Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Re: Csúcstechnika amiről tudunk,de mégsem

Szerző: Valka » 2010.08.12. 11:28

a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Üvegszem

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

2009.06.20. 23:24

Időutazó(?) chaplin filmjében.

Szerző: Üvegszem » 2010.10.23. 10:32

http://www.youtube.com/watch?v=Y6a4T2tJaSU
Egy pár másodperces jelenetbe beballag egy "mobiltelefonáló" statiszta.
"Erre varrjunk gombot" :-)
no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2010.10.23. 11:11

Ez mind érdekes...
De abban az időben nem volt mobil központ, semmi átjátszó, stb...
Akkor egy időutazó egy mobil-időtelefont használt??? :D

Továbbá azt akarják a végén beetetni, hogy lám, hirtelen eltűnik az illető a szürke ködben. Valájóban egy snittet láthatunk, amit akkoriban nem használtak, de akik a Chaplin filmeket digitalizálták és összeállították, az ilyen "átmenetelekkel" próbálták kicsit élvezhetőbbé tenni, közelebb vinni a mai emberek számára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tron01 2010.10.23. 11:39-kor.
no avatar
User

Üvegszem

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: Üvegszem » 2010.10.23. 11:36

A kérdés jogos,csak nem válasz:-)
Attól hogy nem volt átjátszó,stb mégiscsak ott van valami ami nagyon nm kellene,hogy ott legyen.
Mi van ha műholdas telefon?:-)
Vagy ahogy a videó kommentjeiben olvastam(ott is főnek a fejek) lehet hogy az Enterprise-al beszélt épp az illető:-)

Szóval az,hogy nem volt átjátszó még nem tünteti el a "mobilost" az 1928-ban kiadott filmről.:-)
Na meg ha időutazó,akkor mivel mobilt hozhatott magával akkor hozhatott (hozhattak) kissebb teljesítményű átjátszókat is!:-)
(Ezek szerint csak szegény terminátoréknak kell meztelen utazni:-D)

Másik kérdés.Ennyivel lehet-e előbbre a valós technikai fejlettség.....?
Esetleg idegenek....?:-)
------------------------------------------------------
Szerkesztek egyet én is:-)
Snitt vagy nem snitt a lényegen nem változtat,hacsak azt nem akarod mondani hogy az áttünésen kívül magát a jelenetet is most csinálták:-)

Nem úgy néz ki hogy hipp hopp eltünik,és hogy ezt akarják beadni.
Váltás van két jelenet közt,ráadásul két "semmitmondó jelenet" közt és az első végén tünik fel az alak pár másodpercre.
Átlag filmezőnek ezek átsiklós jelenetek,mint ahogy a "felfedezőnek" is csak többszöri megnézésre tünt fel a mobilos,és nem tegnap kezdték forgalmazni a filmet magát sem korongon:-)
Sokkal bonyolultabb ez a dolog,minthogy egy megnézéssel rögtön végkövetkeztetéseket lehessen levonni.
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2010.10.23. 12:08

Mindenesetre különös…
Erre feltétlen rá fogok kérdezni, ha majd találkozom Chaplin-nel…
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.23. 16:08

az a statiszta egy idős nőt játszik, aki megy az utcán és valami olyasmit csinál, amit akkoriban az idős nők szoktak amerikában. tehát lehet, hogy egy olyasvalamiről beszélünk, ami az 1800-as évek végén volt elterjedt bizonyos körökben (és ma már senki nem emlékszik rá). talán egy kis imakönyvet szorít a füléhez, vagy egy sózsákot, mert azt kell játszania, hogy fáj a foga, stb. stb. az meg, hogy beszél, talán csak azért van, mert kiszólt valamiért a stábnak, csak valamiért benne hagyták mikor megvágták a jelenetet. vagy azt játsza, hogy meglátott egy ismerőst és megszólította.
no avatar
User

Tamás

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
86

2010.10.18. 10:33

Szerző: Tamás » 2010.10.23. 18:03

v
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás 2010.10.25. 20:03-kor.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.10.24. 00:53

Üdv!

A srác nem mondja, hogy eltűnik!
A Fade az áttűnést jelent egyik jelenetből a másikba a filmezésben.

A videón lévő felvétel pedig nem a film része, hanem az extrák közt lévő videó ami a színházat mutatja ahol bemutatják az új filmet. Azok az emberek nem statiszták.

