Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

Az aura és annak érzékelése

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Re: Az aura és annak érzékelése

Szerző: Valka » 2010.07.05. 15:58

k. tothumn!
nem a tükör az átjáró, hanem az emberi elme.
és ne idézd előtted szólót!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.07.05. 17:06

Kedves Tothumn!

Szerkesztettem néhány hozzászólásodat és ezúton felhívnám figyelmedet rá, hogy "Ne idézd az előtted szólót!"

Köszönöm!

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

2010.06.02. 15:15

Szerző: Tothumn » 2010.07.05. 19:56

néhány? azt hittem csak ez az 1ilyen volt, a többinél részletek kiemelésére használom az idézést hosszab szövegekböl. de megpróbálok rá odafigyelni :)

ha az emberi elme az átjáró akkor lehet nem is akkora hülyeség amit irtam, hogy annak jobb vigyázni aki belepiszkál az ilyesmibe..
erröl msot a Bloody Mary jutott eszembe. :twisted:
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

2010.06.08. 09:00

Szerző: Gabi72 » 2010.07.07. 17:23

[quote="Knéda"]Az auralátáshoz egyáltalán nem kell tükör. A gyakorlat amiről az előbbiekben írsz Intricate, az a tükör-mágia része, s nem veszélytelen dolog - ahogy azt Te is tapasztaltad... a tükör - mint mágikus eszköz - "átjáró", mely megfelelő koncentráció esetén és ráhangolódásnál "megnyílik". (Nem véletlenül takarták le nagyanyáink éjszakára a nagyobb tükröket, illetve azokban a szobákban egyáltalán nem tartottak semilyen tükröt sem, ahol aludtak.)

Az aura látása ennél egyszerűbb, nem kell görcsölni rajta - "alapból" képes vagy rá. A célszemély (tárgy) mögé fölé kell nézni kb. 10 centire."

Ja azt már tapasztaltam, hogy ha akarom láttok emberek körül ezt-azt. Sajnálom, de a mágiában a maga sok hacacáréjával és túlmisztifikált mivoltával együtt nemigazán hiszek. Olvasgattam ilyesmikről, de szerintem túl van ragozva, nemigazán olyan dolgokon múlhatnak a dolgok, amiknek jelentőségert tulajdonítanak...Az OS-táblától a meghatározott színű gyertyákig kicsit felfújt dolognak tartom. (Nem sértő szándékkal írom, csak őszinte vélemény) Szerintem a szellemi, lelki dolgokhoz egyáltalán nem kell ennyi csinnadratta. Valszeg a belső értékek sokkal lényegesebbek az ilyen dolgoknál. Volt, hogy engem is babonás és nem babonás emberek boszorkánynak neveztek, csak én nem tudok róla, hogy az lennék... :?: :)))
Nem azért élek, hogy megfeleljek a te elvárásaidnak és te sem azért jöttél a világra, hogy a kedvem szerint élj, ha mégis találkozunk az egy nagyszerű érzés.
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

2010.06.08. 09:00

Szerző: Gabi72 » 2010.07.07. 17:26

"ha az emberi elme az átjáró akkor lehet nem is akkora hülyeség amit irtam, hogy annak jobb vigyázni aki belepiszkál az ilyesmibe..
erröl msot a Bloody Mary jutott eszembe. :twisted:[/quote]

Nem tudtam, hogy a paradicsomlé hatásos eszköz a Paradicsom megismeréséhez... :)))
Én eddig azt hittem, hogy egy csőszerű alagúton át lehet időt, teret...stb. "ugrani"...a fenébe, lehet tévedtem? :roll: :cry:
Nem azért élek, hogy megfeleljek a te elvárásaidnak és te sem azért jöttél a világra, hogy a kedvem szerint élj, ha mégis találkozunk az egy nagyszerű érzés.
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2011.04.17. 17:37

