Atlantisz, Parajelenségek, Pszí-erő,

Az emberiség

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Magóc

Szerző: Magóc » 2005.11.17. 18:00

Előljáróban megemlíteném, hogy ezeket a gondolatokat Szántai Lajos egy előadásának gépelt változatából vettem- hozzáfűzve, hogy a forrást nem tudom ellenőrizni. A leírtak viszont nagyon szíven érintettek. Nem mondanám, Mixi, hogy necces, ( nem is mondtam:) ) teljesen más szót használtam teljesen más értelemben:). Bocsánat, hogy félreérthető volt.
Több személy írásából is tudomást szereztem mind a szkíta-magyar népazonosságról, mind a pilisi szellemi, kúltúrális, és hitközpontról. Szándékosan nem írtam vallási-t. De ebben az előadásban az esmények, személyek, eszmék, stb., olyan jelentésrendszerben vannak társítva, ami teljesen új tudást adott. És itt nem adatok megismeréséről beszélek, hanem egy szellemi érték befogadásáról.
Most nem szeretnék idézni, de Arvisura azt mondja, a magyar ember tanító, bölcs, nem háborúzik. Szeretetre nevel. - Nem kimondottan egy népcsoport volt, hanem a Hun népek magja. A szellemi elit. Ezt eddig is tudtam, és mérhetetlen szégyenérzet fog el, ha arra gondolok, mit herdálunk el. Eddig azt mondtam volna az elmúlt 1000 évben. Ma azt mondom, az elmúlt 500-ban.
Hagyjuk magunkat megvezetni a felejtés felé, semmibe véve eleink példamutató életét. Hagyjuk magunkat szellemi roncsokká lealacsonyítani. Nincs mentség.
De visszatérek a Pilishez. Tőmondatokban az előadásból olyan dolgok, amik megérintettek.
Pilis a XV.századig sziget volt. Stratégiailag jól védett, önálló terület, ahol ilyen épületek lehettek: Királyi palota, Pálos szerzetesek temploma, rendháza, zárda,erőd, stb.
A tatárjárás is megpróbálta elsöpörni ezen értékeket, de bevehetetlennek bizonyult. Át se jutottak a Dunán.
1526-ban a török viszont már egyetlen nap alatt 26 ezer családot írtott itt ki. Hány fő is lehetett az akkor? Abban az időben nagyrészt három generáció lakott egy fedél alatt, és nem 2-3 gyereket neveltek apáink.
Dobogókő: Amikor ma Dalai Láma honunkban járt, meglátogatta. Én nem tudom elképzelni, hogy protokoláris kirándulásról lett volna szó. A láma kimondott kérése volt, hogy a FÖLD SZÍVÉT megtekintse. Mert Dobogókő dobog, a Föld él, mert még dobog a szíve.
És itt kelültem először padlóla: Mitől dobog?
Özséb, a Pálos szerzetesrend alapítója, elindul hetedmagával, mint a mesékben, hogy meglelje a titkot. Persze ő tudja, mit keres,... AZ ELSÖ KIRÁLYT KERESI.
SZKITOSZT: Akiről népe nevét kapta. A Szittya mindenit.
És megtalálja. a Szkítát. Az első királyt. nyitott kőkoporsóban. Mumifikálatlanul. épségben. halva. Ez a király valamit tud. Valószínűleg feltámadni.
És rendkívül meglepő. A Pálosok, miután Özséb megalakítja a rendet, egy dolgot felejtenek el építeni. Temetőt. Szántai leír egy halálozási szertartást, amit minden szerzetes betart. Egyfajta révületben, de mindenképp ébren, nyitott szemmel mennek át a másvilágra. Testük itt a Földön nem rohad el. No ezt akarták az egyiptomiak utánozni. De csak balzsamozással sikerült. A lényeget nem ismerték. Az ittmaradt a Pilisben.
Özséb itt lelt rá újólag. Beavatottként.
És a pálosok őrizték a titkot, ami előlünk még egy kis ideig rejtve van. Őrzik ma is tetszhalott állapotban, mélyen a hegy belsejében.
Még egy dolog, amire eddig nem figyeltem fel.
A Szent- Korona.
Ciklikusan él. Kb. ötszáz évenként lezárul, illetve kezdődik egy új ciklus.
Ezeket Szántai következőkkel fémjelzi:
1. ciklus. Attila koronázása.
2. ciklus: I: István - Első hivatalosan, koronázási ceremónja szerint koronázott kirlyunk
3. ciklus: Mátyás - Ő az utolsó ilyen magyar király.
4. ciklus : 2000. év - A Sze nt -Korona immár a teljes nemzetnek visszaszolgáltatva ismét szerepet kér a magyarok történelmében.

