Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

Az emberiség

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.13. 06:12

Kedves Gagxy!

Készülj fel rendesen, biztos lesz annyi sütnivalód, hogy becsempészd a tananyagba mondjuk Bakay 5. oszt-os törikönyvéből a lényeget. Becsempészd, mert szellemi síkon magyarnak lenni életveszély, s ez halmozottan igaz az iskolára.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.13. 12:32

Hát a 2.VH-t nem tudom hogy fogom megtanítani. Szidni kell a mocsok nácikat meg a magyar hadsereget hogy melljük áltak. A nagyapám végigharcolta a 2.VH-t és hazaszeretetből, nme náci érzelmekből. S szerintem a nmet katonák se hitlerért harcoltak hanem a hazájukért. Az hogy a politikusok mit akartak az már egy másik tészta.

MÁr attól is néha rosszul vagyok ha ránézek a történelemkönyvre. Ennyi sületlen ostobaságot, kezdve a finn rokonságunkal egészen azzal hogy gyakorlatilag a magyar-román,francia, szolvák hábrút nme is tanítják...

Áhhh kész vicc ami az iskolákban zajlik. Főleg fizika, földrajz és töri órákon.
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.14. 06:20

...van szerencsém 12. éve észre venni :wink: :cry: , az oktatás helyzete és mnősége egyre romlik. Ajánlj oyan könyveket, melyekből a gyerek megszereti a törit. Érdekelt a töri általánosban is, de 8. végén kaptam -jó tanulményi eredményért- egy háromkötetes művet: Földi Pál: A második vh. története 1-3. Asszem' háromszor olvastam el, s azóta Földitől úgy 25-30 könyv van -kiolvasva- a polcomon.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.14. 13:52

Nekem is van tőle pár könyv, de mutasson valaki egy iskolai tankönyvet ami nem szemét...
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.15. 06:24

Bakay Kornél: Őstörténetünk régészeti forrásai I-III
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.15. 06:30

Ezt is csak viccként írtam be, szégyen ogy alig van egy-két tárgyilagosabb könyv. Bajok vannak. A jobboldali beállítottáságú töritanárom is mindig azt mondja, hogy őt nem lehet csak úgy kirúgni. Végletekig antikomcsi, de a bajk ott kezdődnek, hogy szte a székelyek határőrök és punktum. Mátyás király meg román származású. Még az sem igaz, hogy apja a Havasalföldről jött volna be, vagyis oláh, egyenesen románnak nevezi. Bajok vannak...
User

Agathon

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
51

2005.11.14. 19:05

Föld

Szerző: Agathon » 2005.11.15. 14:31

Sajnos ilyeneket én is egyre többször tapasztalok. Néha olyan hülyeségeket hallok, hogy legszívesebben fölállnék és elmennék a töri óráról.
"Semmi sem változik gyorsabban, mint a változatlan múlt" (Nemere István)
User

Agathon

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
51

Föld

Szerző: Agathon » 2005.11.15. 14:37

Még annyi, hogy ha valaki egy kicsit foglalkozik a régészettel, paleontológiával az észreveheti, hogy valami nincsen rendben!
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.15. 17:19

A baj eleve ott kezdődik hogy magyarországon az USA szabvány tananyagot akarják tanítani... Ami köztudottan egy rahás ... és még gözölög is.

Én családomba sok a komcsi, egyeseknek ma is megvan a párttagsági. Hozzáteszem tök mindegy hogy fasizmus, kommonizmus "demokrácia" vagy monarchia, mindegyik csak a politikusoknak jó.

A magyar politika ma is, régen is, lehangoló volt. A mai magyar politikusoki nme érdemlik meg, hogy a vilgág talán legszebb parlamentjében üljenek!!! :evil:
User

Agathon

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
51

Föld

Szerző: Agathon » 2005.11.15. 18:08

Egyet értek, de sajnos nem nagyon tudunk ezek ellen mit tenni. Lehet kéne nyitni egy külön topikot a mai iskolai tananyag és a mai kor félrevezető eszméiről. Kitárgyalhatnánk, hogy ki, miben és milyen marhaságot olvasott, meg ilyesmik.
(mivel ez nem igazán tartozik az "emberiség" cím alá)
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.15. 19:24

Nos gyakran felmerül bennez a hitleri fajemélet... hogy van-e alapja, alapvetően sok igazság s rengeteg tulzás van benne... a fajírtással pedik kimondottan ellenttesek a nézeteim.

nos annyi biztos hogy a legfejlettebb kultúrák fehér bőrü népek alakították ki. Az egyetlen kivétel Kína.

