A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

A rózsadombi paktum

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.07.18. 22:30

egy vér nélküli forradalom jó lenne, de nem hiszem hogy a mostani politikai elit harc nlküllemondana a hatalomról
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2006.07.18. 23:02

De amíg az emberek nagy többsége téveszmékben él, nem lehet semmit sem tenni. A legtöbb embernek az a problémája , hogy mit fog holnap enni.
- Döntsük meg a hatalmat?
- De utána mi lesz? Ez sem olyan egyszerű dolog.
Nem azt mondom , hogy ez jó maradjon.
Nálam már régen kihúzta az összes államvezetés az elmúlt sok évben a gyufát!
- Most akkor gyújtsam fel őket? :)
És most jön be a népi mondás:
- Sok lúd, disznót győz !
Sajnos
:(
Az a baj. Ha haverokkal, ismerősökkel beszélgetek ilyen témákról, mint itt a fórumban, csak pislognak, mint bab a fazékban.
- Hú tényleg igazad lehet - de már abban a pillanatban a másik fülén ki is ment az infó!
:twisted: :twisted: :twisted:
Na most megint felbosszantottam magam!
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.07.19. 06:41

Nem szabad. Én számomra egyetlen megoldást tudok. A menekülés....
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.07.19. 17:57

én inkább harcolnék mint menekülnék...
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

Szerző: sheriff » 2006.07.19. 18:33

Hát ha egyszer itt háború lesz, én leszek az első aki elmegy partizánnak.
:lol:
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

CSAK EGY KIÚT VAN!!!

Szerző: Imperátor » 2006.07.19. 19:13

:evil: Oroszország egyik titkos szándéka az hogy összeomoljon az EU és ezzel növelhesse világpolitikai befolyását és hogy megpróbálja megint uralma alá állítani a kelet európai országokat nem zárom ki a fegyveres beavatkozást sem.

Tudom hogy ez így kicsit meghökkentönek hangzik bár ezen a web lapon minden az.
A :evil: szovjetúnió bukásával és a keleti komunista blok megszünése után Magyarország volt legfejlettebb gazdaságilag és sajnos itt volt a leggyengébb a komunisták elleni társadalmi összefogás aminek a következtében itt nem volt forradalom mint például a balti országok ahol még az oroszokkal is összecsaptak és GYŐZTEK, vagy például Lengyelország, Csehszlováki és Románia.

Mivel a három balti országban Lettország, Litvánia és az Észteknél teljesen vagy elhanyagolhatóvá vált az orosz befolyás, és növekedett a nemzeti öntudatuk és persze sokat fejlődött a demokrácia terén is.
Ma ez a három ország Kína után közvetlenül leggyorsabban fejlődő országok közé tartoznak.

Sajnos mivel Magyarországon orosz fennhatósággal ment végbe a rendszer váltás (1993 tavaszán hagyta el az országunkat a :evil: vörös hadsereg) nem tudott erősödni a társadalmi összefogás és a nemzeti öntudat így sajnos a volt komunistákból kiépült új cionista diktatúra teljesen vagy majdnem uralma alá tudja hajtani a MAGYARNEMZETET és így sajnos a gazdaságot és társadalmat nyomorba döntik aminek következtében az egész EU-ra hatással lessz és felbomlik az EU.

NEMZETI DAL

TALPRA MAGYAR, HÍ A HAZA!
ITT AZ IDŐ, MOST VAGY SOHA!
RABOK LEGYÜNK, VAGY SZABADOK?
EZ A KÉRDÉS, VÁLASSZATOK!
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
ESKÜSZÜNK, HOGY RABOK TOVÁBB
NEM LESZÜNK!

RABOK VOLTUNK MOSTANÁIG,
KÁRHOZOTTAK ŐSAPÁINK,
KIK SZABADON ÉLTEK-HALTAK,
SZOLGAFÖLDBEN NEM NYUGHATNAK.
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
NEM LESZÜNK!

SEHONNAI BITANG EMBER,
KI MOST, HA KELL, HALNI NEM MER,
KINEK DRÁGÁBB RONGY ÉLETE,
MINT A HAZA BECSÜLETE.
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
NEM LESZÜNK!

FÉNYESEBB A LÁNCNÁL A KARD,
JOBBAN ÉKESÍTI A KART,
ÉS MI MÉGIS LÁNCOT HORDTUNK!
IDE VELED, RÉGI KARDUNK!
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
NEM LESZÜNK!

A MAGYAR NÉV MEGINT SZÉP LESSZ,
MÉLTÓ RÉGI NAGY HÍRÉHEZ;
MIT RÁKENTEK A SZÁZADOK,
LEMOSSUK A GYALÁZATOT!
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
NEM LESZÜNK!

