Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

Az emberiség

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Az emberiség

Szerző: Gabe » 2005.07.30. 04:57

Igaz,hogy a téma nem egésszen ide illik,de ez áll a legközelebb.
Nos az ősemberek vs. jégkorszak témában szeretnék értekezni.
Ugyanis nekem az tűnt fel,hogy az ősemberek állati szőrmébe öltözve legalább -20 fokban,hóban,jégben képessek voltak nem megfagyni, mamutra vadászni,találtak száraz fát amivel befűtötték a szintén - fokos barlangot és megsütötték a húst.
Ha azt vesszük,hogy ma igen komoly ruházatban kel mászkálnuk,hogy
-10 fokban ne fagyunk szét,hát még ha hidegebb van és még ígyis előfordúl,hogy elfagynak a végtagjaink.
Ráadásúl,olyat is hallottam,hogy mamutok sem voltak igazán a jégkorszakban mert eléghamar elfagytak még a friss étellel a szájukban ráadásúl olyan helyen is találtak mamutot,ahova soha nem ért el a jégkorszak. Van olyan feltételezés miszerint a mamut nemis a hideghez volt alkalmazkodva.

Tehát az emberiségnek kellett valami igen modern ruházatának lennie,hogy ezeket az extrém minuszokat kibírta;valahol kellett nem jéggéfagyott nedves fát találnia, és valami táplálékot, ráadásúl ebben az
időben nemhinném,hogy tudtak zöldséget,gyümölcsöt fogyasztani és nem tudom,hogy napfény volt e elég,igy elég sok vitaminhiányos betegséget is összeszedhettek.

Szóval,hogy van ez?
Honnan szereztek jóminőségű ruhát,tüzifát,fehérje és vitamin forrást?
A mai ember is csak akkor lenne képes ilyen körűlmények közt élni,ha valamivel előre jelezhetnénk a jégkorszak érkezését és betankolnánk élelmiszert és melegruhát.De az ősembert nem figyelmeztette senki.Egynap arra éberedt,hogy minusz 20 fok van és se élelem,se elég tüzifa és mégcsak nem is volt ideje tundrabugyit varnia.

Lehetségese-e,hogy akkoriban nem is voltak azokon a területen emberek, vagy valakik segítettek? :shock:
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

hologramma

Re: Az emberiség

Szerző: hologramma » 2005.08.05. 15:34

Gabe írta:Szóval,hogy van ez?
Honnan szereztek jóminőségű ruhát,tüzifát,fehérje és vitamin forrást?
A mai ember is csak akkor lenne képes ilyen körűlmények közt élni,ha valamivel előre jelezhetnénk a jégkorszak érkezését és betankolnánk élelmiszert és melegruhát.

Ez érdekes kérdés, de vedd figyelembe mindenképpen: az akkori ember és a mai ember - régen nem ugyanaz [fizikumban, tűrőképességben, mentálisan, stb].
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.08.29. 13:31

Az akkori emberek tényleg kemények voltak,de akkor is csak emberek.
És hiába kemény valaki,ha csak havat,jeget tud enni,és talán ha képes ilyen körülmények között levadászni valami állatot,akkor van hús.
De:nincs gyümölcs,zöldség,vagyis rost és vitamin.
Tudjuk jól,hogy ezek hiánya komoly betegségeket okoz. :?
no avatar
User

falcoop

RE:

Szerző: falcoop » 2005.08.30. 19:09

A jégkorszak nem egyik napról a másikra következett be, hanem évezredek alatt, így az emberelődök alkalmazkodni tudtak. Persze ez csak az egyik része a megmagyarázandónak. A másik az még homályos...
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.08.31. 14:00

Én a 2. jégkorszakra gondolok.
Bizonyítékok vannak,hogy ez pillanatok alatt zajlott le (mamutok teljes épségben friss élelemmel a szájukban, és egyébb földtani bizonyítékok). :o
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.09.04. 01:50