A felvonás megkezdődött- A játék olyan, mint a Jumanji - VÉGIG KELL JÁTSZANI.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.17. 18:23

Voltam bobogókőn, körbe is jártuk, összesen kb 40 kilométert járkálunk ide-oda, egyszer majdnem meg is haltunk a vadálló köveken :D

Gyönyörű hely, bár rengeteg, számomra érthetetlen okból telepített (olykor elekromos) kerítés van arrafele. Mindenféle bogyókat kellet szednünk mert kevés ételt vittünk és egy brutálisan nagy pók megcsipett :D

A dobogokónél azonban szerintem sokkal érdekesebb (és dobogóbb) a Thilling sziklák nevezetü rész. Az mély hatást tett rám, fényképeim is vannak. Igazán közel éreztem magam a természethez, és pont azon filóztam hogy bárhova teszem a lábam, ott milyen híres történelmi alakok járhattak párszáz éve...

Mindenesetre dobogókő és környéke nem egy szokványos hely...
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.18. 06:37

Vannak tudósok, akik az első vonalban harcolnak a finnugoristák ellen -ők is mondják: történelmünkért folytatott harc van. Például ott van Bakay professzor, kizárólag tényanyagra támaszkodik, ezért a finnugoristák szekálásának bombái úgy vágódnak le róla, mint a betonfalról. Ők mindennek mondhatók, csak nem igazodónak. Sajnos ma nem elég a székely embertől hallani, hogy 'hunok vagyunk instállom', ezt bizonyítani is kell. Ilyen világot élünk.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.18. 10:28

tegyük azt mint a románok, :)
mert ők azt csinálták hogy római szobrokat elástak és pár év műlva kiásták őket és világgá hírdettk h ők bezony római leszármazottak. A gond hogy az aukciós ház pecsétje a szobrok talpazatán ott maradt :D:D:D

Különden szeretném tudni mért akarnak belőlünk ennyire halásnyépet csinálni... vagy manapság ciki ha van bennünk egy kis arab?

ÉS hogy mért utálnak minket? mert a szláv képeké volt keleteurópa mindenkinek volt egy szelet, mi meg könnyedén "beültünk a torta közepére"
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.11.27. 10:08

ÉS hogy mért utálnak minket? mert a szláv képeké volt keleteurópa mindenkinek volt egy szelet, mi meg könnyedén "beültünk a torta közepére"

Ez így azért nem igaz.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.27. 11:20

Nos, "szláv" népek nem léteztek....

A szláv egy mesterséges nyelv az ortodox hit terjesztésére. Egy lebutított nyelv.

A szó eredetileg "szkláv" volt, ami szolgát jelent. A szolganépek nagyon sokfélék voltak - kulturálisan és esetleg nyelvileg is. Esetleg. Aztán a vallás a maga kreálta egyházi nyelvével terjeszkedett, a szolganépek, a "szklávok" között, akik elkezdték ezt a nyelvet beszélni.

Nem furcsa? A "szláv" népek között az ortodox vallás a döntő. Kivéve a lengyeleket, mert ők katolikusak. Megmaradtak.

A nyelvi átadás iránya éppenséggel fordított volt. A magyarból ment át a "szlávba". Mi már ezerévekkel ezelőtt is magyarul beszéltünk, amikor a szláv nyelvet még ki sem találták. Meg a latint sem, meg a görögöt sem. stb. stb.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.11.27. 11:35

Nem akarnám azt írni, hogy a szláv népekről mit gondolok, mert erősen elmenne a fórum faji irányba.

De Laci hozzászólása sejtet ezt-azt, a véleményemmel is nagyjából megegyezik.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.27. 15:35

hát iogen a szláv népek... nekem tünik úgy hogy a szláv törtnelem s "kultura" kreált.. de ez kb mikor lehetett? 2000éve? 1500éve?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.27. 18:57

Cyrill és Method tevékenysége idején. Nagyjából ők kreálták a szláv nyelvet.
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.27. 19:25

rtem, és mi alapján kreálták? eleve eredetileg a szlávosított népek mifélék voltak?
no avatar
User

angyalka

Szerző: angyalka » 2005.11.27. 21:43

Erről az egészről én is szívesen hallanák bővebben is.
Ha valaki tudja, akkor írja le röviden, hogy miről is van szó.
Előre is köszönöm!
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.28. 06:42

Jaja, sclavus latinul egyenlő a magyar szolgával. A törénelem nélküli népek, így a tótok is az előbbiekben említett hittérítőket tekintik népük ősatyjának. Őket nem zavarják a tények, el is könyvelték őket tótnak. Ha ezelőtt nemigen volt vmiféle szláv nyelv -erről nem tudok- akkor 'történelmük' csak évszázadokban mérhető.