A nő a kezében nem könyvet tart. Egy fekete, hosszúkás, átlag mai modern mobiltelefon szélességű tárgyat tart a kezébe amibe beszél.

A kommunikációs eszköz nem feltétlenül gsm telefon. Lehet nagy hatótávolságú rádió kommunikációs eszköz.
Biztos nem hivatalos ügyben beszélget, mert mosolyog beszélgetés közben tehát nem jelentést ad le, nem felettesével beszélget.

Lehet földönkívüli, lehet időutazó, lehet, hogy a háttérhatalom kezében már akkor megvolt a mai csúcstechnika.
Az is lehet, hogy direkte vágták bele az emberkék akik feltették a youtube-ra. Ez könnyen kideríthető, csak be kell szerezni az eredeti felvételt, a legjobb lenne az eredetit meglesni ami még nem volt DVD kiadásra digitalizálva.

De lehet az is, hogy egy bolond ember cipőt szorít a fejéhez és ahhoz beszél.
Érdekes, hogy nem reagálja le senki, nem néznek rá furán, hogy mit csinál.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2010.10.24. 09:54

Hat, ha belegondolok en is elmegyek az utcan az "orult" emberek kozott!
Ha latnank az utcan 1 figurat, aki epp 1 telefonfulkevel jatszik es hallod, hogy nem mukodik ez az atkozott teleportalo kamra, szerintem nem sokan mennenek oda megkerdezni, hogy hogyan romlott el, es hogyan tudnank segiteni :) Az emberek 99,9%-elsetal az ilyen dolgok mellett!
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.24. 13:07

ok, ha nem statiszta, az sem változtat sokat azon amit írtam, legfeljebb leegyszerűsíti.
láttok egy pár másodperces régi felvételt, amin "úgy tűnik mintha" és ebből le is vontátok a következtetést, hogy az egy időutazó...
mint egy csapat ovis, akiknek játék közben elszabadult a fantáziája. ha már ésszerű magyarázatot nem tudtatok mellékelni az időutazós "elmélethez" legalább a gondolatmenetet leírhatnátok ami erre a következtetésre vezetett. :roll:
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.24. 13:17

egyébként mennyivel lenne egyszerűbb valami bluetooth szerű dolgot használni inkább? vagy az a jövőben kimegy a divatból? szerintetek (ha az egy időutazó) idejön valaki mondjuk 2234-ből valami űberfejlett technológiával és nem képes jobb kommunikációs módon kitalálni, mint egy "mobiltelefon"? egyébként emlékeim szerint úgy fogja azt a valamit, hogy felülről is takarja az ujjaival, tehát valszeg lefogná a hangszórót. és gabe, miből gondolod, hogy az nem egy kis könyv? abból amit látunk bőven lehetne az is. egy imakönyv például sokféle lehet, vannak egészen kicsik is. lehet, hogy a néni valami szalmaláng életű vallási felekezet tagja volt, ahol volt valami ilyen szokás.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.25. 11:33

na tessék! a jelenlegi utolsó hozzászólás a youtubeon:
#
jebesVas
3 órával ezelőtt 4

it is Sonotone Corporation hearing-aid or Western Electric No 38A Audiphone hearing-aid, majority of the electrical hearing aids sold between 1900 and 1938 were electromagnetic/carbon thin, black boxes used in that manner...

google it...

sorry, no mystery here... :(
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.10.25. 19:07

Ha jól értem hallókészülékről van szó.
De miért beszél bele, miért társalog és mosolyog mintha vicces választ kapott volna?

Nem emlékszem mikori ez a felvétel, de a Western Electric No 38A Audiphone hearing-aid 1932-ben adták ki, tehát mondjuk 33 után kellett készülni a felvételnek, mert 1 év biztos kellett, hogy tömegesen elterjedjen az eszköz.
A másik említett típus meg 1930-tól volt elérhető.

Szóval, ha 30 után készült a felvétel akkor lehet, hogy erről van szó.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.26. 14:44

csak akkor látszik hogy beszél, mikor a kamera felé fordul. talán azért vigyorog, mert észrevette hogy filmezik és valamit odaszólt. a filmesek talán intettek neki, hogy menjen tovább, mintha mi sem történt volna, hogy hiteles legyen a felvétel. de a lehetőség még akkor is ott van, hogy egy előre megkomponált jelenetet vettek fel, ott helyben toborzott statisztákkal. talán megtetszett nekik a hallókészülékes néni - mert akkoriban ez unikum lehetett - és megkérték, hogy sétáljon végig azon az útszakaszon. ezernyi variáció lehetséges, de egyből rávágni, hogy az egy "mobiltelefonos" időutazó...
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2010.10.26. 18:04

Na akkor ugylatszik a neni megoldva, de van itt ez a masik dolog ami fellelheto a neten!