Nos eltökélt szándékom, hogy lássam az aurát :). Kb. 1 hónapja amikor töri órán voltam a tanáron valamilyen vörös színű kötött pulóver volt. Figyeltem a tanárt, hogy miket mond és egyszer csak azt vettem észre, hogy valami türkizkék veszi körül a pulóverét. Először azt hittem, hogy káprázik a szemem megdörzsöltem és még mindig láttam. Na akkor direkt elnéztem valamerre kb. 2 percig és gondoltam, hogy talán elmúlik. Visszanéztem és pár perc múlva újra láttam.
A másik eset épp most történt. Épp csinálom a gépet, (töredezés mentesítés, szektorhiba javítás) még mielőtt újrarakom a gépet. (közbe zenét is halhattam, olvastam) Szóval olyan "nagyon nyugodt" állapotban voltam és egyszer csak abbahagytam az olvasást és félrenéztem és semmire nem gondoltam. Akkor kb. 1 percig csak egy pontra néztem (inkább tudatlanul bambultam) és egyszer csak szó szerint más színeket láttam és magamat fehér és piros színűnek láttam. Akkor még különösebben nem is érdekelt a dolog arra gondoltam, hogy valaki csak szívat és bevilágít az ablakon vagy káprázik a szemem. Ezután pislantottam egyet és 5 mp múlva ugyan azt láttam, akkor már nagyon nagyon megijedtem, azt hittem, hogy meghaltam vagy megszállt az ördög :) Utána kiugrottam a székből kinéztem az ablakon nem volt ott senki azután kirohantam a hálószobába és próbáltam megnyugtatni magam. (alkoholt nem ittam és nem is drogozok)
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2011.04.17. 17:41

neked is veged :P :D jossz velem... :P
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
no avatar
User

Martina

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
54

2010.06.29. 20:41

Szerző: Martina » 2011.04.17. 18:57

Hm...én is látok mostanában furcsa dolgokat...sokszor látok fekete árnyakat mozogni, még sötétben is, sokszor kiveszem az alakokat belőle...némelyiket még ismerem is...és miután újra oda nézek, már se híre se hamva...
Pl.:A jó múltkorában lenéztem a lépcsőm aljáról, és a mama éppen ment be a fürdőbe a rózsaszín köntösébe...feloltotta a villanyt és bement...aztán egy pillanat múlva mikor visszanéztem, a mama nem volt sehol...sőt a szobából jött ki, de ruhában... Nem egyszer előfordult már, hogy rendes alakokat láttam, akiknek nem kellett volna ott lenni, és nem csak egy pillanatra...mint egy hirtelen szemfényvesztés... van amelyik rám is néz. Látom őket elmenni előttem, és nem kell hozzá sötét, meg éjszaka látott dolgok, amiket a félelem miatt látunk, az agyunk szüleményei...nem, mert látom őket nappal is, a mamis story is nappal volt, egy délután.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2011.04.17. 19:15

Érdekes!

Nekem is szoktak lenni ilyen dolgaim, hogy a perifériámból látok valakit elmenni, mindig asszem a családból valaki.

Ma is láttam a perifériámból, hogy kimegy valaki a konyhába, azt hittem anyám. Még szöszmötölést is hallottam, mintha ebéd előkészítés folyna. Ki is szóltam anyámnak, hogy mit főz. Nincs válasz.
Még egyszer megkérdeztem erélyesebben. Erre jön anyám a nagyszobából, hogy mi van?

Mondom mit főzöl? Aszongya semmit. Mondom nem kint katangoltál az előbb? Azt mondja nem. Mondom jól van, akkor biztos a szellemek voltak.

Ez valahogy úgy néz ki mint a filmekben amikor megy a főszereplő és a háttérben egy alak elsuhan. Odanéz de nincs ott senki.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2011.04.17. 19:57

Talán erre a szemem sarkában látok dolgokat kérdésre tudok választ adni. Nekem is volt ilyen, általában amikor ilyeneket láttam előtte féltem és arra gondoltam, hogy szellemek vannak a szobába... és természetesen láttam én a szemem sarkában mindent. De egy idő után megpróbáltam legyőzni a félelmemet, pontonosabban eltereltem a figyelmem pl. eljátszottam magamban egyik kedvenc zeneszámomat vagy próbáltam a feladatra gondolni, mondjuk mikor mosom a fogam és rám jön ez a félelem akkor arra gondoltam, hogy milyen szép fényesen csillognak a fogaim... Egy idő után hála Istennek elmúltak ezek a félelmek de van néhány eset amit soha nem felejtek el. Egyszer tisztán azaz szemtől szemben láttam egy szellemet, egy másik esetben hallottam csoszogni is és közben beszélt is. Valamint mamámék házában (2 emeletes) egyedül voltam, épp retyóztam (1 emelet) és hallottam, hogy lent a konyhában csipog a kenyérsütő, törnek a tányérok zörögnek az evőeszközök és valaki jön fel szépen lassan a lépcsőn. Hihetetlenül féltem, valósággal rettegtem. Később mikor lementem úgy 1 óra múlva kimerészkedtem a klozetről megnéztem minden a helyén nincs semmi összetörve a kenyérsütő MÉG ÁRAM ALTT SEM VOLT! Persze amikor anyámnak megmondtam mert nem bírtam magamban tartani ő megbeszélte a sok atomfizikus barátnőével, hogy ez és ez történt velem és arra a megállapodásra jutottak, hogy túl sok filmet nézek -.-
De ennek ellenére én azt mondom, hogy a szemem sarkából láttam ezt azt dolgok többsége a képzeletem szüleménye. (azt látok amit látni akarok)

