Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

Álmok

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

alfaetomega

Re: Álmok

Szerző: alfaetomega » 2011.09.30. 17:03

Darci írta:" ... amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe. "

Ne áltassuk már magunkat ilyen "tündöklő" hülyeséggel!
Ha nem tévedek, az emberiség történelmében volt már néhány "tündöklő forradalom",
ennek ellenére most éppen itt tartunk, ahol. ... :?
no avatar
User

Katvi

Szerző: Katvi » 2012.04.04. 08:57

Én a héten megálmodtam, hogy 6:42-kor fogok felkelni.
S mikor reggel kikeltem az ágyból 6:42-t mutatott az óra! :D
A párom most arra kért, hogy álmodjam meg akkor a nyerő lottószámokat is! :lol:
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2012.04.11. 18:09

Szerintem Katvi nem megálmodtad, hogy 6:42-kor fogsz felkellni, hanem álmodtál egy időpontot, azt kismilliószor elmondtad magadnak és a biloógiai órád így állítottad be.
no avatar
User

Katvi

Szerző: Katvi » 2012.04.12. 11:20

pmarci1 írta:Szerintem Katvi nem megálmodtad, hogy 6:42-kor fogsz felkellni, hanem álmodtál egy időpontot, azt kismilliószor elmondtad magadnak és a biloógiai órád így állítottad be.

Làtom nem igen hiszel az àlmokban.
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2012.07.22. 18:44

Tegnap ejjel kulonos almom volt..

Nem volt hosszu,legalabbis amire emlekszem, de viszont nagyon elthu, bar elegge kevert dolgok voltak benne..

Szoval London Olimpia, valami helikopterbol jelentettek (amit almomban a TV-ben neztem), hogy valami kiemelkedett a vizbol a stadion kozeleben, es valami raketat inditott el, a poen, hogy nem a stadiont robantotta fel, hanem a parlamantet!
A magyar parlament, hogy hogy kerult oda gozom nincs :D De a lenyeg, hogy kiderult, hogy valami tengeralatjaro volt, de nem sikerult azonositan, hogy melyik orszage volt...
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
no avatar
User

frecza

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2013.02.22. 18:36

Szerző: frecza » 2013.02.22. 19:11

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon! Vagyis teljesen nem mert sok éve írtam ide pár hozzászolást akkor arról írtam, hogy megéreztem, hogy a barátnőm megcsal. De ez már sok éve volt és nem voltam igazán aktív csak passzív tagja a fórumnak. De most történtek velem megint érdekes dolgok és csak ezt az egy helyet tudom ahol ezeket nyíltan elmondhatom.

Olvasgattam az álmaitokat, és elég érdekesek. Nekem is volt két elég meghökkentő álmom nem is olyan rég. A helyzet az, hogy a jövőmet álmodtam meg kétszer is. Ráadásul felismertem egy helyzetet amit már egyszer megálmodtam. Tehát összesen három álmom van de van közöttük különbség. Remélem, hogy tudtok segíteni abban, hogy miért és hogyan lehet ez, és ezek a dolgok később felvetnek elég sok érdekes kérdést. Először is felsorolnám az álmokat!

1. álom: Egy képet álmodtam csak. Egy intézményben voltam és emberek vettek körül. Egy személyre különösen emlékszem, mert volt egy seb a fején. Mikor felkeltem alig kaptam levegőt, a szívem nagyon vert és emlékszem körül is néztem a szobámban, hogy jó helyen vagyok-e. De megnyugodtam, hogy ez csak egy álom volt. A dolog azért is érdekes, mert nem rémálom volt és mégis nagyon megijedtem. Rá kb. két hónapra mondanom sem kell, hogy abban az intézményben voltam és a személyt is felismertem akir emlékeztem az álmomból.