Én is így vélem,hogy az emberek csakis a melegebb égtájakon élhettek ekkor és hejtelen,hogy úgy tanítják,hogy a -70 fokban,hóban,jégben,szőrmeruhában mamutokat gyilkolásztak (kiderült,hogy a mamutok nem hideg éghajlati állatok és nem is éltek a jégkorszakban mert elfagytak).
A másik röhej,hogy én legalábbis még úgy tanultam,hogy a befagyott tengerre (az Északi-Sarkon jó vastag a jég,valószinű,hogy nem volt másképpen akkor sem) és a kis kezdetleges eszközeikkel léket vágatak és halásztak.Szerintem ebben a hidegben min. 30-40 cm vastag jég lehetett. 8)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.04. 10:09

Nos, kisebb gondok vannak ezekkel a jégkorszak, meg ősember elméletekkel. A honlapomon található "Atlantisz" témákban bővebben kifejtem. A lényeg. Számos fejlett emberi faj élt már minket megelőzően. (Mi sem húzzuk mársokáig...) A Földet évmilliók óta benépesítik intelligens fajok. Minden kontinenst. Az Antarktiszt is. A történelmet bizony keményen meghamisítják. mIért pont a történelem lenne kivétel?....

Szeretettel:
Aranylaci
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.09.04. 12:51

Olvastam ezeket az írásokat,úgyhogy tudom miről van szó.
Ez csak egy példa a férrevezetésekre,szerintem logikussan megmagyarázva,hogy hol sántít ez a történelmi nézet.
Nem hinném,hogy az ember a majomtól lenne.mert akkor jobban kéne rájuk hasonlítanunk,és a többi emberszabásúból sem alakult ki emberféle.
A másik,hogy neeeeeeeeeeeeeeeeeeem!
Azok az ősmajom maradványok amit emberelődnek néznek azok csak a mai majmok elődjei.
8)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.04. 19:24

Kedves Gabe!

A "majomtól származást" szerintem komoly kutató már nem veszi a szájára se a tollára. Ezernyi érv szól ellene és még annál is több. Számos állatfaj készít szerszámot, számos állatfaj tagjai társalognak fajtársaikkal, stb. stb. A leletek között hiányoznak az átmeneti fajok (félhosszú nyakú zsiráf...), ami leleteket találnak szerteszét, azokból meg megpróbálnak egyfajta folyamatosságot, leszármazási vonalat kialakítani, ami teljességgel tudománytalan. Olyasmi ez, mintha 5000 év múlva áskálódna itt valaki a Kárpát-medencében és megpróbálná levezetni a csivavából a kaukázusi medveötől, vagy fordítva, ahogy azt a ló (is)esetében tették. Az egész darwinizmus úgy hülyeség ahogy van, a "természetes kiválasztódástól" kezdve a fajok eredetén át az ember származásáig. Csak a tudósok gyáva emberek - tisztelet a megtűrt és/vagy üldözött kisebbségnek! - nem merik megváltoztatni megyöpesedett és begyökerezett álláspontjukat, amiért még pént is kapnak. Nem is keveset....

Az a "hülye" kengurú sem akar PC-t építeni, pedig már negyvenmillió éve a hátsó két lábán pattog és a kezét használja.... Ki érti ezt? Az a szemét csótány, hangya, cápa, stb. stb. a nagyégnek sem akar megváltozni már legalább 350 millió év óta... stb. stb.

De nincs kivétel. Legyen az finnugrászat, legyen az ősrobbanás, legyen az fizika, vagy csillagászat, netán űrhajózás vagy történelem. Mind-mind egy-egy óriási hazugsságvár. De már dűl össze. Ostrom sem kell hozzá. Megette az idő...

Szeretettel:
Aranylaci
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.09.08. 15:24

That's right!!!
Volt a Sliders című sorozatnak egy része,amikor egy olyan világba érkeztek,ahol egy katasztrófa után régészek ásták ki a mi civlizációnkat.
Egy hotelt találtak és mivel semmi információjuk nem volt a mi korunkról,azt hitték,hogy az egy templom és a hotel bárjában talált söröskorsóról azt képzelték,hogy szertartási kehely.
Szerintem a mai régészek és történészek ugyanígy dolgoznak. :shock:
no avatar
User

Kree

Szerző: Kree » 2005.10.03. 21:36

Hali!