HOL SÍRJAINK DOMBORULNAK,
UNOKÁINK LEBORULNAK,
ÉS ÁLDÓ IMÁDSÁG MELLETT
MONDJÁK EL SZENTNEVEINKET.
A MAGYAROK ISTENÉRE
ESKÜSZÜNK,
NEM LESZÜNK!
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

Szerző: sheriff » 2006.07.19. 19:38

Ez így van.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.07.19. 20:48

Félreértetted. Én úgy gondoltam, hogy mihelyt lehet menkülök innen, minél messzebre.
Ha háború van, akkor meg már mindegy, úgyhogy ha kirobban, akkor harcoljunk.

Mondjuk könnyű azt mondani.
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

Szerző: Imperátor » 2006.07.26. 21:00

Fell kellene :twisted: robbantani az mszp-t és az szdsz-t amikor mindegyikük együtt van, tudom ajánlani a házi gyártmányú bombákat nem csoda hogy a terroristák(az arabok szemében szabadság harcosok) is kedvelik ezt a módszert!!!
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.02. 14:47

Még sosem írtam egyik fórumon sem, nem mintha nem lenne véleményem,... sőt!
Ahogy olvastam a magyarsággal kapcsolatos hozzászólásokat és történelmi hivatkozásokat, végig az zakatolt bennem MIÉRT ez a féktelen gyűlölet - még itt a fórumon is - , mégha igazatok is van? - Lehet, hogy én vagyok már túl öreg és súlyosbító tényezőként még nő is(47)? A Nagyapám egy egyszerű parasztEMBER volt, ám sosem engedte, hogy bárkire megjegyzést tegyünk mert Schultz, sváb, szlovák, Gazsi, sokác... - azt mondta, nem tudhatjuk, hogy szomorú sorsa miért vetette ide. No, meg békétlenséggel nem megyünk semmire; meg kell tanulnunk együttműködni, békében élni. - Természetesen nem mindig sikerült...
Ám, mi magyarok sem férünk meg egymással, MIÉRT?
Mikor foglalkozunk már azzal ami bennünket MAGYAROKAT összeköt, s nem azzal ami szétválaszt?
Milyen példát adunk/adtok a következő generációnak?
A történelmi tragédiáink nem inkább higgadt bölcsességre intenének a kiút keresést illetően? :?:
Nem elég csak a hibákat, a bajokat felsorolni, egymás képébe vágni: higgadtan, bölcsen össze kell fogni - nem azzal, ki magyarabb a magyarnál! - keresni kell a kivezető utat; meg kell keresni az összefogásban mi a közös, a középpont (a lelkünk közepe), újra kell fogalmazni mit jelent magyarnak lenni most, ennyi árulás, ocsmányság után!
Talán első nekifutásra ennyi. Kíváncsi vagyok reagál-e rá valaki, illetve elküldenek-e...?
Vica
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.02. 18:07

Kedves Vica!

Teljes mértékben igazad van!

Csak van egy kicsi bökkenő. A magyarságra rátelepedtek olyan haszonleső, erkölcstelen és gátlástalan elemek (ezek köre "fajilag" is jól meghatározható), akikben semmi de semmi tekintet nincs mások felé, csak a saját céljaik: a harácsolás, a hatalom. És amikor már az összes véred kiszívták, akkor nem azt mondják, hogy no, most már elég lesz, nem, hanem a bőröd is lenyúzzák, mert "még az is jó lesz valamire"...

Az összefogás meglenne, ha nem gerjesztenék központilag szándékosan az ember-ember elleni viszályt.

A magyar nép világ életében békés volt, inkább elmenekült, ha sokat bántották. Ez a végső menedékünk, most itt aláznak bennünket. Sajnos, mivel a magyarság jóhiszemű, ezért elhiszi másoknak amit mondanak, mert alapvetően őszinte ember, és azt gondolja mindenki az. Hát nem úgy fest!...

Tény, a higgadtság olykor elvész. De hát ezen kívül már semmi sem maradt nekünk.

Az ország helyzetét másodpercek alatt helyre lehetne tenni. Vissza kellene adni a tolvajoknak azt, amit elloptak. És ennyi.

Érdekes módon, az én (és a hasonló helyzetűek) adóját emelik, nem azoknak néznek utána, akik minimálbéről építettek maguknak sok tízmilliós házakat, stb.

Majd éppen a nővérek, a mentősök, a tanárok, a nővérek, a vasutasok, stb. miatt ment tönkre az ország????

Igen. Össze kellene fogni, és elzavarni ezt a rajtunk élősködő söpredéket, jó messze, ahogy Mátyás király is megtette. De "meghalt Mátyás, oda az igazság"...

A saját történelmünket meghamisítják és azt taníttatják velünk. Lehet egy népet ennél jobban megalázni? És "magyar"-nak nevezik magukat? Ezek?...