2. álom: Azt álmodtam, hogy valahol kint vagyok. A helyet nem tudtam beazonosítani, de egy személyt igen akinek egy zöld dobókocka állt ki a szemöldökéből. Felkeltem, megint nem kaptam levegőt, megint vert a szivem és megint azt gondoltam, hogy lehetnek ilyen abszurd álmaim. Egy dobókocka nem áll ki csak úgy valakinek a szemöldökéből. Rá három napra vonattal utaztam, több helyen is átszálltam és odamentem az egyik fiatalhoz, hogy kérdezzek tőle az átszállásról. Mivel én a jobb oldaláról közelítettem meg őt először nem vettem észre amit észre vettem később amikor felém fordult. Igen nem kell mondanom, hogy egy piercing volt neki átlőve a szemöldökén és a piercing végein két zöld dobókocka volt. Nem tetoválás vagy ilyesmi, hanem két rendes méretű dobókocka.

3. eset: Ez is álomhoz köthető, de igazából esetnek írom. Még vagy két éve álmodtam arról, hogy egy gyorsétterem lánchoz mentem autóval ételt rendelni és emlékszem, hogy a nő elég mogorva volt. Ennél az álomnál nem emlékszem, hogy kapkodtam e levegő után mikor felébredtem de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy 2 év múlva megtörtént az eset, csak ahogy megálmodtam.

Nos az esetek annyira nem érdekesek csak az álmok és a köztük eltelt idők az érdekesek. Ugye volt 3 nap, volt 2 hónap és volt 2 év. és az utolsónál elgondolkodtam, hogy elvileg már két évre előre meg volt határozva a jövőm. Belegondoltam, hogy a jövőm meg van írva másodpercről másodpercre. Akkor végülis én irányítom a saját sorsomat? Az egész életnek mi értelme van ha megvan minden írva előre? Annyit még hozzátennék, hogy hosszas gondolkodás után kizártam minden eshetőséget azzal kapcsolatban, hogy ezek talán csak a képzelet szüleményei, vagy kizártam az érdekes de-javu érzéseket is. És ezeket az álmokat az különböztette meg a "normális" álmoktól, hogy amikor felkeltem vert a szivem, alig kaptam levegőt és teljesen valóságosnak éltem meg az álmokat, mintha ott lettem volna teljes egészemben.

Véleményék?
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2013.02.22. 23:23

Frecza, szerintem az életünk minden másodperce nincs előre megírva.
Csupán néhány fontos esemény van előre "megírva". Ezeket semmilyen módon nem kerülhetjük el, meg kell tapasztalnunk.
Van szabad akaratunk, de ami nincs benne a "pakliban", az sohasem történik meg velünk, vagy sohasem lesz a miénk ebben az életben. Persze egy másikban lehet, hogy igen.

Nekem még nem voltak jövőbelátó álmaim. Visszatérőek voltak, ugyanaz a helyszín, ugyanazok az események, stb..
Török Zsolt
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2013.04.10. 17:21

Sziasztok!

Nekem nem teljesen állandó de sokszorosan előfordúló világvége ámaim voltak/ vannak. Pl. Tegnap este álmodtam valami ijesztőt amire fel is ébredtem. Valami hatalmas nagy földrengés volt amit szinte mindenhol lehetett érezni. Sokan meghaltak. Lehetett látni ahogy a láva hömpölyög az utakon stb. Igazából nem volt valósághű de az érzés hogy meg fogok halni és hogy reménytelen bármit is csinálok az még kb. felkelés után egy órával is erős volt. Kicsit figyelmeztető jellegű volt az álom legalább is én így éreztem.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2013.12.02. 04:18

Szia frecza!

Én is álmodtam már meg a jövőt és szerintem nem az életünk van megírva előre, hanem a világ nem lineáris.
Vagyis emberként haladunk előre egy vonalban az időben, de valójában nem létezik idő. Egyszerre van minden. A jövő már megtörtént és a múlt megismételheti önmagát.
Minden csak nézőpont kérdése.

De ha belenéztél a jövőbe, akkor változtathatsz is a cselekedeteiden, hogy ne következzen be az adott dolog.

