Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2007.09.07. 19:48

Kedves Odin!

Nagyonis igazad van!

Már réges régen kitaláltak alternatív megoldásokat(környezetbarát), és nem feltétlenül a napelemre ,meg a szélerőműre gondolok,attól sokkal hatékonyabbakat is..Pusztán arról van szó,nem éri meg vkiknek!
Ezek pedig az olajcégek!

Az Audi is réges rég csinált elektromos tanulmány autót meg a VW is meg majdnem midnegyik kivétel nélkül..nem nehéz kitalálni mi történhetett a zár tajtók mögött -- adunk nektek x millio dollárt ha benzines motorokat gyártotok.. - rendben!

Engem az dühít, hogy lehet halálra keresik magukat ezzel emberek, de a rák nem válogat!! A gyereke, rokona ,ugyanúgy szenvedni fog a szennyezéstől,mint számára érdektelen emberek milliói!
És új tüdőt nem tud majd neki venni az összeharácsolt pénzből..

Félelmetes ,hogy ennyire korlátolt emberek kezében van a Világ sorsa:(
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
no avatar
User

Odin

Szerző: Odin » 2007.09.07. 21:04

áhh nemtom. Ha aszondja, h nem, jön az autóbaleset meg a véletlen kés a hátba.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Re: Csúcstechnika amiről tudunk,de mégsem

Szerző: Tyrael » 2008.02.20. 12:22

Rengeteg érdekes találmányról olvastam énis.
Pl régen "betíltott" találmányokról. Nagyapám mesélte -mivel vegyesjavító kisiparos volt-, hogy a 60-as években volt olyan gumifolt a biciklikre, mely körbe be volt vonva egy termit szerű anyaggal. Elég volt csak rászorítani a lyukas részre a foltot, és meggyújtottad a kis mérget rajta és a folt ráolvasztotta magát defektes részre. Körbeégett. Ezerszer jobb megoldás, mint a mai ragasztós percekig(jobb), órákig(roszabb) várakoztató módszerek. Olvastam, hogy a német vadászgépekbe már a 40-es évek eleje felé kezdetleges helymeghatározót és robotpilótát szereltek. Robotpilóta alatt nem a nadrágszíjjal kifeszített borkormányt értem. Az oroszok járnak most nagyon élen a nem "fizikai" találmányok terén. Egely György könyvében sokat lehet ezekről olvasni. Akkor említhetném a nem is régi magyar üvegbetont, sokszögesztergát, köszörűt, 6 szögletű "gardán" csatlakozót, stb. Ezek mind régi találmányok. Ha már fegyvereknél tartunk a JSF F-35 gépébe szerelnek az emelő-csőlégcsavar helyére egy generátor, melyet a hajtómű kisnyomású túrbinája forgat meg és egy lézerfegyvernek fogja táplálni az energiát.
De ezek mind gyerekcipőben járó dolgok. Egy speciális tükörfelülettel bevont gép visszaveri a lézert. Rengeteg érdekes találmányról olvastam én is. Állítólag egy gépet fel lehetne szerelni védőpjazzsal egyszerűen. Egy tekercset kell beletenni a közepébe, mely É és D pólust generálva körbeveszi a hajót akárcsak a földet. A gond itt is a megfelelő erősségű mágneses mező biztosítsása ill a megfelelő energiaforrás. Vagy említhetnéma németek hangágyúját avagy a szélágyút vagy a halálsugárfegyvert, mely röntgen sugaraok alapult. Egyébként ha megnézitek az iraki háborúban alkalmazott amerikai arzenált, igencsak elavult. Nincsenek nekik komolyabba fegyvereik. Melyik országnak érdeke katonák százezreit küldeni a halálba, holott eggyetlen szupercirkáló is elvégzi a feladatot. Nem beszélve arról, hogy egy ekkroa haderő fenntartás amennyire drága. Szerintem a sok titkos projekt csak álca, de ez nem zárja ki a létüket. De mint tudjuk, a háború üzlet!
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.03.03. 13:02

Biztos vagyok benne, a fentebb írt találmányok hasznosítva is lettek bizonyos körökben. Pusztán nem hozzáférhető mindenki számára.

Számtalan biológiai fegyvert és kifejlesztettek, de valamiért végül nem használták fel őket (vagy nincs tudomásunk róla). Nem hinném, hogy dollár milliókat ölnének olyan dolgokba, amit végül nem használnak fel.