Mellesleg amit 2011.04.17. 17:37 -kor írtam az szerintetek aura volt vagy csak a képzeletem játszott velem. JA és most jutott eszembe. Megpróbáltam visszatérni abba az üres, nyugodt állapotba és amikor ebben voltam mindig azt éreztem, hogy valaki van mellettem sőt még valami alak szerűséget is láttam kirajzolódni a levegőben, de szerintem ez is csak a fantázián volt. (természetesen féltem, ráadásul megint egyedül voltam itthon :) )
no avatar
User

repair

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

2013.01.18. 15:22

Szerző: repair » 2013.01.20. 07:46

Ha én látom az aurát, feltételezem, hogy akad a világon más is aki rendelkezik ezzel a képességgel.
James Randi több tucat kísérletével azt bizonyítja, hogy ez nem létezhet.

Az SZT végzett egy kísérletet, 2011 augusztus 08-án. A médiumnak nem sikerült az auralátás bizonyítása.
Az SZT kísérlet áltudományos módszert használt .

Szigorúan, csak tudományos alapot használva, valaminek a némlétét állítani nem lehet.

Példa: Nem állítható Isten léte, és nem is tagadható tudományosan, mert
nincs megfigyelés amit tesztelni lehetne.
Ugyan úgy: Nem állítható a rózsaszínű egyszarvú léte, és nem is tagadható tudományosan, mert
nincs megfigyelés amit tesztelni lehetne.
Ugyan úgy: Nem állítható az aura léte, és nem is tagadható tudományosan, De aura esetében már
van megfigyelés ezért tesztelhető!

Az eljárás / teszt / James Randi közel tíz éves ”” találmánya ”” és egy Millió dollárt ér(het) valakinek.
A magyar teszt magyarázata,hivatkozik is Randi többször megismételt teszt sorozatára.
A teszt csaláson áltudományos bizonyításon alapszik.

Az áltudományos teszt lényege, hogy a kiindulása nem felel meg a tudomány mai követelményeinek. Irreális, mert ÁLLÍTÁSON alapszik.

Az aura teszt úgy kerüli meg a tényleges tudományt, és ott válik áltudománnyá, hogy ÁLLÍTJA, hogy az aura látó lát.
A fentiek értelmében ez nem felel meg a mai tudományos kritériumoknak.
Állítja, az 1/1 sorozatban a 4-es kabinban látja az aurát. Ez viszont nélkülözi a tudományos értelmezést. Áltudományos! HAMIS ÁLLÍTÁS.
A hamis állítással az a gond, hogy ilyen módon gyakorlatilag bármilyen feltételezést fel lehet állítani, akár egymásnak ellentmondó feltételezéseket is, anélkül, hogy valóban el lehetne dönteni melyik az igaz. EZ NEM TUDOMÁNYOS, MERT NEM OBJEKTÍV.
Az auralátás létezik, de a bizonyítását az SZT áltudományos módszere, lehetetlenné teszi.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.01.20. 08:46

Randi egy szélhámos. A stábja a közelébe sem engedi azt, aki esélyes lenne az egymillió dollárra.

Az aura-látást bárki megtanulhatja. Miként úszni is. Csak azért, mert valaki nem tud úszni és nem is hajlandó megtanulni, attol az emberi faj, mint olyan "úszásképtelenné" válik, s aki mégis úszik az "csal"? - Ez a Randhi-féle "logika...
no avatar
User

repair

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

Szerző: repair » 2013.01.20. 10:37

” Randi egy szélhámos. A stábja a közelébe sem engedi azt, aki esélyes lenne az egymillió dollárra.”
Ez nem jó kifogás.
Randi előre nem tudhatja ki az esélyes ki nem,ha valakit nem engedne oda nyilvánvalóvá válna a csalás.

Személyesen ismerem azt a médiumot aki az első Magyarországi teszten részt vett 2011-ben.
Az egyik alanynak meg is növelték az auráját a teszt előtt mert olyan kicsi volt, hogy félő volt, hogy nem is lesz látható a paraván mögött. Ha érdekel az ehhez tartozó irodalom, szívesen átküldöm emilbe, mert elég terjedelmes.
Vagy lenne lehetőség a topicban is közölni?
Orvosoknak segít a diagnosztizálásban az aura látás segítségével.
Ő is elbukott a teszten.