Emberként be vagyunk zárva ide, de szabad lélekként bármerre mehetünk. Így láthatjuk a múltat, a jelent, a jövőt és a mindent.
Persze nem tudom, hogy működik a világ, de saját élményeimből ezt vontam le.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

2013.01.19. 21:59

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.01.01. 01:29

Tisztelt Fórumozók!

Boldog, s új évet kívánok, mindenkinek.

Az Álom, s az agytevékenység kutatásában, mit lehetne Laikusként mondani ujjat?
Szerintem lehetséges az álmok, gondolatfoszlányok átvitele kézfogás segítségével.
Érdekelne a többiek véleménye is a témában.

Üdv.: BB
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2014.01.01. 11:40

Kedves Bőkény Neked is BÚÉK!

Nos az álom még erősen ingoványos kutatási talaj, sok a mese és feltételezés.
Abban az esetben lehetséges szerintem álmok, hangulatok, átvitele kézfogással, ha valakit nagyon megrendített az éjszakai álma, és még napközben is annak hatása alatt áll az illető. De ez csupán csak lelkiállapot átvitel, nem képek közlése.
Szerencsére agyunknak azon része ami az álmokért felelős, hamar felejt, vagy legalábbis mélyen elraktározza éber tudatunktól az éjszakai rémeket. Kérdés mi a helyzet azokkal az "álmokkal" amik akár évtizedekig is megmaradnak, oly mélyen megrendítették az álmodót. Véleményem szerint ezek nem csupán álmok, hanem valamiféle más létsíkok betörése tehetetlen alvó elménkbe, lelkünkbe, kihasználva annak átmeneti védtelenségét. Ezért is jó megtanulni az irányított álmodást, ami mint sokan tudják lehet nagyon építő jellegű is az ember életének kimenetelére.
Nekem megjelent álmomban a párom halott alakja, poltergeist jelenségekkel együtt még szegény halála előtt hónapokkal. Akkor már tudtam nincs remény, megnyíltnak a másvilág kapui számára....sőt "érdekesség" még az is hogy ettől az álmomtól kezdődően minden ellene játszott, egyszer a járdára felhajtott egy vadbarom autós, és ha nem rántom el a párom eltaposta volna azon nyomban. Tehát ha valakinek lejár az ideje, csak hetek kérdése hogy mikor távozik, hogy mi módon az teljesen mindegy a "halálnak", meg fog történni.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2014.01.02. 14:08

Ma reggel életemben először tapasztaltam, hogy egy álomban tapasztalt jelenség a felébredés után (ideiglenesen) realizálódik.
Röviden: Azt álmodtam, hogy a bal alsó 3-as fogam rettentően fáj. Mikor felébredtem, ugyanúgy fájt az a fog, de percek alatt elmúlt, vagyis ahogy egyre éberebb lettem, úgy múlt el az álom által indukált "fantomfájdalom".
Török Zsolt
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2014.01.02. 14:19

Így már én is jártam többször is. Míg nem rájöttem hogy erősen összeharapom a fogaimat álmomban néha, és ébredés után lassan elmúlt, ahogy megszűnt a harapás. Persze lehet álom is ilyen erősen befolyásoló tényező.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

2014.10.31. 23:04

Szerző: Alkotó » 2014.11.04. 09:43

" Véleményem szerint ezek nem csupán álmok, hanem valamiféle más létsíkok betörése tehetetlen alvó elménkbe, lelkünkbe, kihasználva annak átmeneti védtelenségét. "

Egyes álmok esetében ez pontosan így van.
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