A háborút -mint mindig- az adófizetőkkel fizettetik meg. Jobban megéri ha kalasnyikovval ölik egymást meg uzival, mert így minden katonának vásárolni kell felszerelést. Egyetlen bombát ledobnának vagy 3 db csúcs robotgéppel szétlőnék az egész ellenállást, nem lehetne indokoltá tenni ezt a horrorisztikus állami kiadást. A sors fintora, ha nem lenne a pénz, lehet már rég kiírtottuk volna egymást biofegyverekkel vagy atommal.

PÉNZ. PÉNZ. PÉNZ. Erről szól minden.
-Platon-
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.03.03. 19:24

A robotika három törvénye

1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben vagy tétlenül tűrnie,
hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve,
ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik
az első és második törvény előírásaiba.

Isaac Asimov: I, Robot
Milyen kár hogy ez csak scifi marad! :!:

http://www.fn.hu//kulfold/20080227/tiz_ ... r_robotok/
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

belatumo

Szerző: belatumo » 2008.03.16. 10:04

Azt írjátok hogy plazma fákját szerelnek a repülő orr részére.Ugyanis minél melegebb az a közeg amiben repül anál ritkább.És annál kevesebb a közeg ellenállás.Pont fordítottja a rakéta meghajtás elvével.És ettől is annyiban változik ,hogy az előtte lévő meleg tér statikus,Tehát álló és nincs előre torlósugár.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.04.21. 11:52

Sziasztok!

Engem meglepett az, hogy olyan művégtagokat mutogatnak melyek gondolat útján működnek. Ha valakinek nincs keze, feldobnak rá egy ilyen műkezet és ugyan úgy tudja használni mint az eredetit.
Vagy bőr alá beültetik a chip-et, és interneten keresztűl műkart mozgatnak vele.
Ezekszerint képesek a gondolatokat gépi nyelvre lefordítani!
Biológiai funkciókat legalábbis, hivatalosan.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.21. 13:41

Meg érzelmeket is most már.
no avatar
User

Freko

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
52

2006.06.30. 20:35

Budapest

Szerző: Freko » 2008.08.22. 17:48

Egy újabb "álom" válik valóra?:

http://index.hu/tudomany/vztk080822/
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.08.22. 18:11

Ugyan ezt dolgozta kis Tesla is kb 100 évvel ezelőtt!!! :) Milyen érdekes, hogy ez a kis gépezet adója és vevője mennyire hasonlít a Tesla tekercsre.... És ő is konkrét frekvenciára hangolta a készülékeit. De az általa kidolgozott eljárás nem károsított élő szervezetet. Legalábbis Ő maga rengeteg kísérletet lebonyolított és nem szenvedett károsodásokat!

Üdvözletem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyrael 2008.08.24. 10:02-kor.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.08.22. 20:13

Nekem is egyből Tesla jutott eszembe!

Valószínű, hogy az összes találmánya és feljegyzése kategorizálva lett és be lett ütemezve, hogy mikor adják ki őket (persze butított változatban).
Ezzel hatalmas pénzeket leakasztva és magukat tüntetve fel a nagy felfedezőként.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

TakiHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
67

2006.07.24. 08:18

Dad

Szerző: TakiHUN » 2008.08.24. 04:44

A teslatekercsnek köze nincs az áram továbbításához(jó...végül is világít meleltte a neoncső)...ahoz voltak szép nagy tornyok!

Amúgy ahogy a képen látom újra felfedezték az indukciót(változó mágneses tér vezetőben elektromos áramot indukál...a képen látható csodát én is megcsinálom pedig én nem vagyok kurvaokosamcsitudós...meg amúgy is 30centire miért olyan nagy szám áramot továbbítani, hogy ezen mindenki ámúl?), szerintem ez így elég energiapazarló lesz(folyamatosan megy+a veszteség stb.) de hát a mobilitásért mindent :roll:
Mondjuk nem tudom hogy fogják megoldani hogy ne tudják lopni az áramot(ingyenenergia :lol: ) és hogy ne zavarja be az elektromos kütyüket(szivritmusszabályzónál ez már nem olyan vicces)....meg ha a reptérnél maradunk ekkora mágnese tér simán bezavarhat ami a légiforgalmi irányítást lehetetlenné teheti(rádiózás, radar!)