Az egészben az a szép, hogy az alig több mint egy évzrede kreált cirill betűkből próbálják levezetni a rovásunkat.....
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.28. 13:22

Igen. Ha jól tudom, 1300-1500 évről lehet maximum szó. A hittérítők vitték a nyelvet és az írást. Ez előtt a kor előtt nem is létezett még a kifejezés sem, hogy "szclav". Névváltozak :"blasz". Főleg a bányáknál dolgoztak.

Dr. Barabási László részletesen leírja ezt könyvében a "Hol vagytok Székelyek?" - ben Fríg Kiadó. Megrendelhető. 397. oldal.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.28. 15:42

röviden összefoglalva: barbár barlang és borkorlakó kőkori szinten élő népek voltak mindig valakinek az elnyomása alatt és kreáltak nekik egy "kulturát"

1 kérdés maradt, a románok igazából kitől származnak?
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.11.28. 19:30

Gagxy írta:1 kérdés maradt, a románok igazából kitől származnak?

A románok oláhok. A valóstörténelem listán volt róluk tavaly egy tanulmány, az elég jól összefoglalja a dolgokat, mindenféle érzelem vagy utalás nélkül. Azt hiszem, valahova le is mentettem.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.28. 19:33

A románok az főseregtől leszakadt és letelepedett római katonáktól és a helyi lakosságtól származnak. A római katonák elég változatos kultúrát jelentettek, ez meg is látszik az "eredményen". Emellett létezik a Dák-trák-román kultúrális levezetés is, de ezt semmivel sem lehet magyarázni - pláne régészetileg -, miért hívják magukat "román"-nak (és miért nem tráknak)és azt sem, hogy a nyelvük miért újlatin. Az én véleményem szerint is: a letelepedett római katonák által kialakult népesség. Akik aztán módszeres magyarirtással és a fogamzásgátló tabletta betiltása révén (Causcescu korszak) meg "némi" francia, vatikáni(!), és nyugati segítséggel eljutottak mára oda, ahol most vannak. (Egyébként római légiók Kínában is letelepedtek, miután a Pártusok szétverték őket, hazafelé nem mertek jönni, hát továbbmentek...)
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.11.28. 20:02

nyelvük miért újlatin

A Da mindent megmagyaráz, régi latin szó...
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.29. 06:36

Már ne haragudj Aranyaci, de a római manipulusok és a pásztorbot között azért van különbség. Egyáltalán nem tudok egyetérteni véleményeddel, miszerint letelepedett római katonák lennének. Trajánusz telepített le Erdélyben, mégpedig vegyes nemzetiségű kereskedőket, de ehhez semmi közük a balkáni hegyipásztoroknak. Az oláj és az olasz között nagy hasonlóság fedezhető fel, valszeg sok közük van Itáliához, de legközelebbi rokonaik az albánok.
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.29. 06:38

viszont a Vatikáni 'segítségre' kíváncsi vok
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.29. 13:18

Kedves Mixi!

A római katonák max pár ezren lehettek, akiknek visszavonulási útját elvágták a hunok. Bújkáltak a hegyekben, aztán beházasodtak, ahova tudtak.

Vatikáni sekírtség? Pl. A Római pápa a mai napig nem hajlandó magyar anyanylevű püspököt kinevezni sem székelyföldre sem csángófölde. A felvidékre még püspököt sem nevezett ki a magyar lakta vidékre, nemhogy magyar anyanyelvűt....

A másik topicba leírt császári hadak által végzett székelyföldi és felvidéki magyarirtásokat Vatikáni jóváhagyással végezték....

A trianoni határok - furcsa módon- azonosak a római egyház közel 2000 éves provinciális határaival.

A vatikán igen fontos szerepet játszik a magyar történelem meghamisításában és meghamisíttatásában. pl. mohácsi csata. Hol volt a mohácsi csata? hol vannak a tízezerszám elesett honfitársaink???.... Segítek. Sehol. Nem volt mohácsi csata. Látjátok. Ennyire vernek át "csak" bennünket. stb. stb.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.29. 15:21

eggy a gond ezeket annyira beleverték az emberekbe hogy minket néznek hülyénak ha megemlítjük
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2005.11.30. 06:58

A Királygyilkosságokban Titokfejtő Grandpierre nagyon szépen leírja a mohácsi huzavonát, h tudniillik hol és mibe halt bele a király. Ettől függetlenül azzal az állításoddal, miszerint nem volt csata, nem tudok mit kezdeni. Ez nagon súlyos kijelentés, fejtsd ki bővebben.
ElőzőKövetkező