Szerző: Alkotó » 2014.11.21. 14:27

A gyermekkoromat ijesztő rémálmok jellemezték. Nem arról van szó, hogy néha hülyeséget álmodtam, ahogyan minden gyerek szokott. Hanem mindegy egyes éjszaka rémálmok kínoztak. Valami " dili doki " biztosan tudott volna segíteni rajtam, de akkoriban még annyira rémült voltam, hogy nem tudtam róla beszélni. Nem kiabáltam vagy sikítoztam álmomban így aztán senki nem tudott róla.
Az álmok nem voltak valami változatosak. Mindössze 3 rémtörténet váltotta egymást meghatározatlan időközönként, egészen a húszas éveim közepéig. Azóta csak néhány alkalommal tértek vissza. Leírom most nektek a számomra legfélelmetesebbet, hátha valami álom fejtő tud róla mondani valamit.
FIGYELEM: A KÖVETKEZŐ SOROKAT GYENGE IDEGZETŰEKNEK NEM AJÁNLOM!
A történet egy mezőn indul. Mintha csata téren lennék, de nincsenek fegyverek vagy katonák. Igazából rajtam kívül más élő embert nem is látok sehol. Egy nagy kő mellett próbálok elbújni. Távolból jövő kiáltást hallok, valami olyasmit, hogy " vigyázz zuhan" de nem értem tisztán. Derékban szét szakadt emberi testek és letépett végtagok zuhannak az égből, mintha csak ágyúból lőnék ki őket. Ameddig csak el látok mindent beterítenek. Egyre erősödik bennem a félelem. Úgy döntök, hogy vissza indulok a faluba, és a következő pillanatban már ott is vagyok. Ott már nem vagyok egyedül. Egy lánnyal kapaszkodunk egymásba. Mind ketten 17 évesek vagyunk és hosszú fehér hálóinget viselünk. / az egyik nénikémre ismerek rá az álmon kívüli igazi életemből/. Rettegés lesz úrrá rajtunk. Egyre beljebb sétálunk a faluba, de házak helyett hatalmas hangárok sorakoznak egymás után, mindkét oldalon. A hangárok tele vannak fém asztalokon fekvő hullákkal. Néhány fehér köpenyes ember éppen boncoljak őket. Mindent átjár a rothadó büdös holttestek bűze. Egyre jobban eluralkodik rajtunk a pánik, aztán, hirtelen felébredek.
Hozzá tenném, hogy ezek az álmok egészen kicsi gyerek koromban kezdődtek és csak 15 évesen láttam először hallottat.
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

Szerző: Imperátor » 2014.11.23. 23:48

Szerintem ez egy szellem műve!
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

Szerző: Alkotó » 2014.11.24. 12:46

Igen, szerintem is.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2014.11.29. 01:38

Nemrég volt egy olyan álmom, hogy valamiféle rendőr/titkosrendőr újonc vagyok.
A feladatunk a rossz idegenek kiszűrése és elfogása volt.
Ezek az idegenek emberi alakban jártak köztük, de valójában a szürkék (vagy azok egy változata) voltak.

Az egyiket sikerült elkapnom, letartóztatnom.
Egy nagy eseményen voltam, ahol sztárok is voltak és a tömeget figyeltem és amolyan ösztönösen felfigyeltem valakire a tömegben.
Végül úgy bukott le, hogy egy olyan ember alakját vette föl a tömegből, akit nemrég láttam másfele és tudtam, hogy az az imposztor akit éppen figyelek.

Elkezdtem üldözni és ki akart jutni az épületből, ekkor láthatatlanná vált.
Ez csak elme trükk volt, tehát nem lett valójában láthatatlan csak az érzékeimet csapta be.

Szerencsére egy szűk előtérbe voltunk ezért hadonásztam minden fele, hogy hátha el tudom kapni.
Ekkor sikerült megragadnom az egyik karját és földre vittem és megbilincseltem.
Ekkor párszor felvillant az alakja, áttetszően megjelent és láttam a valódi formáját.
Eddigre megérkezett az erősítés is és elvitték.

Aztán jött egy olyan jelenet, hogy egy kisebb konténer szerű tárolót tolok éppen befele valami kerítéssel elzárt tábor kapuján (tisztára koncentrációs tábor jellege volt).
A tároló tele volt ezeknek a lényeknek a csontjaival.
Az elfogott lények megsemmisítésre kerültek, el lettek égetve.
Némely csontok még izzottak.