Nekem ez egy felesleges(otthonra minek? laptop nem otthonra való meg otthon enm szaladgálsz vele akkor miért nem lehet bedugni?) energiapazarló drága baromságnak tűnik amit a lusta dagad amerikaiaknak találtak ki... :roll:

Megoldják a nem létező problémáka...dejó :Wink:
"A diktatúrák engedhetik meg csak maguknak azt a luxust, hogy hallgassanak dolgokról. A demokráciákban beszélni kell. Tehát folyamatosan hazudnak. De mostanában, a demokráciák is kezdenek egyre többet hallgatni...."
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.08.24. 10:06

Ez valószínűleg az országokat átszelő távkábeleket fogja fölváltani. De valóban nagyon veszteséges megoldás. Tesla ezt csak egy lehetséges eszközként használta. Tisztában volt vele, hogy az "adófája" olyan erős mágneses és elektromos teret generál mely a biológiai szervezetre veszélyes. Úgyhogy ezért dolgozta ki, hogy közvetlenül az éterből nyerjük ki az energiát!

Üdvözletem!
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.08.24. 10:50

Á'la Tesla
-Platon-
User

TakiHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
67

Dad

Szerző: TakiHUN » 2008.08.27. 02:14

Tyrael írta:Ez valószínűleg az országokat átszelő távkábeleket fogja fölváltani. De valóban nagyon veszteséges megoldás. Tesla ezt csak egy lehetséges eszközként használta. Tisztában volt vele, hogy az "adófája" olyan erős mágneses és elektromos teret generál mely a biológiai szervezetre veszélyes. Úgyhogy ezért dolgozta ki, hogy közvetlenül az éterből nyerjük ki az energiát!

Üdvözletem!

Ez biztos hogy nem! :roll:
Meg azért gondolj bele....ha nem vezetéken megy az áram, akkor ahoz bárki hozzáférhet, de ebből hol a haszon? Amíg emberek irányítják a világok nem lesz se közjólét, se világbéke, se ingyenenergia, se semmi ilyen utópisztikus marhaság! Hogy miért mondom hogy emberek?
Te nem tömnéd a zsebed a helyükben? Nalátod...(mellesleg ez olyan hogy mindenki szidja a rendőröket....én is, de gondolj bele: muszáj szemétnek lennie mert sajna "ez a dolga", ez után kapja a fizetését van neki egy kvótája ami igazoltatás, büntetés stb...Helyébe te is szemét lennél -ha meg szeretnél élni-, téged is szidnának mint a bokrot)

Meg ha ki is dolgozta az marad a katonaságnál meg az 51-es körzetben....A mi életünkben max akkor lesz nullpontenergia meg ilyesmi ha megint felfedezi valaki és az nem hal meg/tűnik el/stb....Mellesleg az "illetékesek" simán szinte zsebből adnak olyan összeget amiért bárki kussol és "elfelejt" mindent(utána jön a lejáratókampány, mindenki elkönyveli a találmányt hülyeségnek és mindenki boldog). A pénz mozgat mindent...
"A diktatúrák engedhetik meg csak maguknak azt a luxust, hogy hallgassanak dolgokról. A demokráciákban beszélni kell. Tehát folyamatosan hazudnak. De mostanában, a demokráciák is kezdenek egyre többet hallgatni...."
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.08.27. 08:17

Üdv!

Én egyszerűen nem mennék rendőrnek és kész. És ha mindenki a "tele legyen a zsebem" politikát hirdeti, akkor sosem haladna előrébb a világ. Azért vannak bizonyos erkölcsök, amiket be kel tartani. Különben meg a kvótának semmi köze a szemkilövöldözéshez.... Láttam felvételeken normális rendőröket is a zavargásokon akik elkísérték az anyukát, apukát nem pedig gumilövedékkel szétlőtték a fejét majd jól megtaposták/viperázták. Ez nem kötelesség ezt élvezetnek hívják!