Olvasmányaim alapján babylontól rómáig, egyiptomtól indiáig a vezető réteg fehér volt. Egyes nézetek szerint az indián kultúrák alapját is fehér utazók (pl vikingek) adták... ez tulajdonképpen azért érdekes, mert mint tudjuk a negrid rassz alakult ki a leghamarabb, mégis a leglassab feljődés pont az övék. Az ausztáliai rasszról sokat nme tudok, róluk nme tudok mit mondani, de ahogy hallottam kultúrálisan hasonlóak voltak az -amerikai indiánokhoz, akik viszont átmenetet képeznek a fehér s a mondogoid rassz között.
Persze ez mind nagyon le egyszerüsített... de végigondolva mindezt meglehetősen érdekes következtetéseket vonhatunk le. Azonban óva intek mindenkit attól hogy a többi raszt lenézze, hisz kiemelkedő tudósokat, zseniket, művészeket adott a világnak több, a hitleri rendszer szerint alacsonyabb rendü nép!

A fehér rasszon bellül 5 tipus különböztethető meg: "délinyugati, kelta-nyugati, germán-északi, szláv- középeurópai, ugor- keleti és a délnyugati (summér eredetü) persze ezek a népvándorlások, háborúk miatt keveredtek, vegyültek, átthejeződtek...
Mi bizony a délnyugatihoz állunk a legközelebb. Vegyül alapnak a rengeteg déli eredetü szót a nyelvünkben, vagy az ősmagyar rovásírást.

A történelmi kutatók egy területet állandóan elfelejtenek a kutatásukban megnézni! A magyar néprajzi minták formavilága is erős hasonlóságot mutat a babiloni sőtt valamennyit egyiptomiakkal is. Azonban minimális a hasonlóság az északiakkal.
a magyar alapszínek: bordó-tengerkék-fekete-sárga-és a foszöld :D aki látott arab emléket azonnal látja a szinek hasonlóságát! bezzeg semmi jele az északi bugyi szineknek, sem a neonpirosnak, ezek a 18-19. században német közvetítssel jelennek csak meg!
bizony az arabok közelebb álnak a magyarhoz mint a finnek.
Ahogy svédországi tapasztalataim mutatják a finn hanglejtés hasonló mint a magar, de ebben minden kapcsolat kimerült. Viszont ha valaki hallott sémi nyelvetületről származó embert (egyet ismertem) az láthatja hogy a magyar nyelv szinte egybecseng vele. Teljesen magyarközeli a nyelvstílus, a hangszin, sőtt hihetetlenül hasonlít kiejtésben.
Egy átlag arab pillanatok alatt meg tud tanulni magyarul s állítólag fordítva is igaz.
Nem véletlenül vagyunk hun leszármazottaknak nevezve több nyelvben...
a fonfoglalás idehjn a magyar technika (szerszámok, ékszerek, bőrkikészítés...) nagyságrendekkel fejlettebb volt mint az európai. Eközben a finnek szarvasokat kergettek...
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.16. 06:26

1: az indiánokat egyre többször hívják amerikai turanoidnak.

2: ha minden, a jelenlegi történelemszemléletnek nem megfelelő kultúrát -a jelenlegi helyzethezhez hasonlóan- szisztematikusan tobábbpusztítanának, akkor a közeljövőben sokszor emlegetett oktatási rendszerünkben bízva lassan ki lehetne jelenteni, hogy a kultúrát az amerikai nép alkotta, a demokrácia előtt csak barbarizmus volt. Abszurdnak tűnik amit mondok, de igaz. Ha eltussolju pl. a prthus kultúrát szőröstül bőröstül, az ázsiai rokon népekről meg idióta sámánozást tanítunk, akkor tényleg kijelenthető, hogy minden kultúra a fehérktől jön. Akik közül persze a turanoidok a legalávalóbbak...Gagxy, ezzel a gondolkodással jó úton haladsz z ultraindoeurópai történelemszemlélet megélhetési történész útján!

3: hogy a vikingek vittek volna kultúrát Indiába: ostobaság. Talán Hitler találhatta ki, az ő nordikus fajelméletébe pont beleillene.

..folytatom....
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.16. 06:40

4: Babilon: olyan ez, mintha az olájokat tekintenénk rokonainkak, elvégre Erdélyországban hasonló a népi kultúra. Nagyon hasonló volt régen is a helyzet. A földművelő sumér (kiengi) nép gyér földjeit elözönlötték sémi népek, majd az őslakókat leigázták, a kultúrát megtanulták majd kisajátították, szájízük szeint átírták -lásd Ószövetség. Nyelvünk azért lehet hasonló, mert a közös megértés érdekében egyszerre használták a sumér-akkád szavakat. Sumér KA plusz akkád PU egyenlő magyar KAPU. Hogy külön-külön mit jelentett, hagy ne ecseteljem :P . Az arabok hajlító nyelvet beszélnek, mi ragozót. Nem szabad a mai állapotokból kiindulni, mert kis abszurditással mondhattuk volna pár évtizede -koholt bizonyítékok alpján-,hogy a szovjet az emberiség őskultúrája. Egyiptomba a ma ott élő nép csak érkezett, ezt minden józan tudós elismeri.