Aztán észrevettem, hogy a konténerben pár darab éppen maradt "tojás" volt.
Ekkor bepánikoltunk, siettünk gyorsan betolni, hogy még időben megsemmisíthessék őket, mert abból "kikelhetnek, vagy kifejlődhetnek vagy mi". Mert, ha abból kijutnak szinte azonnal erejük teljébe kerülnek és meg tudnak szökni.

A végén meg össze futottam megint eggyel, le akartam tartóztatni, de végül összehaverkodtunk, kiderült, hogy nem is annyira ők a rosszfiúk.
Beszélgettünk, kérdeztem, hogy mi a véleménye a sci-fi filmjeinkről meg az X-aktákról, meg hasonlók.
Persze a válaszokra nem emlékszem sajnos.

Gabe
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2015.02.01. 15:29

Sziasztok!

Pár hónapja kezdődtek érdekes dolgok éjszaka.
Mégpedig, hogy többször felébredek éjszaka és piros fényt, vagy színt látok, amibe néha kék is vegyül folt szerűen, de amint teljesen magamhoz térek eltűnik.
Nem tudom megállapítani, hogy ténylegesen fény-e vagy csak szín (mintha színes foltok jelennének meg, a dolgok pirosra színeződnének egy bizonyos ponton ahova nézek).

Sokszor még csukott szemmel is látom és mikor kinyitom a szemem, akkor is ott van és fokozatosan elhalványulva eltűnik.

A múltkor viszont egy extra dolog is történt.
Aludtam, álmodtam, és egyszer csak egy zümmögő, zúgó hangot kezdtem el hallani.
Az álom azonnal eltűnt, sötétség lett, tudatomhoz tértem, de még mindig aludtam.
A hang előszór halk volt, majd egyre erősebb lett, amit sárgás-fehéres "fényjelenség" követett.
A "fény" a hanggal együtt erősödött és a végén egy durranással vagy csattanással ért véget és tulajdonképpen ennek a hatására ébredtem fel.

A szívem szaporán vert és a félelem hatásait éreztem a testemen, de én magam nem féltem, nem voltam megijedve.
Ez a furcsa érzés szinte mindig megjelenik, amikor felébredek és látom a színeket.
Nagyon furcsa érzés ez, hogy tudatilag nem félek, nem vagyok megijedve, de a testem az igen.

Ma éjszaka megint felébredtem. A fal felé voltam fordulva és most az egész fal vörösben úszott. A testem megint félelemérzésben volt. Gyorsan hátranéztem, nem e az ablakon világít-e be valami vörösen, de semmi.
Ezután olyan érzéseim és gondolataim voltak, szinte maguktól jöttek, mintha nem is én gondoltam, mondtam volna (valószínű valami félálom szerű állapotban voltam már), hogy valaki(k) vannak körülöttem, hogy hozzám érnek, hogy valójában nem is a szobámban vagyok, és hogy az előbb nem is néztem hátra az ablakra csak elhitették azt velem, és ezt így magamba mondtam is.
Mintha mondtam volna valakiknek, hogy tudom, hogy ott vannak és csak átvernek, valójában amit látok az csak átverés, nem otthon vagyok, tudom, hogy ott vannak.

Aztán elaludtam.

Gondoltam rá, hogy nem-e ilyen paralízis téma a dolog, de nem látok alakokat, tudok mozogni meg minden.
Arra is gondoltam, hogy nem-e valami más okozza-e, pl. vércukor szintemmel nem stimmel valami, vagy ilyesmi. Nem tudom okozhatnak-e ilyen tapasztalásokat, ha valaminek az egyensúlya felborul a szervezetben.
Mindenesetre érdekes jelenség és tapasztalás. :D

Gabe
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.02. 11:48

Cica is ott volt a szobában?
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2015.02.02. 13:41

Szia!

Nem volt ott. 2009-ben meghalt szegényem.

Gabe
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.03. 10:42

Igen, arra a gyönyörű perzsára emlékszem. De mintha azóta tettél volna fel másik cicáról is képet.
ElőzőKövetkező