Üdvözletem!
no avatar
User

Tron

Szerző: Tron » 2008.08.27. 17:03

Egy kis közvetlen forrásból hallott dolog, az elöbbiekhez:

Van egy illető, aki a kis gárdájával a BMW-hez leszerződve dolgozott újfajta jármű-meghajtáson, azaz "alternatív", nem környezetszennyező és gazdaságosabb motorikus meghajtáson. Meg is oldották, szabadalmaztatták, de mielött még kikerült volna a köztudatba és ezáltal a piacra, megjelent egy arab sejk, aki hatalmas összegért megvásárolta a szabadalmat, majd az egészet eldugta a páncélszekrényébe.
Amíg van olaj, addig azt kell használni. Aztán jönnek az újabb fajta meghajtások, de addigra kitalálják, hogy a hidrogén/víz/fény/stb használata engedélyköteles lesz, azaz a nagy trösztök tulajdonát fogják képezni.
Lásd:
- a világ vízkészletét már egy francia korzorcium felügyeli, még azt is, ami eső gyanánt összegyűlik az ereszcsatornákon át egy hordóba! (Már vannak országok, ahol ez vízlopásnak minősül!!!)
- hazánkban a nap-, szél- és geotermikus energia hasznosításáért súlyos összegű engedélyeztetések szükségesek, amiket ha valaki kifizet, akkor rájön, hogy olcsóbb az áram vagy a gáz (a világon sehol máshol nincs ilyen, csak nálunk!)
User

TakiHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
67

Dad

Szerző: TakiHUN » 2008.08.28. 06:52

Én nem a tüntetős dolgokról beszélek(főleg hogy engem hálisten nem érint...meg amúgy is minek parádéznak akarnak mégegy 56-ot?....meg békésen tüntetnek? ja meg a békéért háborúznak és a szüzességért dugnak ugyanmár aki nem parádézik hanem otthonmarad azt nem lehet megverni) hanem a mezei rendőrről....de egyet értünk én sem lennék rendőr. Viszont visszatérve a tüntetésekhez én belelövetnék a tömgebe(tüntessenek de anyagi kárt ne okozzanak lásd mtv ostroma) ha ebből tanúl a hülye pesti Gazsi....A mostani verzió még mindíg jobb mint az enyém és hatásos is: gumilövedék és vipera ha oda kell baszni akkor oda kell baszni(kutya is csak abból tanúl ha megvered...ez van) és abbahagyják. Barmok csináltak nekünk 56-ot és csak szarabb lett a helyzet most dettó.

De visszatérve a témához: erről beszélek én is! Mindíg tudnak annyit fizetni hogy bárki lelkét eladná nem hogy egy szabadalmat :lol: Olajban marha sok pénz van és egy ilyen cucc értéktelenné teheti...aníg olaj van nem lesz alternatív emghajtás.
Kár ezen rágódni....örűljünk annak hogy a levegő még ingyen van :lol:
no avatar
User

Freko

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
52

2006.06.30. 20:35

Budapest

Szerző: Freko » 2008.09.01. 19:06

A minap láttam egy műsort a Discovery Channel-en, "hogyan készül?" a címe. Ebben mutatták a CCD csipek gyártását. A filmecske bevallása szerint a legnagyobb teljesítményű ccd,amit készíteni tudnak, 111 megapixeles. Ha veszem azt,hogy ez már egy egy-két éves műsor, és hogy ha a tv-ben ennyit mernek bevallani,mi lehet az igazság?
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2009.11.21. 16:00

Két online ismeretterjesztő filmet osztanék meg veletek.

A Discovery channel műsora magyar hanggal.

A jövő világa

1. Extreme Tomorrow
Kép
http://www.yv.hu/play_a_video.html?autostartvideoplaying=true&uploadedfileidhash=68dad27b918c91d86d394fe367b5c040

2. Future Danger
Kép
http://www.yv.hu/play_a_video.html?autostartvideoplaying=true&uploadedfileidhash=941b67b753c59287886d074ba04d85c2
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2009.11.27. 16:34

Ha jól emlékszem Dél-korea kb 1,5-2 évvel ezelőtt jelentette be, hogy a hadseregében robotok fognak szolgálni, valamint a rendvédelem területén is ténykedni fognak.
Természetesen a robot technikában a japánok járnak az élen.
Ha csak megnézzük milyen stabil járású ez a kis játék robot, majd a második videón megtekintjük egy robot gyorsaságát, hát .....
A harci robotok már az ajtón kopogtatnak .....
:roll:

Kép
video: http://www.youtube.com/watch?v=sqYKORGaiug

Kép
video: http://www.youtube.com/watch?v=-KxjVlaLBmk
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.11.27. 18:00

ezek alapján aligha :lol:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
ElőzőKövetkező