De világos amit írtál.
Nekem közel két évembe került míg az SZT fórum vitája közben ezt a komplett tudományos magyarázatot felállítottam.
Na de most nem lehetne tovább lépni?
Nem lehetne nagy nyilvánossággal egy másik tesztet csinálni? Nem is kell ,hogy tényleg lásson.
- Teljesen mindegy lát vagy nem lát, a teszt ezt nem képes eldönteni. -
Majd az eredmény ismertetésével egyidőben meg is mondani, hogy miért áltudományos ez a teszt.
Ez csak egy 5let. Meghívni az SZT. egy saját ” ezós ” kísérletre, kvázi ez most tuti kisérlet.
Ugyanakkora publicitást kapna az is hogy ez áltudományos eljárás.
Az ezotéria képviselőinek nagyon nagy segítség lenne, hiszen szinte minden SZT tagadást, egy áltudományos hamis, nem objektív, irracionális állításból indítanak. Pld. a vizkereső.

Nem bizonyítani akarok. Csak ELSŐDLEGESEN lebontani azt a gátat, ami akadályozza, az ezoretikus elméletek legalitását, szabad fejlődését.
Egyszerűen nem tudom elfogadni azt, hogy tudom, hogy igazam van, - most már tudományosan is bizonyíthatom -, hogy a másik csal, de nem tudok érvényt szerezni az igazságnak.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2013.01.21. 07:51

Sok ilyen dolog van ezekben a témákban amit nem tudunk kellőképpen bizonyitan,i mert nem férnek bele a megadott tudományos klisékbe. Engem mondjuk ezek a "megállapitások"csöppet sem zavarnak, attól még léteznek és működnek pár millió éve. :) Ne feledjük sokáig az ultrahangokról sem tudtunk,a denevérek mégis vidáman használják őket elég régen. Nem feltétel valaminek a létére az emberi bizonyitás.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.01.21. 13:15

Úgy gondolom, nem feltétlen szükséges minden esetben ragaszkodni a bizonyításhoz. A "tagadók" sok esetben a saját életüket nehezíti meg. Mi pedig, akik ismerjük e jelenségeket, szebbé és tartalmasabbá tesszük általuk a saját életünket. Nekik is lehetőségük lenne ezt az utat választani Ők ezt megtagadják. Akkor minek erőltetni? A mi dolgunk az, hogy alakítsunk szervezeteket, használjuk a meglévőket, oktassuk egymást, és ismerjük el egymás tudását, akár dokumentumokkal is. Ez a számunkra bizonyíték. Aki tagadni akar, az mindent tagad, mindig az éppen következő lépcsőt.

(Randi nem is tudja, ki akar a közelébe jutni, mert már a stábja megakadályozza...)
no avatar
User

repair

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

Szerző: repair » 2013.01.22. 11:13

Vitathatatlan lojális a kiindulásod.
Én nem egy konkrét jelenséget szándékozom bizonyítani.
Kvázi nem a szobát törölgetem a víztől, hanem a csőrepedést szeretném megszüntetni.
Meg azt, hogy ne hivatkozzon a tudományra senki, amikor ő maga is áltudományosan magyaráz.
A nagybetűs tudomány sokat segíthetne az eddig kevésbé ismert képességek realizálásában.
Csak létezik egy bigott csoport aki ” bort iszik és vizet prédikál ” azaz áltudományos módon a tudományt szeretné képviselni.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.01.23. 10:31

Egyetértek. Maguk a tudósok nem követik az általuk is lefektetet, de el nem ismert.... tudományos módszereket. A legfontosabb ugye Descartes neve.

Ez ellen nincs mit tenni, azon kívül, amit én is felvázoltam, illetve, amit az USA-ban csinálnak, hogy perekkel kén yszerítik ki az ismeretek nyilvánoságra hozatalát. Nálunk ez úgy történik, ha valaki pl. nem Einstein-imádó, akkor megnézheti magát fizika szakon. Holott, Einstein már egy jobb 6-os könnyedén cáfolja, de megtették már annak idején a kortársaik is, akik nem ültek fel az úri ficsur bohóckodásainak, csalásainak, hazugságainak, mindenekelőtt: Planck, Bohr, Maxwell és a többiek.