Mindezek alapján azt tudom mondani: az ember ne leigázóit tekintse rokonának. Gag, nem bántásképp, de csak annyit tudok mondani, hogy az ember mindig okosabb lesz, állandóan műveltebb, olvasottabb. Te is olvas minél többet, mert írásaidból nem tükröződik, hogy vmiféle rendszerben látod a dolgokat. Ebben a témában nagyon ajánlom Badiny Jós Ferenc és Baráth Tibor könyveit-könyvét.

http://www.angelfire.com/realm3/hmult1
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.16. 15:12

hmm... ezt én mind olvastam :D bár lassan kezdek rájönni hogy amit 2 éve olvastam hasonló témákban az kicsit "necces"

a magyarokkal kapcsoltatos részlől mi a vélemény?

utólagos pólás ahhoz:
Ahogy svédországi tapasztalataim mutatják a finn hanglejtés hasonló mint a magar, de ebben minden kapcsolat kimerült. Viszont ha valaki hallott sémi nyelvetületről származó embert (egyet ismertem) az láthatja hogy a magyar nyelv szinte egybecseng vele. Teljesen magyarközeli a nyelvstílus, a hangszin, sőtt hihetetlenül hasonlít kiejtésben.
Egy átlag arab pillanatok alatt meg tud tanulni magyarul s állítólag fordítva is igaz.

ez nme saját hanem idézet a kedvenc tanárnömtől.
no avatar
User

Magóc

Szerző: Magóc » 2005.11.16. 15:33

Sziasztok!
Épp ma fejeztem be egy előadás tanulmányozását. Rendkívül érdekes dolgokra bukkanntam.
Az egész a Pilis kapcsán van elővezetve. Meg a Pálos szerzetesrend sorsán keresztül.
Nem is merem leírni milyen mélységekre mutat rá az előadó.
Lényeg, hogy a Pilisben volt a magyarság, szkíta szellemiség bölcsője, többezer évvel ezelőtt. Aztán, mikor visszatértünk a Kárpát-medencébe, azt Pálos-rend őrízte, őrzi még ma is a Pilisben.
Érdekel valakit a téma?
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.16. 20:50

jaja szerintem nyiss neki saját topicot is.

nos ma a kezembe akardt a régi néprajz könyvem, a multkori hsz-em, kapcsán felbuzdólva össze is hasonlítottam egy arab mozaik mintával az elejn látható tarsolylemezt. mindkettő kb 800as évekbeli eredetü..
a hasonlóság elg meggyöző, hasonló a formavilág.

érdekes lenne összehasonlítani a magyar s az arab népművészetet.
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.17. 06:07

Ezeknek a felét én is olvastam, de mi az ami neked necces?
no avatar
User

Magóc

Szerző: Magóc » 2005.11.17. 07:25

Megfogadom Gagxy tanácsát,. Délután nyitok neki új topicot:))
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.17. 17:11

ha erreg gondolsz:
"hmm... ezt én mind olvastam bár lassan kezdek rájönni hogy amit 2 éve olvastam hasonló témákban az kicsit "necces" "

akkor arra hogy sokkönyvet olvastam de ezek hitelességáében kezdek kételkedni. Ugyanis egy nagy részük eröltetetten a hivataloshoz igazodik...
no avatar
User