Hát ezaz Gabe. Pl. piramisokról is rengeteg elképzelés van miért vannak. Miért pont az egyiket tanítják töriórán, még 50 verzió van, mindegyiknek van esélye, akkor miért tanuljuknk fölöslegesen?? Mert amit töriórán tanítanak az az 1 ami nem igaz, a többiben mind van valami. :)

Aranylaci írtad: "Számos fejlett emberi faj élt már minket megelőzően. (Mi sem húzzuk mársokáig...)"
Szerintem mi még sokáig húzzuk, mert a kataklizma után újra mi népesítjük be majd a földet, csak egy emberibb társadalommal. Vagyis ezt olvastam, ha emlékeim nem csalnak.
Antarktiszra már nem nagyon emlékszem mi volt a szitu, csak az érdekelne, élnek még ott valakik valamilyen létformában? Asszem övéjük volt a henger alakú űrhajóm, vagy nem?

Üdv,

Plepszi
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.10.04. 07:36

Kedves Plepszi!

Sajnos nem csak történelem órán tanítanak butaságokat...

A minket követő emberek - ha egyáltalán emberek lesznek -, már egészen mások lesznek, gondolataikban és természetükben mindenképpen. Lehet, sőt biztos, civilizációjuk is egészen más alapokon fog nyugodni. Pl. Nem technikai alapokon, vagy nem csak azokon. Ezek a változások külső megjelenlésükre is hathatnak.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.10.04. 13:33

T. Aranylaci!

Mire gondol, amikor azt írja: civilizációjuk is egészen más alapokon fog nyugodni?

Mixi
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.10.04. 13:33

T. Aranylaci!

Mire gondol, amikor azt írja: civilizációjuk is egészen más alapokon fog nyugodni?

Mixi
no avatar
User

Bardo

Szerző: Bardo » 2005.10.04. 14:11

lehet abban a sumér - magyar kapcsolatban valami vagy az egész egy újjab ökörség?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.10.04. 18:15

Kedves Bardo!

A sumér-magyar nyelvazonosság bizonyított.

Szinte kitaláltad gondolataimat, legközelebb a honlapomra éppen erről a témáről teszek fel egy teljes könyvet. Sajna rengeteget kell gépelnem, mert a szöveg minősége annyira rossz, hogy nem lehet bekszennelni. Viszont a könyv jelentősége akkora, mint Dr. Murguly könyvéé, tehát rászánom azt a félévet, ameddig tart.

Addig is ajánlom a fórumon említett szerzők könyveinek olvasását.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.10.04. 18:19

Kedves Mixi!

Amikor a civilizáció más alapokon való felépítésére gondolok, akkor többféle dolog is megfordul a fejemben. Pl. a technikai helyett inkább a szellemi értékek tisztelete. A "sikeres" élet helyett a "szeretettel teljes". Az "élet tisztelete" és nem a haszoné, stb...

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.10.05. 12:30

Na ez az....a zippelt formátumokat képtelen vagyok megnyitni!!!
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.10.05. 12:31

Na ez az....a zippelt formátumokat képtelen vagyok megnyitni!!!
no avatar
User

Bardo

Szerző: Bardo » 2005.10.05. 15:15

aranylaci írta:Kedves Bardo!

A sumér-magyar nyelvazonosság bizonyított.

Szinte kitaláltad gondolataimat, legközelebb a honlapomra éppen erről a témáről teszek fel egy teljes könyvet. ...

Köszönöm szépen!
Esteleg link elérhtő a témában?
Én nagyon kiváncsi vagyok :D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.10.05. 19:55

Kedves Bardo!

Hirtelen a legfontosabb link, ami eszembe jutott, az az http://avar.lap.hu Itt töménytelen sok oldalt lehet olvasni, szerintem a témából is, bár régen néztem.

Egy egészen klassz oldal, most találtam:
http://www.maghar.hu/nyelv/sumagyar/sumer.htm

http://osemlekezet.fw.hu

Addig is, érdemes olvasgatni!

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.12. 21:15

Az a szörnyű hogy történelem tanárnak készülök és tudom hogy a tankönyvek tele vannak ostobaságokkal és hazugságokkal. A lelki ismeretemre nem fog jó hatást tenni, hogy szegény gyerekeket tele kell tömni ezekkel :? :(
Következő