No, látod, érzékenyen érint ez a téma. Személyesen is. Mert napról-napra ezt csinálják, csináltatják velünk. Gátlástalanul, cinikusan, aljas módon.

Meg akarják magyarázni nekem, milyen jó, hogy 1978-as szinten élhetek, vagy azon se?... Miközben....

De van megoldás: Talpra Magyar!

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.08.02. 19:46

"valaki szavazhatna már háztetőről"
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.03. 08:51

Kedves Laci!

Értem én, hogy már eleget tűrtünk, és már túlcsordult a pohár. Ezt mindannyian érzékeljük; de úgy érzem el kell jutni arra a pontra, amikor az indulatokból felgyülemlett erőt a belső átalakulássá tudjuk formálni.

Az indulat indulatot szül, a háború további háborúkat generál,... és még folytathatnám; arról nem is beszélve, mennyivel leszünk különbek az elnyomóinknál, ha ugyanazokat a módszereket alakalmazzuk?
A magyar népben mindig volt/van annyi bölcsesség, leleményesség, hogy olyan kiutat találjon ebből a kátyúból amilyet az írott történelem során senki. Lehet, én vagyok túl optimista, de egy keleti tanítás szerint a legnagyobb művészet elkerülni a háborút, nem bocsátkozni háborúba, csak azzal harcolhatsz, aki harcba száll.
Nemcsak kizárólag háborúkról szól az emberiség története; léteztek aranykorok. Mi volt a titkuk?
Tudom, ez nem ilyen egyszerű. Meg kell tudni védeni is magunkat, nem lehet csak szavakkal! Ezt elismerem.
Sajnos én megrögzött háború ellenes vagyok, ha rajtam múlna a puskákba kukoricát, az ágyúkba dinnyét töltenének... :?
Valahogy olyan érzésem van, mintha egy belső átalakulás elindult volna már az emberek lelkében a változtatást illetően. Csak a szűk baráti körömet tekintve is tapasztalom; de még itt a fórumon is nem véletlenül beszélgetünk éppen erről, épp most! Sok-sok változáspárti ember együtt-gondolkodására van szükség, hogy szabad lélekkel magyar földön MAGYAROK lehessünk!

Van még egy dolog: azt mondod, a "magyarságra rátelepedő gátlástalan elemek ...(ezek köre "fajilag" is jól meghatározható) ..., ezzel megint nem tudok vitatkozni és nem is akarok mert igaz; DE: én úgy gondolom és úgy hiszem, az ember nem véletlenül született oda ahol él! Ez azt is jelenti ott van az életfeladata, még azoknak is akik az ellentáborba tartoznak. Ez a dolog számomra itt összecseng mindazzal amit - a már említett - Nagyapámtól tanultam: megtalálni az együttélés módját úgy, hogy ne tudjanak elnyomni, kihasználni, megosztani és a túlfélnek is érdeke legyen a békés egymás mellett élés.

Nem a kifogásokat kell keresni, hogy kik és milyen eszközökkel fordulnak ellenünk, hanem nekünk, akik nem akarjuk eladni a lelkünket, csodálatos országunkat baksisért milyen alternatívánk van az összefogásra, egy merőben új nemzet tudat kialakítására és a MI országunk megteremtésére.
Saját életem keserű tapasztalatai is azt tanították meg, nem mindig helyes nekimenni az ellenfélnek; először meg kell erősödni, összegyűjteni az együtt-gondolkodókat, és lassan ahogy a víz patakpartot mossa, úgy haladni előre, hiszen a víz is lassan tör utat magának. Aztán ha elég mély és széles a meder, már elbírja a nagyobb áradást is.
Az idő nekünk dolgozik, csak arra kell ügyelni, hogy a patakban a víz egy irányba haladjon!
Hú, azt hiszem kicsit sokat "beszéltem"... bocsi :)
Évi
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.03. 15:31

Kedves Vica!

Egyetértek.

Első lépés?

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.04. 10:20

Kedves Laci!

Aranyos volt ez a visszakérdezés ... :)
Hiszen az első lépések egyike ez a Fórum, a web - oldalad, Bakos Attila féle könyvek és azok az elszórtan létező változást kívánó csoportok, baráti társaságok, családok ... - már ez csodálatos, nem szabad lebecsülni!
Látszólag "semmi" közük egymáshoz, ám mindannyian érezzük, hogy mégis valamilyen láthatatlan szál köti őket össze. Bár az is lehet, én vagyok túl naiv és eszement csodaváró ...:(
Pedig úgy tartom a csodák igenis bennünk vannak.

Első lépésként el kellene jutni odáig, hogy magyarok a magyarokkal közös nevezőre tudnának jutni, s nem csak addig míg közös az "ellenség"!
A változást először leginkább magunkban kell kezdeni; ha igaz a tétel: ahogy bent, úgy kint, és ahogy fent úgy lent.
Eszerint nem független tőlünk a külvilág, hiszen mi is alakítjuk; nem lehet mindig azt mondani: a másik csinálta, az évszázadok bűneit mi nem tehetjük jóvá...!