Ezen a kepen, ami elvileg 1940, 41 ben keszult South Fork Bridge aradas utan, azthiszen az ujra megnyitasi/atadasi unnepsegen!
A ficko jobb sarokban, szelso sor 3. figura napszemcsiben! Kicsit erdeges, mar csak ha a ruhazatat nezzuk, meg napszemcsi, es ha a kezeben megnezzuk mintha, modernebb fotokamera lenne!
Elvileg a kepet tobb eredetisegvizsgalatnak vetettek ala, de nincs semmi trukk rajta!
Nem tom, velemenyek, esetleg tud valaki pontosabb infot rola?
Csatolmányok
Time Travel Photo.jpg
Time Travel Photo.jpg (121.13 KiB) Megtekintve 6139 alkalommal.
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

2008.09.15. 14:47

Szerző: Toma » 2010.10.26. 21:05

Az én szememnek gyanúsak a fickó méretbeli arányai a mellette állókhoz képest.
Vagy marhára nagydarab volt???

Csak nekem tűnik így???
Szerintem kamu.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.26. 22:06

nekem is úgy tűnik. ha ez a fickó tényleg ilyen nagydarab, akkor gödörben kell hogy álljon. persze az is lehet, hogy nagyon rövid lábai vannak. az ahogy a füle árnyékot vet az arcára az is gyanús kicsit, ha megnézzük a többi embert, mert nekem úgy tűnik, mind egy irányba néznek. de az is lehet, hogy aránytalanul nagy lapát füle van :lol: mindegy, ehhez én nem értek, elemezgesse az, akinek elég gyakorlott szeme van az ilyesmihez.

mindazonáltal érdekes kép, de nem vonnék le belőle messzemenő következtetéseket. olyan napszemüveget szerintem használhattak már akkor a hegymászók. a pulcsiján sincs min nagyon fennakadni. és ha kinagyítod a képet, látható, hogy nem is olyan modern az a fényképező.
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2010.10.27. 08:19

Sziasztok! Nekem ez jött le.:
Szerintem a fickó egyszerűen vak, ezért visel sötét szemüvet. Oldalárnyékolással, mivel a szeme fényérzékeny lehet.
Nem követi a többiek tekintetét, maga elé mered. Az arckifejezése alapján inkább a fülére hagyatkozik, hallgatózik.
Még a hajviselete, öltözéke is erre utal, eléggé összeszedett. Nem visel nyakkendőt, mert sem kiválasztani,
sem megkötni nem képes. A frizuránál hiányzik az az éles választék, ami a korra annyira jellemző volt.
Nyilván tükröt sem használ, és a borotválkozásnál is mások segítségére szorul. Valószínű az a magas,
kalapos és szemüveges a kisérője, mert ő sem adja át magát teljes egészében a látványnak.
no avatar
User

Üvegszem

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: Üvegszem » 2010.10.27. 09:05

Üdv.
De ha meg vak,akkor mit keres nála a fényképezőgép? :-D
Cipőt,nyakkendőt stb kötni szerintem a vakok még ügyesebben is tudhatnak mint mi "látók" viszont fényképezni erős a gyanúm hogy nemigen:-)
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2010.10.27. 09:46

Nem tudom… Nálam mindenesetre ez állt össze… Passz.
Na és a fényképezőgép… Biztos, hogy az?... Mi a márkája?
Lehet az persely, vagy pénzgyűjtő dobozka is. Megszokott látvány a vakok kezében,
és talán ezért is szorítja úgy magához.
Nekem valahogy semmi képpen nem sikerült az alieneket, időutazókat a képbe hozni.
De azért csak nyugodtan kutakodjatok tovább . . .
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.10.27. 11:10

gondoltam megkeresem a fényképezőt, de ezt találtam közben:
http://forgetomori.com/2010/fortean/tim ... eum-photo/
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

2010.06.02. 15:15

Szerző: Tothumn » 2010.11.25. 22:30

Kép

Nem ez ugyan rá a legjobb topik dehát ezek legalább olyanok mint Romek munkái ,azokat meg bátran lehet csúcsthechnikának nevezni :mrgreen:

Kép
ElőzőKövetkező