A tudomány vallássá torzult, és a főpapjai irányítják, dogmákat találnak ki, ezeket nem bizonyítják, vagy nem is akarják. Hatalmi érdekből, megbízásból, butaságból, üzleti-politikai érdekből, stb. A legkirívóbb pofátlanságoktól sem riadnak vissza, összeállnak csoportok, kitalálnak valami teljességgel alaptalan és ostoba dolgot (pl. Higgs-bozon), majd egymásra körbehivatkozva emelik a referenciaszámukat, azaz elismertségüket, azaz fizetésüket. Ez utóbbi is fényes bizonyítást nyert, egy amatőr újságíró révén, aki olyan cikkel írt (kitalált), amit senki sem értett, aztán mások nevében hivatkozott saját magára, és dícsérte saját magát, miközben különböző díjakra jelölték... Aztán közölte, hogy mindez átverés volt, csak azt akarta bizonyítani, hogy a tudós társadalom lényegében teljesen elszakadt a tudománytól, a tudományosságtól. Önként soha nem is fognak visszatérni.... Azaz olyan "amatőr" vonalat kell létrehozni, amely tudományos, amely védhető és amely - igaz!
no avatar
User

repair

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

Szerző: repair » 2013.01.25. 04:43

Számomra nagyon érdekes amit írsz. Pld az amatőr újságíró. Szívesen olvasnék róla elérhető írásokat. Einstein a tudomány Istene. Vitathatatlan, zseni volt. De az utókor ( most már ) szentírásnak veszi az összes feltételezéseit. Kezdetben azért kapott jó néhány kritikát is.
Sajnos nem lehet már bizonyítani, ha saját maga rájön, hogy az M.M. kísérlet hamis mérés eredménye, ugyan ezt az úton járta volna, mint a mostani ”csak hiszek ” benne tudomány. Azt a topicot amibe vitattam, hogyan létezhet e valami, aminek nincs súlya ? ( foton ) Be is zárták.

Szerintem találnak a Higgs-bozonnak megfelelő valamit, csak ott lesz a baj, addigra ellentmondásba kerülnek a max. fénysebesség kritériumával. Lásd CERN ” Opera ” kísérlet.
A neutrínók 60 nanosecundummal hamarabb érkeztek meg mint ahogy ” szabad ” lett volna nekik.
Peter Higgs nem is gondolt arra, hogy talán ez nem 1db. valami lesz, hanem ez a nagy energia, egy hatásmechanizmust fog eredményezni, ahol több részecske egyszerre változtatja meg az eddig ismert tulajdonságait.
http://amindenit.blog.hu/2011/09/23/a_f ... orsabban_2
A Higgs-részecske megfigyelése
http://cernblog.wordpress.com/
Szerintem nem jó megoldás, ha a tudományon belül egy másik tudomány működne,de jelenleg úgy néz ki igazad van, mert jelenleg, - ez van!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.01.25. 11:20

Einsteinből a dilettánsok csináltak "Istent". Tudása még az általános iskola felsőbb osztályait sem érte el soha. Ezt fontos leszögezni és meg is teszem minden alkalommal, ha szükséges.

Meghamisította - mind ő, mind a társai - az őt "alátámasztó" kísérletek eredményeit, az egyértelműen ellene szólókat le
tagadta, elhallgatta, stb. Le van szépen minden írva a honlapomon, olvagatni kell.

Tudományos és erkölcsi nulla, pojáca, stb.

Egy évre bezárták a CERN-gyorsítót, mihelyt elkészült. Ebben az egy évben találták ki, mit hazudjanak a világ mikro-állapotáról az elkövetkezendő években. Semmi sem vehető komolyan abból a "tudományos" eredményhalmazból, melyet a Vatikán, a CIA és egyéb hatalmi körök pénzelnek.

Egy kísérlet, nem kísérlet. Egyetlen Higgs-bozonnak tűnő valami, semmit a világon nem bizonyít. Ha majd ezerszámra találják, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy mi a jelenség. Ha egyáltalán létezik a valóságban is, és nem csak a fejükben...

FONTOS! A fizikában - és más területeken is - hirdetett és vallott TÖRVÉNYEK MINDEGYIKE STATISZTIKAI TÖRVÉNY! Semmi, de semmi nem utal egyetemességükre és általános mivoltukra. A "tudósaink" pedig közönséges könyvelőkké váltak, a statisztikai adatokat a maguk szája íze szerint válogatják, illetve hamisítják meg azokat, ha ellentmondanak előzetes elképzeléseiknek. Ez az eljárás köszönö viszonyban sincs sem a tudománnyal, sem a tudományossággal. EZ AZ IGAZI ÁLTUDOMÁNY!!!

Tisztelet a kivételnek, mert vannak becsületes tudósok is!
Előző