Talán lesz időm még folytatni...
Szia, Évi
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.04. 11:54

Kedves Vica!

Még mindig egyetértünk... :D

A következő lépés ugye az lenne, ha valamiféle "egysületté" formálódnánk. No, innentől kezdve szokott az eégsz dologfejreállni, bármilyen szép is az alapgondolat.

Jó pár év pszichológia-tanulmány és szigorlat után sem tudom, miként lehetne egy csoportot úgy felépíteni és összetartani, hogy ott ne induljon be a rivalizálás, az "ön jobban tudom", az "én alkalmasabb vagyok rá" játszma. Pedig igencsak sok minden elolvastam. Ha összeszedsz 20 embert és azt a célt tűzöd ki, hogy egyáltalán találkozzatok, akkor a 20 ember 30 félét akar, fele meg el se megy....

Javaslat?

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.07. 12:13

Kedves Laci!

Tudom, hogy szinte lehetetlen megvalósítani egy összetartó közösséget, és a saját tapasztalataim is megegyeznek az általad elmondottakkal.
Ám mégis úgy gondolom nem megvalósíthatatlan amit Marlo Morgan: Vidd hírét az igazaknak c. könyv egyik fejezetében olvastam.
Azon kívül, hogy csodálatos könyv, volt egy történet amit példaértékűnek tartok: ausztráliai bennszülöttek vándorolnak újabb élőhelyet keresve a sivatagban, s mindig más áll a csoport élére, hogy vezesse őket. Így kerül sor az amerikai írónőre is, hiába tiltakozik, a törzsfőnök elmagyarázza, mindenkinek osztoznia kell abban a felelősségben, hogy mikor találnak iható vizet; ami az életet jelenti.
Rendkívül tanulságos a törzs vezetőjének a magyarázata, miért kell a csoport minden tagjának megtapasztalni a vezetés élményét és felelősségét.

Ismét előre bocsátom, bizonyára én vagyok túl optimista, de képtelenség, hogy nincs használható lehetőség olyan emberi közösség létrehozására, akik képesek azonos cél érdekében összefogni!
Nem egyesületre, vagy bármi ehhez hasonló szerveződésre gondolok!
Az a baj, én sem tudom a pontos választ, csak a hitem van meg, hogy létezik ... :?
Ennyi, de azért én még nem adom fel: amint találok működő, életképes lehetőséget, ígérem megírom. :)
Szép napot! Vica
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.08. 10:28

Kedves Vica!

A Magyar "polgári elitet" (a műveltségre értettem), nevezzük így, számos alkalommal megsemmisítették. Amíg újra ki nem termelődik, semmi esély a jelentősebb változásra. A helyzet az, hogy pár évtizede ismét alakulgat egy műveltebb réteg, akiknek szerencsére gyerekeik is vannak. Egyértelmű, "a remény hal meg utoljára", de azért nem árt résen lenni. Mindenre van megoldás, ami elfogadható, az ausztrál törzs ezt megoldotta. És attól, hogy valaki aznap vezeti a vízkeresést, még nem lesz több vize.... No, idáig kellene eljutni gondolkodásban a politikusainknak.

A Fórum nem az én ötletem volt. Többeké. De én is köszönettel tartozom nekik.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.09. 07:52

Kedves Laci!

A Fórum valóban ragyogó ötlet és lehetőség!

Addig is míg a politikusaink nem változnak, én maradok "csöndben" és teszem a dolgom, hogy legalább annyit át tudjak adni magyarság-tudatból, mint a Nagyapám!

Közben figyelem az írásokat a web-lapon, a hozzászólásokat a Fórumon.

Szeretettel: Vica
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.09. 10:18

Kedves Vica!

Kérlek, ne "légy csöndben". Ezzel a többieket is elbizonytalanítod.

Nagyapádtól pedig mi is szeretnénk tanulni. Osszd meg velünk!

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2006.08.10. 05:33

Szia Vica üdv a fórumon.

Összetartó közösség címszó alatt ajánlhatom: http://www.magtar.atw.hu

Életképes...Pap, Szántai, Géczy stby :lol:

Mixi
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.10. 09:04

Szia, Mixi!

Köszönöm a javasolt web-oldalt, rendkívül érdekes és néhány részletet olvasva döbbenetes, hogy néhány dolog "visszaköszön"; különösen amit itt a Fórumun úgy emlegetek, hogy a Nagyapámtól tanultam.

Mégegyszer köszönöm :)
Már adtam is tovább, hogy milyen kincseket találtam :)
Szia, Vica
ElőzőKövetkező