Magóc

Szerző: Magóc » 2005.11.17. 18:00

Előljáróban megemlíteném, hogy ezeket a gondolatokat Szántai Lajos egy előadásának gépelt változatából vettem- hozzáfűzve, hogy a forrást nem tudom ellenőrizni. A leírtak viszont nagyon szíven érintettek. Nem mondanám, Mixi, hogy necces, ( nem is mondtam:) ) teljesen más szót használtam teljesen más értelemben:). Bocsánat, hogy félreérthető volt.
Több személy írásából is tudomást szereztem mind a szkíta-magyar népazonosságról, mind a pilisi szellemi, kúltúrális, és hitközpontról. Szándékosan nem írtam vallási-t. De ebben az előadásban az esmények, személyek, eszmék, stb., olyan jelentésrendszerben vannak társítva, ami teljesen új tudást adott. És itt nem adatok megismeréséről beszélek, hanem egy szellemi érték befogadásáról.
Most nem szeretnék idézni, de Arvisura azt mondja, a magyar ember tanító, bölcs, nem háborúzik. Szeretetre nevel. - Nem kimondottan egy népcsoport volt, hanem a Hun népek magja. A szellemi elit. Ezt eddig is tudtam, és mérhetetlen szégyenérzet fog el, ha arra gondolok, mit herdálunk el. Eddig azt mondtam volna az elmúlt 1000 évben. Ma azt mondom, az elmúlt 500-ban.
Hagyjuk magunkat megvezetni a felejtés felé, semmibe véve eleink példamutató életét. Hagyjuk magunkat szellemi roncsokká lealacsonyítani. Nincs mentség.
De visszatérek a Pilishez. Tőmondatokban az előadásból olyan dolgok, amik megérintettek.
Pilis a XV.századig sziget volt. Stratégiailag jól védett, önálló terület, ahol ilyen épületek lehettek: Királyi palota, Pálos szerzetesek temploma, rendháza, zárda,erőd, stb.
A tatárjárás is megpróbálta elsöpörni ezen értékeket, de bevehetetlennek bizonyult. Át se jutottak a Dunán.
1526-ban a török viszont már egyetlen nap alatt 26 ezer családot írtott itt ki. Hány fő is lehetett az akkor? Abban az időben nagyrészt három generáció lakott egy fedél alatt, és nem 2-3 gyereket neveltek apáink.
Dobogókő: Amikor ma Dalai Láma honunkban járt, meglátogatta. Én nem tudom elképzelni, hogy protokoláris kirándulásról lett volna szó. A láma kimondott kérése volt, hogy a FÖLD SZÍVÉT megtekintse. Mert Dobogókő dobog, a Föld él, mert még dobog a szíve.
És itt kelültem először padlóla: Mitől dobog?
Özséb, a Pálos szerzetesrend alapítója, elindul hetedmagával, mint a mesékben, hogy meglelje a titkot. Persze ő tudja, mit keres,... AZ ELSÖ KIRÁLYT KERESI.
SZKITOSZT: Akiről népe nevét kapta. A Szittya mindenit.
És megtalálja. a Szkítát. Az első királyt. nyitott kőkoporsóban. Mumifikálatlanul. épségben. halva. Ez a király valamit tud. Valószínűleg feltámadni.
És rendkívül meglepő. A Pálosok, miután Özséb megalakítja a rendet, egy dolgot felejtenek el építeni. Temetőt. Szántai leír egy halálozási szertartást, amit minden szerzetes betart. Egyfajta révületben, de mindenképp ébren, nyitott szemmel mennek át a másvilágra. Testük itt a Földön nem rohad el. No ezt akarták az egyiptomiak utánozni. De csak balzsamozással sikerült. A lényeget nem ismerték. Az ittmaradt a Pilisben.
Özséb itt lelt rá újólag. Beavatottként.
És a pálosok őrizték a titkot, ami előlünk még egy kis ideig rejtve van. Őrzik ma is tetszhalott állapotban, mélyen a hegy belsejében.
Még egy dolog, amire eddig nem figyeltem fel.
A Szent- Korona.
Ciklikusan él. Kb. ötszáz évenként lezárul, illetve kezdődik egy új ciklus.
Ezeket Szántai következőkkel fémjelzi:
1. ciklus. Attila koronázása.
2. ciklus: I: István - Első hivatalosan, koronázási ceremónja szerint koronázott kirlyunk
3. ciklus: Mátyás - Ő az utolsó ilyen magyar király.
4. ciklus : 2000. év - A Sze nt -Korona immár a teljes nemzetnek visszaszolgáltatva ismét szerepet kér a magyarok történelmében.

A felvonás megkezdődött- A játék olyan, mint a Jumanji - VÉGIG KELL JÁTSZANI.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.17. 18:23

Voltam bobogókőn, körbe is jártuk, összesen kb 40 kilométert járkálunk ide-oda, egyszer majdnem meg is haltunk a vadálló köveken :D

Gyönyörű hely, bár rengeteg, számomra érthetetlen okból telepített (olykor elekromos) kerítés van arrafele. Mindenféle bogyókat kellet szednünk mert kevés ételt vittünk és egy brutálisan nagy pók megcsipett :D

A dobogokónél azonban szerintem sokkal érdekesebb (és dobogóbb) a Thilling sziklák nevezetü rész. Az mély hatást tett rám, fényképeim is vannak. Igazán közel éreztem magam a természethez, és pont azon filóztam hogy bárhova teszem a lábam, ott milyen híres történelmi alakok járhattak párszáz éve...

Mindenesetre dobogókő és környéke nem egy szokványos hely...
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.18. 06:37

Vannak tudósok, akik az első vonalban harcolnak a finnugoristák ellen -ők is mondják: történelmünkért folytatott harc van. Például ott van Bakay professzor, kizárólag tényanyagra támaszkodik, ezért a finnugoristák szekálásának bombái úgy vágódnak le róla, mint a betonfalról. Ők mindennek mondhatók, csak nem igazodónak. Sajnos ma nem elég a székely embertől hallani, hogy 'hunok vagyunk instállom', ezt bizonyítani is kell. Ilyen világot élünk.
ElőzőKövetkező