem ad magyarázatot a gravitációra. Akkor mégis mi okozza?
Mivel az időfizika eltér az eddigi elméletektől, új terminológiákat is használ. Minden könyve végét szakszótárral zárja Kisfaludy, ott helyre lehet fejben rakni a nem világos fogalmakat. Ha már itt tartunk, aki a hivatalos tudomány nevezéktanán kiigazodik, annak gratulálok. Gondolok itt a tizenkét féle bozonra, vagy a fermionok népes családjára.
Az „isteni részecskét” kizárólag a CERN-ben keresték és vélték megtalálni. Félremagyarázott, de azért Peter Higgs bezsebelte érte a Nobel-díjat, érdemtelenül. Gondolom szorított az idő, vagy nem kaptak volna támogatást a kutatásokra vagy más egyéb oka volt, valami eredményt már fel kellett mutatni.
Fotonok nem léteznek, Kisfaludy a fényt fotínóként értelmezi, és nem részecske, csak tömegjelenséget mutat, ami valóban a hullámhossz sűrűsödése miatt észlelhető, pld: fénynyomás.
Számomra az idő nem létezése az erős kifejezés, ezek szerint mi sem létezünk. Ha például csak a múltat eldobjuk, akkor nem is tudnánk tudomást szerezni a környezetről, mivel minden tereptárgyat csak a közeli múltjában látjuk /a szemünkbe csapódó fény időbeli késedelme miatt/, kvázi úgy élnénk mint valami vak. A tér és időfogalom nem hiszem, hogy szétválasztható lenne. Ami a térben létezik, annak az időben is léteznie kell.
Hozzáteszem, nem vagyok fizikus, se matematikus, pusztán csak elméleti szinten vizsgálódom, azt viszont látom, hogy a hivatalos tudomány nem ad választ az alapvető kérdésekre. Elméletek jönnek-mennek, legutóbb talán a húrelméletek futottak fel nagyon, de az is lehet, hogy már van újabb, csak lemaradtam.
Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.05.04. 12:42

Szia!

A gravitációt a testek tömege által a környezetükben - ezáltal létrejött - negatív nyomás okozz. Azaz, nem a Föld vonza a testet, hanem a Föld gerjeszti maga körül a teret, onnan energiát csatol ki, ami miatt a környező tér "túlhűl", nyomása "negatívvá" válik, és lényegében, e negatív nyomású tér "hozzávágja" a Földhöz az adott tömeget. Nem a Föld vonz tehát, hanem a negatív nyomású térnek látjuk a hatását. "Vákuumhatás" (persze nem az, csak a hasonlat kedvéért.) Pl. Amikor egy hurrákán elfúj az ablakom alatt, és az kifelé robban, akkor azt azért teszi, mert a hurrikán borzasztóan lecsökkenti a légnyomást, és a belső, magasabb légnyomás "robbantja ki" az ablakot, és nem a hurrikán "vonzza" azt. Nem létezik semmiféle graviton, és "gravitációs távcső" sem, a gravitáció klassszikus értelmezése szerint.

Nézd, rögtön be is zárták a CERN-t, a "sikeres" kísérlet után. Újabb évig "zártkörű" kísérletek folynak "karbantartás" címen, ez idő alatt találják ki, mit hazudjonak nekünk az elkövetkezendőkben...

A fény természete kicsit azért bonyolultabb. Részletesen kifejtem a Magyarok Házában tartandó előadásáon 23-án, este 6-kor. Ahogy az "idő" természetét is. Fizikai értelemben nem létezik idő. Az érzékelési sebesség "korlátolt volta" teszi látszólag olybá, mintha létezne valamiféle idő. Állapotok vannak és állapotfüggvények.

Szép napot!
no avatar
User

tuningegesjavito

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

2017.09.25. 17:00

Szerző: tuningegesjavito » 2017.09.25. 17:14

bhalaaz írta:Találtam egy érdekes dolgot. Ez egy részlet az "eseményhorizont"-t oldalról:
De ha ismered az arvisurákat, ott még bővebben és a "nagy terembura" néven emlegetik :)

Tehát a részlet:

„A Naprendszert egy rugalmas felületű, áthatolhatatlan védõpajzs, dimenzióbuborék övezi, mely a Plútó pályavonalán túl húzódik. Terembúrájának is hívjuk, mivel elválasztja a benti három dimenziós téridõt a kinti négy dimenzióstól. Ezt a Solariát fenntartó istenségek működtetik hosszú évmilliók óta, s feladata igen sokrétű. Visszatartja a test nélkül bolyongó (bilokációt végző vagy halott) lelkeket, mint valami kerítés, s egyben megakadályozza, hogy idegen lelkek hatolhassanak be ide. Megfogja a nekirepülő kisebb porszemeket, aszteroidákat, üstökösöket, létrehozva ezzel az Oort-felhőt a dimenzióhatárnál. Jelentős mértékben tompítja a kintről érkező fényt, s emiatt sötétnek látjuk a kozmoszt magunk körül. Mindkét irányban szűri a gravitációs hullámok információs hatását, részleges árnyékolóként akadályozva a telepatikus kommunikációt a kinti civilizációkkal és rontva a csillagközi távolbalátás hatékonyságát. Ennek fő célja az, hogy az emberiség primitív, kollektív telepatikus zsibongása ne zavarja a környező fejlettebb világokat és õk se tudjanak ránk hatni. A pajzs sem képes azonban bármekkora nyomásnak ellenállni. Egy bolygó vagy csillag átszakíthatja a felületét, ami komoly következményekkel jár. Többször történt már ilyen az elmúlt évtízezredek során, főként a Marduk bolygó ciklikus betörései 3600 évenként, amit a sumér krónikák részletesen feljegyeztek. Égszakadásnak nevezzük a pajzs sérülését, amikor a résen át betör a kinti 4D-s univerzum fénye, komoly téranomáliák kíséretében. Az égszakadás a Földről nézve felér egy közeli szupernóva robbanással.”

Üdv:
Balázs
Csatolmányok
Négy iránból látó képösszegző.jpg
Ezen a rajzon azt mutatom be hogy hogyan fedi egymást a négy kép egy tükör lapra . . Ezt neveztem el képösszegzőnek . Csillagászati távcső elmélet - részlet
Négy iránból látó képösszegző.jpg (54.45 KiB) Megtekintve 227 alkalommal.
no avatar
User

tuningegesjavito

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

Szerző: tuningegesjavito » 2017.09.25. 17:42

Csatolmányok
Képösszegő részlet ..gif
Négy irányból látó kép összegző
Képösszegő részlet ..gif (4.72 KiB) Megtekintve 225 alkalommal.
no avatar
User

tuningegesjavito

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

Szerző: tuningegesjavito » 2017.09.25. 17:54

Kettő vertikális és kettő horizontális rombusz tükör továbbítja a képet egy négyzet tükörlapra.
Csatolmányok
Négy szem.png
Négy rombusz tükör
Négy szem.png (4.91 KiB) Megtekintve 225 alkalommal.